Професия учител - 12

  • 53 921
  • 743
# 285
Ако е нещо дребно, аз харесвам храна - бонбони, сладки. Чаша за чай/кафе. Ключодържател.
За по-голям подарък не мога да дам съвет, за мен не е много редно и съм казала, че не приемам.
Виж целия пост
# 286
Ваучер за масаж Simple Smile аз за такъв подарък мечтая
Виж целия пост
# 287
Здравейте,нахлувам малко в темата ви,надявам се няма да ви притесня много.Моля за помощ за подарък на учителки,ако не е удобно тук,може да ми напишете и на съобщение.За първи път ми е да търся за госпожите подарък,искам да нещо което ще им остане за спомен ,а не някоя вещ да прашасва някъде....приемам и предложения какво да не бъде...Успешна година на всички!
Тефтер с персонализиран надпис/дизайн. Имам такъв от миналата учебна година. Във ФБ в групата Купи подарък от майка на дете с увреждане предлагат интересни тефтери и въобще интересни предмети.
Виж целия пост
# 288
Аз също се чувствам неудобно да получавам подаръци от децата. Преди 3 месеца, когато завършвахме, ми подариха тефтер с надпис"най-добрата класна" и същата чаша за кафе. Понеже ги предавам като клас на друг колега, ми стана много мило, ще си ползвам с удоволствие и спомен за тях подаръка.
Виж целия пост
# 289
Здравейте! Преди време бях питала тук относно работата в две образователни институции (отпуск, прослужено време, болничен). С риск да ви досадя отново, сега питам относно заплащането - не като суми. Става въпрос за плащанията за водене на документация и работа с деца със СОП, предатавително облекло и т.н. Средна сума ли е и от двете места, за да се получи сумата по КТД или всяка институция трябва да изплати тази сума отделно? Искам да знам какво да очаквам. Благодаря и пожелавам на всички присъствена и успешна учебна година!
Виж целия пост
# 290
Здравейте и извинявайте, че нахлувам в темата ви. Ще съм благодарна ако някой от вас ми обърне внимание на казуса. Аз съм с образование професионален бакалавър по стооанско управление. Записах следдипломна квалификация в Тракийския университет ,,учител по английски". Ясно е, че тази диплома дава правомощия да преподаваш, без да те научи реално как това става. Възможно ли е да бъда наета на работа по професията според вас? И с тези 2 дипломи има ли как да запиша директно магистратура в педагогическо направление? Извинявам се ако въпроса не е за тук.
Виж целия пост
# 291
Злодеида, тук трудно бихме могли да отговорим на този въпрос. По-скоро гледаш кой университет предлага желаната от теб магистратура и проверяваш условията. Ако имаш нещо неясно, пишеш на ръководителя на специалността.
Виж целия пост
# 292
Здравейте и извинявайте, че нахлувам в темата ви. Ще съм благодарна ако някой от вас ми обърне внимание на казуса. Аз съм с образование професионален бакалавър по стооанско управление. Записах следдипломна квалификация в Тракийския университет ,,учител по английски". Ясно е, че тази диплома дава правомощия да преподаваш, без да те научи реално как това става. Възможно ли е да бъда наета на работа по професията според вас? И с тези 2 дипломи има ли как да запиша директно магистратура в педагогическо направление? Извинявам се ако въпроса не е за тук.
За да запишете магистратура трябва да имате степен бакалавър. Професионалният бакалавър е степен по-надолу, бившето полувисше, ясно Ви е. Не знам как въобще е възможно дори СДК за учител по английски, не се ли изисква бакалавърска степен? Абсурдно е. Дори и да е възможно не знам на кои класове ще имате право да преподавате с това полувисше и СДК.
Виж целия пост
# 293
Джемма, професионалните бакалаври имат право да записват СДК, друг е въпросът каква тежест ще има. Може да запише магистратура само в същото професионално направление и то май тези магистратури са специално за професионални бакалаври и са по 5 или 6 семестъра. Поне в университета в Бургас е така.
Виж целия пост
# 294
Според мен за подарък е подходящ химикал с персонализиран надпис - https://penshop.bg/ предлагат такава услуга.
Виж целия пост
# 295
Здравейте, дами! Желая успешна и лека нова учебна година на всички! Включвам се в темата ви с един въпрос: Икономист съм, магистър, но искам да се преквалифицирам като учител по английски в средно училище. Нямам педагогика, филология, нито сертификати за владеене на език, но съм ползвала езика активно за работа. Може ли да ме насочите какви възможности има като следдипломна квалификация или друго. Мога да уча задочно, дистанционно към който и да е университет. Искам да започна да уча нещо сега, ако не е късно.
Според мен само с преквалификация няма да стане. Трябва магистратура АЕ.

Аз със СДК Учител по АЕ се преквалифицирах. Имам Бакалавър Финанси и Магистър Счетоводство.
Естествено при кандидатстване за работа тези с Английска филология са предпочитани.

Моля за инфо какво СДК сте карали и къде?

СДК Учител по Английски език Тракийски Университет Стара Загора
Виж целия пост
# 296
Здравейте!
Тази година ще съм 4 курс, специалността ми е НУПЧЕ.
Понеже започването на работа като учител е доста трудно начинание и предимно става ако имаш познати, особено за току-що завършилите (понеже навсякъде се изисква стаж, а никой не дава шанс да се добие), бих искала да Ви попитам какво мислите за програмата "Заедно в час"?
Обмислям да кандидатствам, но преди време в една фейсбук група попаднах на подигравателни коментари към въпросната програма, а въпросът ми "Защо?" беше игнориран и не получих отговор.
Та бих искала да разбера какво е Вашето мнение, защото предполагам, че това ще е шансът ми да започна работа още  следващия септември като учител и да натрупам професионален опит.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Виж целия пост
# 297
Здравейте,
  Предстои ми подготовка за държавен изпит. Имам да разработвам 10 урока по Английски език. Моля ако има някой сред Вас който разполага с Учебник по Английски език в електронен вариант за 5-12 клас и евентуално книга за учителя отново в електронен вариант, ако е удобно да ми пише.

Благодаря много Simple Smile
Виж целия пост
# 298
Здравейте!
Тази година ще съм 4 курс, специалността ми е НУПЧЕ.
Понеже започването на работа като учител е доста трудно начинание и предимно става ако имаш познати, особено за току-що завършилите (понеже навсякъде се изисква стаж, а никой не дава шанс да се добие), бих искала да Ви попитам какво мислите за програмата "Заедно в час"?
Обмислям да кандидатствам, но преди време в една фейсбук група попаднах на подигравателни коментари към въпросната програма, а въпросът ми "Защо?" беше игнориран и не получих отговор.
Та бих искала да разбера какво е Вашето мнение, защото предполагам, че това ще е шансът ми да започна работа още  следващия септември като учител и да натрупам професионален опит.
Благодаря предварително на отзовалите се.
Аз имам колежка, която втора година е към "Заедно в час". Първата година те ѝ намериха работа, но се наложи да смени местожителството си. Бройката беше по заместване и я освободиха в края на учебната година, въпреки че имаше свободна позиция. Сега, втората година, сама си намери работа. Казва, че е доволна от фондацията, но аз съм чувала и чела много лоши отзиви.
Виж целия пост
# 299
Здравейте,
  Предстои ми подготовка за държавен изпит. Имам да разработвам 10 урока по Английски език. Моля ако има някой сред Вас който разполага с Учебник по Английски език в електронен вариант за 5-12 клас и евентуално книга за учителя отново в електронен вариант, ако е удобно да ми пише.

Благодаря много Simple Smile

В сайта на МОН има линкове към електронно четимите учебници за 5-7 клас
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия