Захранване - въпроси и отговори - тема 11

  • 41 234
  • 847
# 495
Здравейте. ☺ Дали някой знае мога ли да давам на дете на 1г. и 2м. семена? Направила съм крутони от един хляб със семена (слънчогледово, маково, сусамово и чия мисля) и се чудя дали мога да му сложа от тях в супа от леща?
Виж целия пост
# 496
А аз бих искала да попитам по колко лъжички АМ е допустимо да се сложат в зеленчуковото пюре на обяд?
Виж целия пост
# 497
А аз бих искала да попитам по колко лъжички АМ е допустимо да се сложат в зеленчуковото пюре на обяд?
Колкото желаете... . Няма термин "допустимо".
Повечето обаче променя базовият вкус на основната храна, в която слагате млякото.
И ако "отиде много в посока на АМ", може да имате проблеми с основните му хранения с АМ.

Цитат
Благодаря! Днес сложих една мерителна лъжичка и много й се услади, определено се усети разлика в апетита, отваряше устенца много повече, отколкото на чистото пюре.
Може да ползвате по лъжичка от разни бебешки каши и в традиционно бг плодове, за да има разнообразие, и за да не омръзнат плодовете. Алтернативно- два дена чист плод, два дена с по лъжичка каша... .
Виж целия пост
# 498
Благодаря! Днес сложих една мерителна лъжичка и много й се услади, определено се усети разлика в апетита, отваряше устенца много повече, отколкото на чистото пюре.
Виж целия пост
# 499
От кога могат да се дават: телешко,цвекло,леща,зелен боб,домат?
За дете с атопичен дерматит, ако има значение.
Виж целия пост
# 500
От кога могат да се дават: телешко,цвекло,леща,зелен боб,домат?
За дете с атопичен дерматит, ако има значение.
Атопичният дерматит е без значение тук:

* телешко 8-9м
* цвекло, червено, 6м
* леща- 7 м, без люспи, пасирана
* домат - 8м, но ако ви е възможно без люспи, има рецепта Simple Smile
* зелен боб- 8м

Цитат
А за какво да се внимава при деца с АД?
Какви храни да се избягват и съответно на какви да се наблегне?
Нищо особено не е нужно да правите.
Нито да давате приоритет на храни.
АДерматит не е алергично заболяване, по принцип. Само незначително малък процент деца показват връзка с алергия към нещо.

Цитат
На 8 месеца е, а съм дала само пилешко, пуешко и заешко. Въпросът ми е следния колко още мога да чакам за червеното месо? Ако дам агнешко на Великден проблем ли е? Тогава ще е на годинка и малко. Другото е за свинското то кога се дава? Също така с каква риба е хубаво да започна и на колко?
За месото- след 2 седмици, 10 дена.
Може да дадете агнешко и на 11м, стига да не е мазно много.
Свинско може да почнете преди червеното, тоест, и сега.
Риба? ... каквато имате... само, варите без кожата- в кожата са "проблемните неща", които при варене попиват в месото на рибата. Риба от 11.5 месеца.
Виж целия пост
# 501
Благодаря!
А за какво да се внимава при деца с АД?
Какви храни да се избягват и съответно на какви да се наблегне?
Виж целия пост
# 502
Момичета, втора седмица вече давам жълтък. Мога ли да дам вече пиле или пуйка? На 26.12 става на 7м.
Виж целия пост
# 503
Имам въпрос относно захранването с месо. На 8 месеца е, а съм дала само пилешко, пуешко и заешко. Въпросът ми е следния колко още мога да чакам за червеното месо? Ако дам агнешко на Великден проблем ли е? Тогава ще е на годинка и малко. Другото е за свинското то кога се дава?

Също така с каква риба е хубаво да започна и на колко?
Виж целия пост
# 504
До 9м беше ял всичките меса, присъстват в кухнята.
Някои дават свинското след годинката.
Виж целия пост
# 505
Момичета ,детенцето ми скоро ще навърши 5м.от къде да започна със захранването ?Може ли някакъв примерен списък на храни със съответното количество и дни на хранене .
Виж целия пост
# 506
Ако имате доверие на педиатъра-обсъдете дали детенце има нужда да започнете рано. Много са факторите.
От опит-схеми и варианти много, почти всяка от нас го е правила по различен начин, убедена съм. Прочете поне една-две теми назад, ориентирайте се в материята, доста е объркваща да знаете, чуйте и съветите на педиатъра и тогава действайте.
Имам съседка започнала в края на 4 м с оризова каша, аз в начало на 5 със зеленчуци, друга започна с плодове, още една на 5 по ЗВБ, различна пък на 6 м с 5 зеленчука бързо и после 5 плода, всички съгласували с лекар. И моля дано няма изказвания, че те и педиатрите в България всичките видиш ли не стават и нищо не разбират.
Виж целия пост
# 507
Мога ли да добавя сирене към зеленчуковото пюре? И на какво възраст мога да го предложа?
Виж целия пост
# 508
Мога ли да добавя сирене към зеленчуковото пюре? И на какво възраст мога да го предложа?
11м възраст сирене.

Цитат
Това ми се вижда страшно много, очевидно е, че детето не е отказвало да яде….
Сирене е млечен продукт. От пълноценно мляко се прави.
Мляко не се въвежда преди 12м възраст. Сирене може на 11м, но оскъдно до 12м възраст.
Щом заместите АМ с пълноценно, може тогава да давате и сирене по-свободно.
Детето не отказва... то и фъстъчено масло и овес няма да откаже на 9-10м възраст. Но не е редно.
Виж целия пост
# 509
Мога ли да добавя сирене към зеленчуковото пюре? И на какво възраст мога да го предложа?
11м възраст сирене.
Колко???
Това ми се вижда страшно много, очевидно е, че детето не е отказвало да яде….
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия