Тема 3 - Слънцето все още пече, а коремчето започва да расте и малко февруарче скоро ритниче ще даде

  • 36 004
  • 708
# 345
Здравейте. Почнах малко да се шашкам, та да питам нормално ли е да усещам болки ниско долу? Не са постоянни, на моменти са....да не са подготвителни контракции? Вчера влязох в 18г.с. до сега не съм изпитвала такива болки.
Виж целия пост
# 346
Добро утро момичета ! Аз идвам малко да помрънкам 🥺. Сутринта съм се събудила в 5 часа да пишкам и като ме хванаха едни мисли ужасни с тези резус фактори ужас направо. Четох в нета няколко мнения ,че и при жени с първа бременност се е случвало да имат анти тела и сега мисля в понеделник да ходя да си правя тест. Направо ще се побъркам 😭
Мисля, че се предвижда такова изследване по каса. Питай АГ. Но аз не бих се притеснявала. Според мен става дума за много редки случаи, след кръвопреливане/предишни аборти/амниоцентеза... Така или иначе засега не можеш да направиш нищо Simple Smile
Виж целия пост
# 347
Мамчета , в момента съм на сватба, нали няма проблем да си играя хора?
Виж целия пост
# 348
Мамчета , в момента съм на сватба, нали няма проблем да си играя хора?
Стига да се чувстваш добре... Аз не съм танцувала (не мога), но разнасях малкото (10кг) много интензивно цяла седмица. 1-2 пъти почувствах неразположение и спирах да нося за деня. Ако спираш да си починеш на някакво време и проверяваш как си, би трябвало да е ок.
Виж целия пост
# 349
Според мен може да се изиграе някое друго хорце, какво пък😉. Стига да се чувстваш добре, даже мисля, че ще е полезно!

А аз например съм станала толкова тромава, че само изкачване по стълбите ми трябва, за да се изморя. Не знам какво ще е в деветия месец.. 😁
Виж целия пост
# 350
Здравейте, получавали ли сте  стягане на корема днес ми се случи и стана твърд като камък дали е нормално?
Виж целия пост
# 351
Това звучи като контракции. Имах същото с предната бременност от края на четвърти, началото на пети. До девети месец бях на магнерот.
Разбира се, не съм лекар и не смея да твърдя нищо на 100%.
Виж целия пост
# 352
Здравейте, получавали ли сте  стягане на корема днес ми се случи и стана твърд като камък дали е нормално?

Здравей, на мен ми се случи преди 1-2 седмици и АГ ми предписа магнерот 3х2 . Не ми каза, че са контрации, но аз предполагам че са Бракстън контракциите.
От вчера ги намалих на 3х1, тъй като вече изчезнаха.
Виж целия пост
# 353
Здравейте, получавали ли сте  стягане на корема днес ми се случи и стана твърд като камък дали е нормално?

Здравей, на мен ми се случи преди 1-2 седмици и АГ ми предписа магнерот 3х2 . Не ми каза, че са контрации, но аз предполагам че са Бракстън контракциите.
От вчера ги намалих на 3х1, тъй като вече изчезнаха.
Опасни ли са тези контракции толкова рано
Виж целия пост
# 354
Здравейте, получавали ли сте  стягане на корема днес ми се случи и стана твърд като камък дали е нормално?

Здравей, на мен ми се случи преди 1-2 седмици и АГ ми предписа магнерот 3х2 . Не ми каза, че са контрации, но аз предполагам че са Бракстън контракциите.
От вчера ги намалих на 3х1, тъй като вече изчезнаха.
Опасни ли са тези контракции толкова рано

Доколкото знам - не. Нормално е да се появят още в 16 седмица, някои много по-късно ги получават.

Виж целия пост
# 355
Нашата сватбата беше в петък и доста си потанцувах, чак към края на сватбата се спрях, защото съвсем леко ме заболя корема и си мисля, че беше от бързите танци. В 16 гс и 2 дни съм и вчера усетих за първи път едно леко гаделичкане до пъпа от дясно , първо се стреснах, после се случи пак и започнах да се успокоявам, че може и бебето да усещам. Може и да греша, но поне това ме успокоява, за всеки случай ще си мина в понеделник на видеозон да го видим и да се успокоя.
Иии се учудих на себе си, че цял ден и вечер( е до колкото можеше де с тези мерки) си издържах. Аз съм с лека бременност, надявам се и за напред да си е така. Съвсем малко коремче започва да ми се появява, мъжа ми казва , че си е било време Simple Smile)
Виж целия пост
# 356
Аз все още имам моменти в които забравям,че съм бременна и правя глупости.Вчера скочих сравнително силно два пъти и после така се филмирах, не спирам да си мисля дали всичко е наред. Явно едва когато имам огромен корем ще осъзная,че наистина съм бременна и ще се пазя повече...
Виж целия пост
# 357
Момичета, как са ви венците? От няколко дни забелязах зачервяване на две три места в горната челюст, появи се и джобче на един зъб. Не кървят, болка няма, даже сърбят. Предполагам е следствие от повръщането, защото дори кариес съм нямала до сега и редовно ходя да ми чистят зъбния камък.

Ясно, че ще се ходи на зъболекар, но търся съвет как да закърпя нещата междувременно?
Виж целия пост
# 358
Момичета, как са ви венците? От няколко дни забелязах зачервяване на две три места в горната челюст, появи се и джобче на един зъб. Не кървят, болка няма, даже сърбят. Предполагам е следствие от повръщането, защото дори кариес съм нямала до сега и редовно ходя да ми чистят зъбния камък.

Ясно, че ще се ходи на зъболекар, но търся съвет как да закърпя нещата междувременно?

Аз не съм повърнала дори 1 път за цялата бременност, но ужасно започнаха да ми кървят венците от 1 месец. Това е съвсем нормално за бременността, моят зъболекар за жалост каза, че няма какво да направя. Питах го няколко пъти дали да пия калций или някаква добавка - каза в никакъв случай, чак като родя и докато кърмя било много важно. Отделно аз чистя зъбен камък 2 пъти в годината - на 6 месеца и съм супер прецизна за всичко, свързано със зъбите - мия с най-добрите електронни четки, ползвам какви ли не джаджи и конци за зъби и нищо не ме спасява, кървят на ужас Grinning Grinning Grinning
Виж целия пост
# 359
Момичета, как са ви венците? От няколко дни забелязах зачервяване на две три места в горната челюст, появи се и джобче на един зъб. Не кървят, болка няма, даже сърбят. Предполагам е следствие от повръщането, защото дори кариес съм нямала до сега и редовно ходя да ми чистят зъбния камък.

Ясно, че ще се ходи на зъболекар, но търся съвет как да закърпя нещата междувременно?

Аз не съм повърнала дори 1 път за цялата бременност, но ужасно започнаха да ми кървят венците от 1 месец. Това е съвсем нормално за бременността, моят зъболекар за жалост каза, че няма какво да направя. Питах го няколко пъти дали да пия калций или някаква добавка - каза в никакъв случай, чак като родя и докато кърмя било много важно. Отделно аз чистя зъбен камък 2 пъти в годината - на 6 месеца и съм супер прецизна за всичко, свързано със зъбите - мия с най-добрите електронни четки, ползвам какви ли не джаджи и конци за зъби и нищо не ме спасява, кървят на ужас Grinning Grinning Grinning

Свекърва ми е стоматолог, моите венци също много започнаха да кървят Sad та тя каза витамин C  да пия, защото не понасям води за уста, аз не мога да пия разтворим и пия ампули, нейното лечение е 2 ампули на ден 10 дни. Аз още на втория ден видях резултат. Успех
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия