Какво трябва да казва бебето на 8 месеца

  • 3 494
  • 34
# 15
Кое не му е готово за сядане на 8 месеца? Кога ще се изправи това дете, кога ще пълзи, за да може да проходи около годинката?
Виж целия пост
# 16
При скоковете в растежа но 3, 6 и 9 месец децата се учат на едно ново умение. Моето на 6 месеца започна да пълзи, първо назад, след 2-3 сед и напред. Започна да сяда към 9 месец самастоятно, без да се накланя наляво-надясно. Изправи си след 10 месеца и проходи седмица след годинка. Всяко дете е с инвидидуно развитие. Ако се притеснявате за нещо,  отидете на ортопед. Би трябвало да стеходили профилактично но 6-ия месец. Ако не сте вземете си направление.
Виж целия пост
# 17
Поне трябва да седи и да казва прости срички или лесни думи.
Всяко дете е различно осъзнато малкото каза мама на 6 м и седна на дупето ,на 8 м казваше името си когато я питах кой е на огледалото . Каката сядаше сама на 6 месеца и половина ,а на 8 казваше пате като я питах това какво е. Проговориха рано след годинката, но моите са изключение .
Моето сега е на 11 месеца и кара втора магистратура със специалност космически науки ...
Виж целия пост
# 18
Кое не му е готово за сядане на 8 месеца? Кога ще се изправи това дете, кога ще пълзи, за да може да проходи около годинката?
Ще се изправи ,когато се почувства готово,защо е нужно това бързане? А пълзенето пък изобщо не е задължително,много деца прохождат без да пълзят и защо около годинката да трябва да ходи? Ортопедите смятат за нормално прохождането  до 18-я  месец на детето .
Виж целия пост
# 19
Не е бързане. Затова казах да се консултират първо с педиатъра и той да каже какво да правят и как да правят. Извън конкретния случай на авторката, бързането не е бързане и ще кажа защо - защото после се започва с "детето не говори като връстниците си". И като тръгне да се развива кълбото на историята се оказва, че в сравнение с връстниците си най-индивидуално детето е следвало по-бавно темпо, а възрастните около него са се успокоявали с "индивидуално е, когато е готово". Хубаво, когато е готово. На гърба на медицинския картон на детето има едни таблици с едни грозни графики за максимална, минимална и средна възраст на това за всеки месец или тримесечие какво се очаква детето да прави, да започне да прави или все още да не прави. Нищо друго да не знае майката, да отгърне и да прочете и да се ориентира в коя група се движат - около средното, подраняват или позакъсняват. Навремето, когато бях млада майка, най-лесно се ориентирах по медицинския картон и засичах всеки месец. Тогава интернет почти нямаше достъпен в домашни условия, беше скъпо удоволствие. Не съм питала околните дали детето трябва това или онова - гледах другите деца и четях картона, а по реакцията на бабите като видят бебето виждах дали са спокойни за развитието му или нещо не им допада.
Виж целия пост
# 20
Консултацията с лекар е задължителна,дори не само с педиатъра на детето,но и със специалист в областта. Тези таблици относно развитието на детето са ориентировъчни,но не и задължителни,защото едно бебе , родено 2700 кг  не може да се сравнява с бебе, родено 4 кг като размери,тегло и т.н.  Реакциите на бабите изобщо не са никакъв ориентир,дори често така могат да объркат една неопитна майка,че да я доведат до излишни тревоги.  Има си специалисти,които учат с години ,за да се съветваме с тях.
Виж целия пост
# 21
Тези, същите баби, са ни отгледали нас с бащата на детето, значи достатъчно акъл и опит имат, за да забележат някакви неща.
Много добре са си таблиците, те са статистически данни за популацията и поне на мен ми свършиха чудесна работа, така че моите може да се каже, че са гледани според нормите, следях ги не само, за да видя къде е детето, а и да се подготвя с какво да занимавам детето. Може да са малко старички, но природното развитие не се е изместило за 50 години. А ако едно бебе е родено с ниско тегло, тогава родителите по дефиниция трябва да си знаят, че трябва да държат под око какво се случва.
Виж целия пост
# 22
А как ще ги гледаме? Всяка култура има един комплект от знание и инструменти, с които подпомага и осигурява нормално развитие на едно дете. И да, за някои неща много ми се иска да е като по времето, когато нас са ни гледали - още от бебета с истинско пеене от баба, с "варила баба кашичка" и други подобни демодета по сегашните стандарти на съвременните майки. Сори, ама после защо детето не може това, не може онова, защо не говори. Как ще говори като е слушало и гледало ютубето  с глупави анимационни герои, вместо някой да го вземе това дете в скута си и да му пее и да прави игри с ръце, а то да го гледа в устата! Или физически да се занимава с него като го "дундурка" да заякне.
Виж целия пост
# 23
Ако се водя по бабите трябваше да съм й дала торта,мед от първия ден на бибата да сложа,вода със захар също.От втория месец сокче ,а дето не е яла сладолед свекърва ми казва "горкото дете".Бабите ги оставете ,друга е функцията им
 Не  всички гледат ютубето ,диснита и т.н.Моето телевизора го вижда само черен .В днешно време има информация ,който иска ще намери и въпреки това ,да данните са ориентировъчни .Не са роботи да правят всичко еднакво .
Виж целия пост
# 24
Андариел, почти на година е и чак се безпокоя че грам внимание не обръща на телевизора.
Виж целия пост
# 25
Моето не говореше, имам клипчета как казва отделни срички. Говоренето при нас започна след 1г4м някъде, отделни кратки думички.
За седенето, стабилно започна да сяда през 6-ти месец. Изправи се сама, на крачета в деня, в който навърши 7м.,толкова се изненадах, че съм запомнила.
Аз лично й бях направила един кът на земята с разни интересни за нея неща (бутилки, старо дистанционно, етикети зашити за плат, играчки) и стоеше там ако не спеше. Първо само се търкаляше, после почна постепенно да се мъчи и да тренира различни неща. Все си мисля, че тези й занимавки и игри много помогнаха всичко да се учи да прави по-бързо. Ако го държите предимно в кошара или стол/шезлонг, пробвайте да го оставяте на широко да си тренира като играе сам или с вас 😊
Виж целия пост
# 26
Синът ми пропълзя на 6м, на 7м се изправи и започна да обикаля по мебелите, но чак на 8м седна сам и се задържа без подпиране. Проходи на 9м и 15 дни, тогава се пусна за 5-6 крачки в чакалнята пред педиатърката и публика. После обаче пълзя и ходи по мебелите още около 3 седмици преди да започне да се пуска за по 2-3 крачки и да проходи самостоятелно. На 12мвдигна крак и се покатери на секцията. Относно говоренето - на 8м особен говор не очаквайте. По-скоро някои опити за отделни думички като мама, баба, кака, тата... На 10 месеца синът ми използваше осъзнато и целенасочено: мама, баба, кака, дай, ам-ам, хайде де, там, бам/бам-бам. На 8м едва ли е било повече от мама, дай, ам. Ние обаче три жени около него не млъквахме, та много рано осъзна силата на речта и това беше неговият стимул да развива говор - да го разбираме по-добре. Другото, което не правехме - никога не сме му говорили на бебешки. Когато на 12-13 месеца започна бясно да трупа речник (по 4-5-6 нови думички на ден) заставах срещу него лице в лице и бавно произнасях думата, която се опитва да каже, а той се стремеше да я повтори. По 2-3 пъти и губеше интерес, но и това беше достатъчно.
Каката, недоносено дете, отглеждано в институция, започва да сяда на 11м, на 13 се изправя, а на 19м прохожда. Проговори фразеологично чак на 3г и 8-9 месеца. Тогава започна и работа с логопед.
Виж целия пост
# 27
Ако се водя по бабите трябваше да съм й дала торта,мед от първия ден на бибата да сложа,вода със захар също.От втория месец сокче ,а дето не е яла сладолед свекърва ми казва "горкото дете".Бабите ги оставете ,друга е функцията им
 Не  всички гледат ютубето ,диснита и т.н.Моето телевизора го вижда само черен .В днешно време има информация ,който иска ще намери и въпреки това ,да данните са ориентировъчни .Не са роботи да правят всичко еднакво .

  В интерес на истината, баба ми, родена '23-та година, е кърмила баща ми, роден '54-та година една година, разнасяла го е с цедилка на гърба, защото е работила в ТКЗС-то, а след годинка е захранен с мляко и обща храна.
 Виж майка ми, ме е гледала мен със сок на втория месец, и захар във водата.
Виж целия пост
# 28
Нали не очакваш по времето на баба ти да е имало сокчета и захар Simple Smile.
Виж целия пост
# 29
Нали не очакваш по времето на баба ти да е имало сокчета и захар Simple Smile.
Аха, имало е. Ама не купешки сокчета, а домашно изцедени. Моят син ( 2014 ) е роден през март и лятото си пиеше изцеден сок от ябълка или диня.
Асортиментът не беше от пиле мляко, ама всичко си имаше. А храната беше доста по-качествена.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия