ОКТОМВРИ не е толкова далече, скоро ще се гушнем с малкото човече! - тема 12

  • 53 295
  • 752
# 225
И аз съм по-скоро не за донорска кърма.

Аз имах щастието да имам кърма и кърменето да продължи го първата годинка на детето.
Всичко, каквото ми се яде съм си хапвала. Капките, които са ни изписвали не помагаха при коликите и когато спрях всичко, детето се успокои. Може пък и да е съвпаднал периода, в който вече просто не е имало. 😁
Бях взела семена от копър, но така и не пих, този път може да пробвам да пия някакъв чай.
Единствените трудности бяха няколко пъти запушвания на гърдите, с които се преборих като слагах постоянно детето на запушената гърда, както и компреси. Единия път вдигнах температура и ходих до спешното, но там хабер нямат от гърди и кърмене. Казаха ми, че въобще не трябва да кърмя, щом имам температура, с това е тотално грешно. Естествено, не спрях да кърмя детето си.
Виж целия пост
# 226
Има ли в групата дами в Плевен, които имат желание за среща?
Виж целия пост
# 227
Момичета извинявам се придварително за тъпия въпрос , но реших да питам от днес на обяд имам странно усещане в влъгалището ( нещо като одраскано ) и се притеснех , дали разкритиета се усеща ? Мъжа ми казва , че е протрито.
Виж целия пост
# 228
Bubamara нупар са капките .
 Аз дъм сикупила един лефакс от Германия, но за всеки случай ще намеря някой и за гръцките капки. Не знам иначе в България кои са най хубави. Чета често за инфакол ...
Виж целия пост
# 229
Много е трудно да се впишете в изискванията за да си донор да кърма. Аз ги гледах, защото имах много кърма и замразявах. Но там са много странни с това кое може да се консумира. Но поне се знае, че кърмата е чиста. Защо да не се използва, ако майката няма кърма. Вярно е че кърмата е строго индивидуна и е създадена точно за вашето дете. Като мени състава ви според нуждите му. Но АМ не е по-добро.
Аз не мисля да купувам капки. Ще преценя, живот и здраве, като се роди. Може пък да няма колики. Макар, че ако е така винаги зъбите са страшни. Или обратното. Може пък да съм от малкото щастливки, на които детето им няма колики и проблеми при зъбоникнене. Баткото имаше и колики и болезнено никнене на зъби. Сега му избива последния, та поне при него свършва тая мъка.
Виж целия пост
# 230
Извинявайте за малко тъпия въпрос, но къде на снимката пише г. С?
Виж целия пост
# 231
Станислава5642, конкретно на тази не пише, поне не и доколкото успявам да видя, понеже е леко размазано. Ти нали знаеш в коя седмица си? Иначе, в зависимост от снимката и замерванията в момента на направата ѝ, може да се види кое на коя седмица отговаря, а не в коя седмица е в момента. (последното да се има предвид, че е в моя конкретен случай, при моя АГ)
Виж целия пост
# 232
Извинявайте за малко тъпия въпрос, но къде на снимката пише г. С?


Като гледат на 3д/4д особено в профил, гестационни седмици не пише, не знам как не сте забелязали.
ГС пише когато се измерят частите на тялото, и се според размерите ГС се осреднява.
КГ се показват дори и да се измери само една част на тялото..
Мислех че тези неща на прегледите ги заблязвате, или поне от амбулаторния лист който ви дават след прегледа.

Даниела какво разкритие!? В момента матката се уголемява и се подготвя за самия процес на раждане.Таза също се разширява, и ако е заело вече позиция то оттук нататък постоянно ще те драска или боцка там…Нормални са и усещания за позиви за уриниране ама да няма нищо за уриниране🤣щотот бебето вече тежи и натиска всичко що имаш около корема , под корема…
От какво ще се протриеш!?
Виж целия пост
# 233
Моето нямаше колики (3-4 пъти плака по 20тина минути и това беше), със зъби също проблеми не сме имали (използвам мн.ч. за детето си, защото, когато той има проблем, проблемът автоматично става общ 😀), освен че всеки зъб вадеше със сополи. НО това не означава, че съм имала мило и кротко бебе 😀 Будеше се по много пъти на нощ за да суче и това продължи докато не го отбих (почти година).
.
Много е трудно да се впишете в изискванията за да си донор да кърма. Аз ги гледах, защото имах много кърма и замразявах. Но там са много странни с това кое може да се консумира. Но поне се знае, че кърмата е чиста. Защо да не се използва, ако майката няма кърма. Вярно е че кърмата е строго индивидуна и е създадена точно за вашето дете. Като мени състава ви според нуждите му. Но АМ не е по-добро.
Аз не мисля да купувам капки. Ще преценя, живот и здраве, като се роди. Може пък да няма колики. Макар, че ако е така винаги зъбите са страшни. Или обратното. Може пък да съм от малкото щастливки, на които детето им няма колики и проблеми при зъбоникнене. Баткото имаше и колики и болезнено никнене на зъби. Сега му избива последния, та поне при него свършва тая мъка.
Виж целия пост
# 234
И ние нямахме проблем с безсъние, зъби, колики.. Много се надявам и сега да имам такова бебе 😀
Аз да ви кажа от няколко дни буквално усещам как бебето слиза надолу в таза и натиска какво ли не😀
И да питам и тук, може някоя да е наясно.. че в другата тема където питах никой не ми отговори.. Термина ми е на 7.10, би трябвало да изляза в 45дневен на 23.08. Сега ми издадоха болничен, на който пише, че е за 18 дни от 5.08 до 22.08🙄 Така ли трябва да е според вас? Примерно предния ми беше до 05 и новия започна от 05. А сега този е до 22ри, а другия трябва да започне от 23?..
Виж целия пост
# 235
И ние нямахме проблем с безсъние, зъби, колики.. Много се надявам и сега да имам такова бебе 😀
Аз да ви кажа от няколко дни буквално усещам как бебето слиза надолу в таза и натиска какво ли не😀
И да питам и тук, може някоя да е наясно.. че в другата тема където питах никой не ми отговори.. Термина ми е на 7.10, би трябвало да изляза в 45дневен на 23.08. Сега ми издадоха болничен, на който пише, че е за 18 дни от 5.08 до 22.08🙄 Така ли трябва да е според вас? Примерно предния ми беше до 05 и новия започна от 05. А сега този е до 22ри, а другия трябва да започне от 23?..
Точно така трябва да са датите, поне за болнични и тем подобни където има кяр за лекарите и кеш ей така, си разбират много добре от работата и документацията която трябва да подготвят🤣
Виж целия пост
# 236
Моника , да.Първия приключва на 22ри и следващия започва на 23ти.Но за тези дублирани 5ци, не знам как стоят нещата, мисля че не е правилно.Би трябвало да приключва на 5ти включително и да започне следващия на 6ти.
Виж целия пост
# 237
И аз така мислех, че е до 5ти вкл. Сега на новия пише да се явя на преглед на 22.8. Отделно от 5до 22 за мен са 17 дни, не 18,както пише на листа. Така или иначв утре ще ходя пак, че вкъщи вече видях, че в амбулатория картон пък са писали номер на друг болничен, съответно с друга диагноза.. Направо нямам думи.. Най-много ме е яд, че съм извън града в момента и пътувам по час, за да ида до болницата😒
Виж целия пост
# 238

Открих г. С. 😊
Виж целия пост
# 239
И аз днес бях за същото. Старият ми болничен изтича на 10.08 съответно новия е от 11.08 до 04.09, а 45 дневния ми започва от 05.09. Понеже 45 дневния се счита към майчинството
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия