Тема 3 - Слънцето все още пече, а коремчето започва да расте и малко февруарче скоро ритниче ще даде

  • 36 004
  • 708
# 315
Здравейте, момичета!
От снощи се появи много странно като потрепване на мускул в горната част на корема под гърдите по средата. Помислих си че е бебчето, но сега като седнах и отново го усетих за секунди на същото място и се чудя нормално ли е, бебето ли е, не е ли прекалено високо да е то или нещо друго се случва.. в 17+4 съм
Дали на някоя друга мама ѝ се е случвало?
Виж целия пост
# 316
Галина, аз съм изпитвала подобни потрепвания и с предишната, и със сегашната бременност. Отдавам го на разместването на всички вътрешни органи с растежа на матката. Чувството на "не мога да стоя на едно място" при бременните според мен се дължи именно на тези усещания Grinning Аз лично веднага ставам и се пораздвижвам като усетя.
Виж целия пост
# 317
Момичета, вчера много се изнервих и емоционализирах за нещо, ама много, сега се чувствам виновна, че може да съм навредила на бебетата :/
Виж целия пост
# 318
Момичета на някой да му се случва да му се вдига храната нагоре или нещо подобно?Повръщането при мен уж отмина, вече съм в 16+2, но сякаш неможе бързо да ми се разгради храната в стомаха и с часове след ядене ми се вдига нагоре, много гадно усещане.От там губя и апетит, незнам дали това са нещо като киселини понеже никога в живота ми не съм имала проблем със стомаха и храносмилането, имам много здрав стомах по принцип.Вечер е най-страшно , затова и ям много малко вечер, но дори и от малкото не ми е добре на стомаха.Взех да се отчайвам , че ще имам апетит и ще се храня нормално.След седмица две влизам в 5ти месец, досега 5 месеца гадене и повръщане, сега това, а уж втория триместър бил рай.Иначе други проблми нямам, като оттичане, запек, болки в гърба.Чувствам се супер, само този стомах не спира, може би защото всички органи се вдигат нагоре? Незнам😳😢😖
Виж целия пост
# 319
Момичета, вчера много се изнервих и емоционализирах за нещо, ама много, сега се чувствам виновна, че може да съм навредила на бебетата :/

И аз миналия ден имах такова изживяване. Чак мислех вчера да отида на лекар, но моя приятел ме успокои че няма нужда. Мисля че не е толкова страшно. Не знам честно казано.
Виж целия пост
# 320
Аз усетих нещо подобно с 14+ седмица и много ни приличаше на движения на бебето, но при следващия преглед АГ ми каза, че е високо за да е бебето. Показа ми докъде точно е матката и разбрах, че няма как да е било то. След това в 16+ започнах да го усещам долу, където всъщност го виждахме на ехографа и сега вече в 20г.с. движенията са доста по-отчетливи и ясни.
Виж целия пост
# 321
Paradise, от скоро имам същите усещания, 15 г.с. съм, понеже никога не съм имала киселини не мога да кажа, че са точно киселини, но особено вечер ми се вдига храната нагоре и е много неприятно, особено когато лежа.

Момичета на някой да му се случва да му се вдига храната нагоре или нещо подобно?Повръщането при мен уж отмина, вече съм в 16+2, но сякаш неможе бързо да ми се разгради храната в стомаха и с часове след ядене ми се вдига нагоре, много гадно усещане.От там губя и апетит, незнам дали това са нещо като киселини понеже никога в живота ми не съм имала проблем със стомаха и храносмилането, имам много здрав стомах по принцип.Вечер е най-страшно , затова и ям много малко вечер, но дори и от малкото не ми е добре на стомаха.Взех да се отчайвам , че ще имам апетит и ще се храня нормално.След седмица две влизам в 5ти месец, досега 5 месеца гадене и повръщане, сега това, а уж втория триместър бил рай.Иначе други проблми нямам, като оттичане, запек, болки в гърба.Чувствам се супер, само този стомах не спира, може би защото всички органи се вдигат нагоре? Незнам😳😢😖
Виж целия пост
# 322
Аз усещам от 15+5, въпреки, че съм с предна плацента, така че е възможно.
При мен днес беше много емоционално - ранна фетална потвърди, че чакаме момиченце - 226грамова прелест и всичко и е наред 🙌
Уви плацентата продължава да е ниско, закривайки канала и ми казаха, че почти сигурно ще трябва секцио, та това леко ме разстрои. Но, в крайна сметка, нито нещо е можело да направя, нито пък сега имам механизъм да го променя, тъй че каквото- такова…
Виж целия пост
# 323
Аз съм 15+5 и от вчера мисля, че го усещам. Първа бременност ми е, с предна плацента и очаквах да е по-късно, но от вчера усещам съвсем леко пърхане и съм почти сигурна, че е то, защото днес продължавам от време на време да го усещам.

И аз преди 2-3 дни се бях изнервила много и плаках доста, в последствие ми се появиха болки ниско долу и се бях притеснила много, мислех да ходя на преглед, но следващата ми консултация е другата седмица и си казах, че трябва да проявя разум и че нищо му няма, а само се филмирам и трябва да мисля по-позитивно, така реших да си изчакам прегледа и мисля, че всичко ще е наред.

Потрепване на мускул и аз имах няколко пъти, точно под гърдите, така че знаех, че няма как да е бебето. Веднъж ясно се виждаше как трепва мускула. При всички тези схващания и болки предполагам, че е нормално и не съм питала лекар и не мисля, че има смисъл.

За киселините ме беше предупредила лекарката и при мен се появиха, даже последните 2 дни не ям много през деня, защото ми се вдига храната и направо губя апетит. Знам, че има някакви хомеопатични за облекчаване, питайте лекарите си. Аз няма да взимам, защото хомеопатия до сега не ми е действала и не мисля, че има смисъл при мен.
Виж целия пост
# 324
Момичета, вчера много се изнервих и емоционализирах за нещо, ама много, сега се чувствам виновна, че може да съм навредила на бебетата :/
И аз имах такава случка преди няколко дни и на другия ден като се успокоих и си казах да не обръщам внимание на нищо, защото това не е частно спрямо бебето,  да поема моите негативни преживявания! Опитвам се да мисля позитивно и галя често корема, представяйки си,че вече бебето е с мен!
Виж целия пост
# 325


Добре де, само аз ли  в 19+2 не съм усетила нищо Sad((((((((((((((((((((
Виж целия пост
# 326
Аз съм в 16+2 и нищо не съм усетила.Мисля че при всеки е индивидуално.Аз лично съм чувала , че се усеща чак към 19, 20 седмица, но пак зависи от много неща.Не мисля че трябва да има притеснение, при всеки е различно💙
Виж целия пост
# 327


Добре де, само аз ли  в 19+2 не съм усетила нищо Sad((((((((((((((((((((
И аз съм така...  18+3 и нищичко не съм усетила Confused
Виж целия пост
# 328
Аз съм почти в 17та седмица и мислех,че до сега би трябвало да усетя бебето, но като гледам колко мами пишат,че още не са и се успокоявам малко, плацентата ми е предна и съм чула,че ще го усетя по- късно. Искам да питам мамите,които използват кремове против стрии да ме насочат малко, още се чудя какъв да си купя?
Виж целия пост
# 329
Аз съм почти в 17та седмица и мислех,че до сега би трябвало да усетя бебето, но като гледам колко мами пишат,че още не са и се успокоявам малко, плацентата ми е предна и съм чула,че ще го усетя по- късно. Искам да питам мамите,които използват кремове против стрии да ме насочат малко, още се чудя какъв да си купя?
Аз ползвам от месец вече био оил и палмерс tummy butter.Сменям ги една вечер едното , на другата другото.Засега слагам само вечер, понеже тук е много горещо през деня 37 градуса и не се издържа.Мажа по корема, паласките, гърдите и бедрата.Хубаво е да се почне от рано да може да се напои кожата през тези месеци.Много съм доволна от био оил, кожата ми стана уникална, но го препоръчвам само вечер и изчакайте да попие, защото все пак е олио.Иначе си купих и чисто кокосово масло още не съм пробвала с него.Мисля по натам да опитам и крема на burt's bee mama и олиото на welleda за стрии, чух добри отзиви, както и другите продукти на Palmers.Скоро мисля да почна два пъти на ден, чакам малко да разхлади.Но всичко е до кожа.И най-важното е че не трябва да спираме да се мажем и след раждането, понеже много жени спират и става обратен ефект, кожата се изсушава и много бързо се появяват стрии.Аз си купих  200мл био оил, най-голямото шише и вече ми е на половина за няма и месец.Трябва обилно мазане, не само тук там.Моя приятелка роди бебе 4.300кг, тя забременя 50кг, много дребничка и слаба, беше качила около 17кг.,даже преноси бебето 12 дни след термин, толкова ѝ се беше разтегнал корема, а тя по принцип е плоска, кожа и кости. И нямаше нито една стрия, но се обливаше с кремове и олио(на палмерс ползваше тя) още от 3-тия месец, трябва много хубаво и обилно мазане, с повече количество крем или олио, не само тънък пласт.💙
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия