Професия учител - 12

  • 53 924
  • 743
# 315
Лелките в детските градини какви ги водят?

Помощник-възпитатели
Виж целия пост
# 316
Мойта внучка в първи клас се върнала на 15 .09 от училище и казала :" Госпожата каза , утре пак да дойда . " Толкова специална се е почувствала! И се сетих как бях попитала една начална учителка как се справят с тези малки деца, а тя ми каза : " Имаме си начини."  Браво на госпожата!
Виж целия пост
# 317
Здравейте! Честита нова учебна година. Нека да е здрава, ползотворна и присъствена.

Млад учител съм и имам въпрос относно изчистването на отпуск. В момента съм в майчинство. Имам 10 останали дни от 2019, пълни за 2020, 2021, 2022 година. Член съм на КНСБ и там имахме по 2-3 дни за детенце (имам 2).Когато детето направи 2 години има ли законово право да ми откаже директорът да си взема този натрупан отпуск? А евентуално мога ли и за 2023 да ползвам дни? Идеята ми е да не пускам дъщеря ми на ясла и да закрепя положението до септември 2023. Тя е родена юли 2020 година.

Извинявам се, ако въпросът не е за тук.
Благодаря предварително на коментиралите. Спокойна вечер. Simple Smile
Виж целия пост
# 318
Здравейте! Честита нова учебна година. Нека да е здрава, ползотворна и присъствена.

Млад учител съм и имам въпрос относно изчистването на отпуск. В момента съм в майчинство. Имам 10 останали дни от 2019, пълни за 2020, 2021, 2022 година. Член съм на КНСБ и там имахме по 2-3 дни за детенце (имам 2).Когато детето направи 2 години има ли законово право да ми откаже директорът да си взема този натрупан отпуск? А евентуално мога ли и за 2023 да ползвам дни? Идеята ми е да не пускам дъщеря ми на ясла и да закрепя положението до септември 2023. Тя е родена юли 2020 година.

Извинявам се, ако въпросът не е за тук.
Благодаря предварително на коментиралите. Спокойна вечер. Simple Smile
Доколкото съм запозната със законите, ако реши да ти откаже, трябва да ти наплати тази отпуска. До тогава обаче има близо две години и не се знае какви промени ще се внесат.
Виж целия пост
# 319
Отпуска се изплаща само при прекратяване на трудовите взаимоотношения.
Виж целия пост
# 320
Много Ви благодаря за отговорите. Simple Smile
Виж целия пост
# 321
Някой знае ли кога започва първата смяна на учителя в ДГ от 7 или 7.30 часа?
Виж целия пост
# 322
Някой знае ли кога започва първата смяна на учителя в ДГ от 7 или 7.30 часа?
В градините, в които са били децата ми от 7. 30.
Виж целия пост
# 323
МамаНаПринцеси, трябва да прочетеш какво пише в Кодекса на труда и Наредба за работното време, отпуските и почивките.
При мен с първото дете директорът се съгласи да изполвам натрупания отпуск и бях в платен отпуск почти цяла учебна година. Направиха ми норматив само от 12 клас и се върнах точно когато те приключиха. С второто дете вече сме с друг директор и той отказа да ползвам по такъв начин натрупания отпуск, защото товари бюджета - хем на мен да плаща отпуска, хем на заместващия заплата, но никога не ми е отказвал да ползвам отпуск, когато е имало възможност.
Виж целия пост
# 324
Някой знае ли кога започва първата смяна на учителя в ДГ от 7 или 7.30 часа?
Първа смяна започва от 7.
Виж целия пост
# 325
МамаНаПринцеси, трябва да прочетеш какво пише в Кодекса на труда и Наредба за работното време, отпуските и почивките.
При мен с първото дете директорът се съгласи да изполвам натрупания отпуск и бях в платен отпуск почти цяла учебна година. Направиха ми норматив само от 12 клас и се върнах точно когато те приключиха. С второто дете вече сме с друг директор и той отказа да ползвам по такъв начин натрупания отпуск, защото товари бюджета - хем на мен да плаща отпуска, хем на заместващия заплата, но никога не ми е отказвал да ползвам отпуск, когато е имало възможност.
Тя преди 2-3 месеца каза, че когато се върна първо ще използвам натрупания отпуск за 3-4 месеца, но явно не беше наясно, че ми се събират много дни ( по груби изчисления около 170-180 дни). Това са ми едни може би 8-9 месеца. Или бъркам някъде?
Виж целия пост
# 326
МамаНаПринцеси, не бъркате, работните дни в месеца варират между 20-22 и грубо наистина се получават толкова месеци. Наслаждавайте се на майчинството и принцесите, пък като му дойде времето да се връщате, ще го мислите Simple Smile
Виж целия пост
# 327
МамаНаПринцеси, не бъркате, работните дни в месеца варират между 20-22 и грубо наистина се получават толкова месеци. Наслаждавайте се на майчинството и принцесите, пък като му дойде времето да се връщате, ще го мислите Simple Smile
Благодаря Ви.
Все обичам нещата отдалеч да си ги подготвям. А сега се сещам, че имами и ваканции, в които не влизат тези дни.
Дано да се случат нещата така, както ги умувам. Simple Smile
Виж целия пост
# 328
Какво трябва да е работното време на учител по музика в ДГ, ако работи в две градини?
Друг въпрос: ако в едната градина работят с различни програмни системи за всяка група, тематичното разпределение на конкретното издателство ли да използвам или е по-добре да си направя свое? За много хора в групата сигурно въпросите ми са даже смешни, но за първи път съм на тази длъжност и имам наистина много въпроси и малко време за да “вляза в час”.
Виж целия пост
# 329
Направи си твое, така че да можеш да го ползваш и на двете места, че и следващи години. Понякога корекциите са по-трудоемки от писането.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия