Тема 3 - Слънцето все още пече, а коремчето започва да расте и малко февруарче скоро ритниче ще даде

  • 36 004
  • 708
# 300
Здравейте, +1. Термин 21/02/2022 . Пол - неизвестен до момента (за съжаление). Първо бебе дано. Проследяване при д-р Узунова в  СофияМед. Някой беше питал за парите по време на майчинство, аз тук си ги проверих https://kik-info.com/trz/maichinstvo.php , но има значение и взетите болничните така до колкото разгледах.
 Ще повярвам, че има увеличение чаааак докато не пристигнат при мен май :Д Безспорно голяма новина ..заедно с преброяването счупи телевизиите.
Виж целия пост
# 301
Здравейте, мислите ли да правите парти за разкриване на пола, ако вече сте какво и от къде сте си закупили ? 😊
Виж целия пост
# 302
Момичета, някоя от вас ходила ли е при д-р Даскалов в Пловдив за ФМ? Какво ви е мнението? Моят лекар ме насочва към него.
Виж целия пост
# 303
Здравейте, мислите ли да правите парти за разкриване на пола, ако вече сте какво и от къде сте си закупили ? 😊
Аз не съм,но моите приятелки много ме навиват да направя дори и скромно , още не знам пола и се колебая какво да направя , струва ми се забавно, а и остава весел спомен
Виж целия пост
# 304
Аз бих направила, ако имаше кой да ми го оцени.
Но тук на всички им е непознато и щяха да ме гледат като полезно изкопаемо, за съжаление. 😔 Ариел, направи, щом те навиват приятелките. Наистина ще остане прекрасен спомен! ❤
Виж целия пост
# 305
Добро утро. Вчера бях на доктор на 120 процента ще си имаме момченцее 🥰 в началото беше казал момиче но в 13 седмица е малко рано. А за майчинство вторт година аз разбрах че ще го увеличат само до нова година няма да е за постоянно както и добавките за пенсиите. Дано да греша защото 380 лв са нищо пари.
Виж целия пост
# 306
Парти няма да правя. Вече казахме на роднините и като цяло, тия американски традиции не са ми много по сърце.
Дори се чудя за бейби шауър, макар приятелките да искат.
Виж целия пост
# 307
Това не беше ли като нашата погача, но предварително?
И аз не бих направила парти за разкриване на пола. Аз вече и без това казах на всички.
Виж целия пост
# 308
Аз честно казано не съм сигурна американската традиция какво символизира и единственото хубаво при нея е, че си наясно с какво разполагаш като неща/подаръци за бебето преди да се е родило. При погачата вече си купил много от нещата и те зариват с дрехи, които не могат да се износят обикновено.
Виж целия пост
# 309
Да, това е, да се видиш с приятелките, преди да родиш, да играете игри, да получиш подаръци. Не знам дали и за това ще се спретна. Аз се виждам с приятелки всяка седмица, не съм се затворила у дома.
Виж целия пост
# 310
Аз нямам намерение да правя типичното парти. Мисля просто да кажа на мъжа ми и на семейството по по-различен начин. Така или иначе всяка седмица се събираме и идеята ми е да поръчам една торта с бели блатове и цветен крем (розов/син) Cake. Разрязваме я и всички ще разберат какво ще е бебчето Blue Heart Heartpulse. И така съботният ни следобед ще бъде запомнящ се.
Виж целия пост
# 311
me4eto__, звучи готино.

TeoYo, както ти си го усещаш така ще го направиш.
Виж целия пост
# 312
Нямам 12 месеца стаж, защото работех на граждански договор за повече пари, но без осигуряване за майчинство и т.н. Сама си вкарвам здравните осигуровки даже. Когато се съгласих на такова нещо не мислех за дете, то беше планирано за след още няколко години, но дойде сега и не съжалявам за това, защото ние можем да се оправим и без майчинство. А честно казано това детенце е най-хубавото нещо в живота ми през последните няколко години, освен мъжа ми, който е златен, но не мога да си представя как съм мислила да чакам още няколко години за дете, а вече нямам търпение да си го гушна.
Може да обмислиш да почнеш сега на трудов договор някъде. До раждането има към 5 месеца още, после още 7 и ще си събрала 12м трудов стаж. Което би трябвало да ти позволи да ти преизчислят майчинството от 140 лв на колкото там е минимума със трудов стаж. И после ако искаш, ще имаш право на втора година. Ако искаш, ще си работиш, но ще имаш избор. Или ако решиш да имаш породени, за второто дете ще си имаш стандартно майчинство. Аз се побърквам, ако не получавам поне някакви пари. Мъжът ми взима прилична заплата, но пак ме гони параноята и искам да имам някакви приходи.
А аз засега мисля да си ползвам двете години майчинство. На 1г ми се струва рано да дам детето на ясла/гледачка. На 2г може поне да си каже/покаже като е жадно, като му се спи или коя точно играчка иска. Даже за мен между 1 и 2 години майчинството е по-забавно. Ходим на площадки и правим по-разнообразни неща от храня-сменям памперс-приспивам.
Виж целия пост
# 313
Нямам 12 месеца стаж, защото работех на граждански договор за повече пари, но без осигуряване за майчинство и т.н. Сама си вкарвам здравните осигуровки даже. Когато се съгласих на такова нещо не мислех за дете, то беше планирано за след още няколко години, но дойде сега и не съжалявам за това, защото ние можем да се оправим и без майчинство. А честно казано това детенце е най-хубавото нещо в живота ми през последните няколко години, освен мъжа ми, който е златен, но не мога да си представя как съм мислила да чакам още няколко години за дете, а вече нямам търпение да си го гушна.
Може да обмислиш да почнеш сега на трудов договор някъде. До раждането има към 5 месеца още, после още 7 и ще си събрала 12м трудов стаж. Което би трябвало да ти позволи да ти преизчислят майчинството от 140 лв на колкото там е минимума със трудов стаж. И после ако искаш, ще имаш право на втора година. Ако искаш, ще си работиш, но ще имаш избор. Или ако решиш да имаш породени, за второто дете ще си имаш стандартно майчинство. Аз се побърквам, ако не получавам поне някакви пари. Мъжът ми взима прилична заплата, но пак ме гони параноята и искам да имам някакви приходи.
А аз засега мисля да си ползвам двете години майчинство. На 1г ми се струва рано да дам детето на ясла/гледачка. На 2г може поне да си каже/покаже като е жадно, като му се спи или коя точно играчка иска. Даже за мен между 1 и 2 години майчинството е по-забавно. Ходим на площадки и правим по-разнообразни неща от храня-сменям памперс-приспивам.

Попринцип имам стаж някъде 6-7 месеца, така че 5-6 ще ми стигнат. Опитахме да намерим да започна някъде, където само да си плащам осигуровките и да ме водят на работа, но не намерихме и се отказахме.

Иначе сега влезнах във форума, понеже преди малко паднах, за щастие не по корем, но се разтегнах и ме заболя корема леко, но се надявам всичко да е наред.
Виж целия пост
# 314
Нямам 12 месеца стаж, защото работех на граждански договор за повече пари, но без осигуряване за майчинство и т.н. Сама си вкарвам здравните осигуровки даже. Когато се съгласих на такова нещо не мислех за дете, то беше планирано за след още няколко години, но дойде сега и не съжалявам за това, защото ние можем да се оправим и без майчинство. А честно казано това детенце е най-хубавото нещо в живота ми през последните няколко години, освен мъжа ми, който е златен, но не мога да си представя как съм мислила да чакам още няколко години за дете, а вече нямам търпение да си го гушна.
Може да обмислиш да почнеш сега на трудов договор някъде. До раждането има към 5 месеца още, после още 7 и ще си събрала 12м трудов стаж. Което би трябвало да ти позволи да ти преизчислят майчинството от 140 лв на колкото там е минимума със трудов стаж. И после ако искаш, ще имаш право на втора година. Ако искаш, ще си работиш, но ще имаш избор. Или ако решиш да имаш породени, за второто дете ще си имаш стандартно майчинство. Аз се побърквам, ако не получавам поне някакви пари. Мъжът ми взима прилична заплата, но пак ме гони параноята и искам да имам някакви приходи.
А аз засега мисля да си ползвам двете години майчинство. На 1г ми се струва рано да дам детето на ясла/гледачка. На 2г може поне да си каже/покаже като е жадно, като му се спи или коя точно играчка иска. Даже за мен между 1 и 2 години майчинството е по-забавно. Ходим на площадки и правим по-разнообразни неща от храня-сменям памперс-приспивам.

Попринцип имам стаж някъде 6-7 месеца, така че 5-6 ще ми стигнат. Опитахме да намерим да започна някъде, където само да си плащам осигуровките и да ме водят на работа, но не намерихме и се отказахме.

Иначе сега влезнах във форума, понеже преди малко паднах, за щастие не по корем, но се разтегнах и ме заболя корема леко, но се надявам всичко да е наред.
А да се самоосигуряваш? Така и така го правиш за здравни права, не може ли да се включи и осигуряване за майчинство? Или е прекалено голяма разправия. Може да говориш със счетоводител, може пък да е лесно.
Стискам палци падането да не е проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия