Тема 3 - Слънцето все още пече, а коремчето започва да расте и малко февруарче скоро ритниче ще даде

  • 36 004
  • 708
# 375
И аз мислех, че ще има повече момиченца в темата, така и бяхме тръгнали в началото. Обаче вече ни задминаха момченцата! Според първата страничка засега е 15:16 за момченцата.. 😁💕

Ей сега ще изравним силите 😂

Може ли да помоля да ме включите на първата страничка: термин 13.02, момиченце
Виж целия пост
# 376
И аз съм така с водата... сещам се чак когато започне да ме боли главата от липса на вода/течности. Гледам да пия сокове, фрешове, айрян, все са си течности, ама...
Виж целия пост
# 377
Оф от няколко дни ме е подгонила параноята яко....в 18+3г.с съм и още не съм усетила бебчето....направо е ужасно това чакане. На преглед съм на 23 а на втора ФМ на 28 таа ще пада още чакане, ако не се панирам още повече и да тичам до лекар само и само да го видя бебето.
Виж целия пост
# 378
Ния, 18+2. И аз утре съм на лекар, нещо съм се шашнала, не знам до коя седмица е нормално да продължава този вечен страх, че нещо е станало, а аз не съм разбрала :/
Виж целия пост
# 379
Аз чакам с нетърпение прегледа след 2 седмици и дано се види пола вече на 100%.
Днес си минах профилактично при друг лекар на видеозон, бебчето е добре и каза, че всичко си е наред и това гаделичкане си е бебето. Олекна ми.
Успех на всичко при ФМ! Моята е чак след месец.
Виж целия пост
# 380
Притесненията никога не свършват, от тук нататък винаги ще е така! Трябва да се научи човек да ги контролира и да не изпада в крайности и необосновани страхове.
Бебето се усеща около средата на бременност. С първата бременност го усетих в 19г.с. сега съм 14 и още не съм, ама и не очаквам. В началото дори не го усещах всеки ден. Към края пък им става много тясно и спират да мърдат толкова много, тогава пък идва пак притесненията дали всичко е наред. После пък кога ще е раждането, какво ще се случи. Пък след като получиш малкия вързоп е още по напрегнато. Дали успяваш да се справиш, дали яде добре, дали му е горещо, дали му е студено. Пък като ревне истерично в 3 часа посреднощ и отметнеш уж всичко възможно, а то не спира се грабваш и отиваш на неотложен кабинет. Там пък ти казват, че вероятно са колики, нищо че е вече на 1г Grinning Оказва се наистина така, защото след едни капки си изпуска газовете и заспива като пън, а ти стоиш и дебнеш още... А пък първите болести и саполи, кошмарни дни и нощи.
Днес пък беше първия ден на ясла. Цяла вечер не бях спала почти. Сигурно ревах повече от детето. Не бях яла докато не стана обяд. Храната ми присяда от нерви и страх. Сега пак не ми се спи и се чудя утре как ще я водя. Всички казват, че децата плачат и е нормално, ама като е твоето е друг...
Оплаках се, нищо че не е много по бременността, макар че рева се дължи на половина на нея.
Виж целия пост
# 381
Ооо напълно съм съгласна, че притесненията нямат край. Ще продължават още поне 18 години, че и след това сигурно…

Буги, малко оффтопик и аз, но относно яслата, защо не опитате таткото да води детенцето? Поне първите дни. Татковците са по-корави откъм емоции, а когато ние сме много притеснени и емоционални децата ни го усещат, колкото и малки да са. А и раздялата на детето с таткото е по-лесна и поносима отколкото с майката като че ли. 😊
Виж целия пост
# 382
А тези с момченца, можете ли да ядете сладко или ви става лошо? На мен ми става ужасен вкус в устата, направо съжалявам, че съм си взела после. За пръв път в живота ми минавам покрай реда с шоколади в магазина и нищо не трепва в мен.
Чудя се дали е заради пола на бебето (имам вече едно момче, но така не е било) или трябва да изследвам кръвна захар.
За ясла - и малкото ще почва скоро, ако са и добри изследванията (дано, притеснява ме в изследването на носен секрет да няма нещо). Голямото трудно свикна, аз още по-трудно. Но сега с второто съм една идея по-спокойна. И брат и ще е наблизо, ако нещо се разстрои.
Виж целия пост
# 383
А тези с момченца, можете ли да ядете сладко или ви става лошо? На мен ми става ужасен вкус в устата, направо съжалявам, че съм си взела после. За пръв път в живота ми минавам покрай реда с шоколади в магазина и нищо не трепва в мен.
Чудя се дали е заради пола на бебето (имам вече едно момче, но така не е било) или трябва да изследвам кръвна захар.
За ясла - и малкото ще почва скоро, ако са и добри изследванията (дано, притеснява ме в изследването на носен секрет да няма нещо). Голямото трудно свикна, аз още по-трудно. Но сега с второто съм една идея по-спокойна. И брат и ще е наблизо, ако нещо се разстрои.

Аз съм с момче, но сладкото не е излизало от ежедневието ми. За съжаление постоянно ям, но аз и преди бремеността бях така Grinning
Виж целия пост
# 384
Да се запиша и аз с момиченце Gift Heart
Всичко е наред с бебчето, обаче док се съмнява за холестаза и съм много притеснена . От 2 седмици имам ужасен сърбеж по дланите и ходилата , който вече е по цялото тяло. Чеша се като крастава. Сега си пуснах изследвания и  дано всичко е наред, ще се побъркам от притеснение..
Виж целия пост
# 385
А тези с момченца, можете ли да ядете сладко или ви става лошо? На мен ми става ужасен вкус в устата, направо съжалявам, че съм си взела после. За пръв път в живота ми минавам покрай реда с шоколади в магазина и нищо не трепва в мен.
Чудя се дали е заради пола на бебето (имам вече едно момче, но така не е било) или трябва да изследвам кръвна захар.
За ясла - и малкото ще почва скоро, ако са и добри изследванията (дано, притеснява ме в изследването на носен секрет да няма нещо). Голямото трудно свикна, аз още по-трудно. Но сега с второто съм една идея по-спокойна. И брат и ще е наблизо, ако нещо се разстрои.
Аз тооолкова обичам сладко, но от както съм бременна не съм хапвала нищо сладко( с момченце съм💙,) чак ми става зле от шоколади и всякакви сладки неща.Подминавам всякакви торти и сладки закуски с неприязън😂Не ми влияе добре изобщо, някак си ми горчи в устата, после ми става зле и на корема.Това никога не ми се е случвало, аз която неможех и ден без сладко.Вече съм почти 5 месеца без сладко, затова си мисля че и не качвам килограми.В 17 седмица съм и нищо отгоре😳
Момичета аз спрях и кафето даже още преди да забременея, вие пиете ли?Нещо не ми вляеше добре, разтрепервах се, изпотявах се и сърцето ми биеше като лудо след сутрешно кафе😒
Виж целия пост
# 386
Често ми пада кръвното и започнах отново да пия кафе, а го бях спряла. То ме спасява от главоболието. Вчера бях с кръвно 80/50.
Виж целия пост
# 387
Бубенце аз съм с такова кръвно винаги и се чувствам добре. АГ все се чуди ама такова ми е.
Аз да се похваля, бях на лекар, бебето си е супер. Само моите притеснения са били големи и напразни. Даже спеше и хич не искаше да се буди. Камък ми падна, успокоих се напълно. Blush
Виж целия пост
# 388
Моето кръвно преди да забременея си беше 90/60. На първата ми консултация, когато го измериха вече беше 115/80, но дните в които пада ме попиляват.
Виж целия пост
# 389
Моето кръвно винаги си е било 120/80, като забременях много често ми пада на 100/70,60. Понякога започва да ми се върти свят, но като цяло съм добре. Кафето го спрях още преди да започна със стимулациите (аз съм инвитро). И оттогава като че ли свикнах без него. Явно всичко е било до навик. От време на време пия по няколко глътки от кафето на мъжа ми, особено, ако имам главоболие. Или пък си взимам безкофеиново като съм на заведение. При нас на 90% е момченце Blue HeartBlue HeartBlue Heart , но все пак чакам резултат от пренаталния тест за потвърждение Relaxed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия