Лятото на балкан или море, НОЕМВРИйче в нас рита и расте - Ноемврийски мами - Тема 4

  • 46 585
  • 739
# 285
Аз съм в болничен от  7 г.с. Бях със спонтанен аборт месеца преди да забременея отново, а на работа е психически натоварващо и изнервящо. Реших, че няма нищо по-добро от спокойствието по време на бременност. Дори и един ден не ми е било скучно, напротив Simple Smile
Виж целия пост
# 286
Аз си работя и ще работя до последно (някъде след средата на септември се пада датата за излизане по майчинство вече). Взимах си отпуска стандартно лятото. Работата не ми тежи, напротив, разсейва ме, времето минава. Малко е тегаво сега с двете деца вкъщи и с подготовката за училище, но честно казано не си представям живота без работа, на втората седмица ще се побъркам вероятно.
И аз съм така. Вземах този и предния месец по една седмица. Ми то от стоене вкъщи не ми остават сили да си измия косата хахах винаги има нещо за правене.... Чудя се как ще издържа 2 години хахах друго си е да работиш, но аз си падам работохолик Simple Smile четох едни коментари под една статия "колко трябва да продължи майчинството" и една мацка беше написала, че майките трябва да ходят на почивка, ако не може, поне на работа хахахаха
Виж целия пост
# 287
аз реално съм болнични отдавна но не работя от август . И се смахвам. Не знам как издържате да седите вкъщи Simple Smile На вънка е адска жега и излизам само вечерта за час максимум два и то ако нее задух.
10 дена само лежах заради защипания нерв и направо превъртях нито че имаам курс по рисуване , книги , сериали , ютуб там итн.
Супер побъркващо е това седене. Ако можех да бачкам до деня преди раждане щях.
Виж целия пост
# 288
На мен толкова бързо ми минава времето като че ли не усетих кога са минали 6 месеца. Може би ако работата ми беше в по-спокойна и приятна среда бих работила до към юни-юли. Имам насъбрана отпуска от 2019 г. , понеже не ни дават да ползваме освен по седмица лятото или 1-2 дни покрай Коледните празници...

За седмиците на някои места ги пише различно.
Живот и здраве от понеделник влизам в 7 месец - 27 г.с.
Виж целия пост
# 289
Аз си работя и ще работя до последно (някъде след средата на септември се пада датата за излизане по майчинство вече). Взимах си отпуска стандартно лятото. Работата не ми тежи, напротив, разсейва ме, времето минава. Малко е тегаво сега с двете деца вкъщи и с подготовката за училище, но честно казано не си представям живота без работа, на втората седмица ще се побъркам вероятно.
И аз съм така. Вземах този и предния месец по една седмица. Ми то от стоене вкъщи не ми остават сили да си измия косата хахах винаги има нещо за правене.... Чудя се как ще издържа 2 години хахах друго си е да работиш, но аз си падам работохолик Simple Smile четох едни коментари под една статия "колко трябва да продължи майчинството" и една мацка беше написала, че майките трябва да ходят на почивка, ако не може, поне на работа хахахаха
Аз повече от 1 година майчинство не успях да издържа. Без да съм работохолик, просто не ми се получава, изнервям се ужасно и искам да убия и детето, и мъжа, и себе си. Еднообразието вкъщи ми понася чудесно до едно време и после рязко полудявам (иначе имах план с второто да поседя по-дълго вкъщи). Друго си е на работа, направо нов живот, хора, кафе, обяд, тишина, несравнимо удоволствие. Не че не обичам да си гледам децата, напротив, сами се справяме с мъжа ми и никога не се отделяме от тях, но по 1 година на дете вкъщи ми стига.
Виж целия пост
# 290
И кой ги гледа после ? Simple Smile
Защото в ясла трудно се взимат а ако нямаш детегледачка или баба ми вързан като бежанец😂
Аз си работя и ще работя до последно (някъде след средата на септември се пада датата за излизане по майчинство вече). Взимах си отпуска стандартно лятото. Работата не ми тежи, напротив, разсейва ме, времето минава. Малко е тегаво сега с двете деца вкъщи и с подготовката за училище, но честно казано не си представям живота без работа, на втората седмица ще се побъркам вероятно.
И аз съм така. Вземах този и предния месец по една седмица. Ми то от стоене вкъщи не ми остават сили да си измия косата хахах винаги има нещо за правене.... Чудя се как ще издържа 2 години хахах друго си е да работиш, но аз си падам работохолик Simple Smile четох едни коментари под една статия "колко трябва да продължи майчинството" и една мацка беше написала, че майките трябва да ходят на почивка, ако не може, поне на работа хахахаха
Аз повече от 1 година майчинство не успях да издържа. Без да съм работохолик, просто не ми се получава, изнервям се ужасно и искам да убия и детето, и мъжа, и себе си. Еднообразието вкъщи ми понася чудесно до едно време и после рязко полудявам (иначе имах план с второто да поседя по-дълго вкъщи). Друго си е на работа, направо нов живот, хора, кафе, обяд, тишина, несравнимо удоволствие. Не че не обичам да си гледам децата, напротив, сами се справяме с мъжа ми и никога не се отделяме от тях, но по 1 година на дете вкъщи ми стига.
Виж целия пост
# 291
Има два начина на смятане на месеци - лунарни и календарни. Прикачвам една графика в първия пост.
Виж целия пост
# 292
Дааа, в държавна ясла в София е мисия невъзможна да ги вземат. Но в частните ги прибираха без проблем някога, сега дочувам, че и там не е лесно вече... Ама това е де, плащаш в името на психичното си здраве, за мен беше добра сделка Wink
Виж целия пост
# 293
да по принцип ако можеш да си позволиш е супер Simple Smile
Виж целия пост
# 294
То и 240лв. майчинство през втората година не е много лесно да си позволиш (толкова беше някога, сега нямам идея колко е), особено в големите градове, за София да не говорим. Много са сложни тия дилеми и решения, живот и здраве догодина по това време ще ги обсъждаме пак. Преди това да добутаме до 9тия, да родим по едно здраво пухкавелче и да го поотгледаме спокойно и безпроблемно Simple Smile
Виж целия пост
# 295
Аз преливам от едното майчинство в другото, нито за минута не ми се е искало да се върна на работа. Когато свърши майчинството ми с големия ми син и започнах работа, връщах се вкъщи към 19 ч, а той лягаше в 20 ч- и така изтървах цялото му детство. Има спомени само с баща си- как го е вземал от ясла и градина, ходили на плажа или в морската с по една ябълка и сандвич, с кого са се срещали, спомени, спомени, а аз все на работа. Ами не искам и с малкия ми син да е така, нито с бъдещата дъщеричка. Малкият ще е с мен докато съм в майчинство с бебка, после ще търся нещо дето най-късно в 17 ч свършвам... и пак ще ми е тегаво. Мнооооого ни е стегнато с финансите, едва избутваме, обаче просто не искам да им изтървам отново детството. Даже ако някъде ме вземат на непълен работен ден първите години ще е най-добре, но в Бг няма такава практика
Виж целия пост
# 296
Здраейте, как сте?
Аз от вчера усещам странно бебка. Някъде се загуби в дълбините на корема ми, сигурно е с гръб и я усещам глухо.
Получих си нещата от Айко и съм влюбена в единия комплект чаршафи. Аз ползвам такива с плик, вътре слагам бебешка олекотена завивка.



В Айко с намалението са 24лв, а във Вивре същите ги имаше за 61лв Scream
Виж целия пост
# 297
оф и моята вчера ми въртя номера , всяка вечер ми е на парти по принцип , и цяла нощ рита . Вчера никаква я няма , блъсках удрях тоя корем ( не в буквалния смисл ) Няма никой братко цяла нощ бях напрегната. Днеска станах направих си кафе викам е са не ритне ли край. По едно време , Джат джат . Викам ах тиии пак си се завъртяла и ми скъсваш нервната система
Виж целия пост
# 298
А моя младеж снощи толкова силно ме изрита около пъпа, че ме заболя и изтръпна мястото, а аз бях в ступор Grinning
Виж целия пост
# 299
Milc-choc, напълно съм съгласна с теб. Няма нищо по-ценно от това да си покрай детенцето докато расте. Толкова бързо минава времето. Аз също ще си търся друга работа след майчинството, защото и аз се прибирам към 19ч. и не дават отпуски.
И моето човече се усеща малко по-слабо. На прегледа в понеделник беше седалищно и го усещах слабо в слабините. На следващия ден се завъртя и беше доста активно. Вчера май пак се обърна и го усещам по-слабо. Имат още място в къщичката си и постоянно се въртят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия