Тема 3 - Слънцето все още пече, а коремчето започва да расте и малко февруарче скоро ритниче ще даде

  • 36 004
  • 708
# 390
https://Хелоу
21 г.с. и съм с 1 кг нагоре 😁
Хапвам си и аз всеки ден сладко и като цяло всичко си хапвам както преди.
Иначе малката я усещам от 18та седмица по цял ден как шава и рита, но аз и почти нямам корем може би заради това.
Някакъв целулит се е появил за жалост и дано се махне след раждането. 😤
Виж целия пост
# 391
Как сте мамичета? Тия дни ме обземат мисли за раждането, знам,че е много далече ,но на моменти почвам да мисля и се сепвам от страх, не знам за кое ще ме е страх най- много от болката, от това дали ще ме шият, от това дали бебето ще е добре, вие какво правите като ви обземат страшни мисли?
Виж целия пост
# 392
Ariel, аз също си мисля понякога, но не ме е страх от раждането, някакси съм уверена че ще се справя, не ме е страх от болката.По скоро имам страхове от всякакви операции и се надявам да родя нормално, не обичам операциите и дори имам страхове от епидурална ако се наложи.Аз съм и в чужбина , тук секцио правят в краен случай и ако се наложи, така че съм спокойна че никой лекар няма да ме подбутва към секцио.Също имам страхове и от кърменето, гърдите по принцип са ми чувствителна част и хич незнам как ще стане.Гледам видеа и чета много, дано се получи.
А, за рждането съм се настроила много позитивно и съм спокойна, имам усещането че ще стане бързо и безпроблемно.Мъжът ми ще бъде с мен иска да ме подкрепя и да бъдем двамата в този момент💙.Вие сами ли предпочитате да сте в този момент?
Виж целия пост
# 393
Сама ще искам, той много се притеснява , не мога и него да го мисля да не му стане нещо там 🤣🤣🤣🤣
Виж целия пост
# 394
Аз исках таткото да е поне в предродилна зала, ама с този Ковид няма да е възможно Sad
Притеснявам се за раждането дали ще се справя Simple Smile Надявам се да успея, и си повтарям колко ще бъде лесно и бързо (ако е естествено)
Виж целия пост
# 395
О, не! Без таткото ще ми е по-добре. 😄 Много е притеснителен, а на мен в този момент ми трябва спокойствие и концентрация. Той ще започне през 2 минути да ме пита "Боли ли те? Да извикам ли някой?"  Ще се притеснява много и ще му е много неспокойно, той не може да търпи кати вижда, че нещо ме боли или не се чувствам добре. По-добре да си се върне вкъщи. И там няма да му е спокойно, но поне на мен ще ми е. Знам, че съм в ръцете на добри лекари и ще вземат правилното решение за ситуацията...
Виж целия пост
# 396
Колебаем се ние, не е сигурен, че ще издържи, но на мен ми се ще да е наоколо.
Виж целия пост
# 397
Аз пък в никакъв случай не искам естествено раждане, както и не искам да съм будна, ще искам пълна упойка. При мен страховете идват от там да не стане усложнение по време на раждането, за това не искам нормално. Не ме е страх от болката, страх ме е да не се случи нещо. Иначе не го мисля от сега.
 През толкова неща съм минала докато забременея( понеже нашите "репродуктивни специалисти" твърдяха, че аз деца от мъжът ми няма да имам), че само искам да извадят бебето здраво, изобщо не мисля за болка, операции и т.н.
Виж целия пост
# 398
Аз също предпочитам да е с мен таткото. Той в такива ситуации е спокоен и ще ме държи и мен спокойна, но няма да стане и ще трябва да съм си сама.
Виж целия пост
# 399
При нас таткото е ваксиниран и няма проблем, аз не съм.Но въпреки това преди да ме вземат в болницата ще ни направят тестове и на двамата.Няма проблем той да е с мен, като е отрицателен.Но определено с него ще ми е по-спокойно, а и все пак в този момент може да не мисля пълноценно и то на чужд език.
Vdimitrova, напълно разбирам, ако човек е минал през трудни моменти преди това, важно е всички да са добре накрая, другото е без значение🌹
Виж целия пост
# 400
Ариел, мисли позитивно. Не е казано, че раждането ще е страшно. При мен беше сравнително лесно и бързо (за мен). Имаше си особености, но нали затова наблизо са лекарите. Важно! Винаги има някоя леля, свекърва или позната, която държи да обясни колко точно ужасно е било нейното раждане. Не се филмирай 😁 Както има тегави раждания, така има и леки. Не е приятно, но бързо ще мине. Само не се паникьосвай.
При предните раждания обсъдих с мъжа ми дали да присъства. Той не държеше да присъства, освен ако аз не искам. Аз предпочитах да не присъства. Щеше само да се притеснява и аз да се притеснявам като го гледам. А така си слушах музика и си ходех по коридора. За това раждане така или иначе не вярвам да има опция да присъства, така че ще си чака отвън както винаги.
Виж целия пост
# 401
момичета,
изтощават ли ви близките с постоянните ви въпроси: добре ли си, боли ли те нещо, гладна ли си, яж повече, яж като за двама, ама хапни от това да не ти стане нещо... ауу вбесяват ме и всичко го отнася мъжът ми след това Grinning
При нас пола вече е сигурен  - момче е, вчера на прегледа така се беше разкрачило мъничето, че всичко му видяхме Grinning
Moя термин спрямо ПМЦ е за 04.03, но на ехографа постоянно го изкарва края на февруари - 24-25.02.
Термина според ехографа ли е по-точен?
Виж целия пост
# 402
Ариел, мисли позитивно. Не е казано, че раждането ще е страшно. При мен беше сравнително лесно и бързо (за мен). Имаше си особености, но нали затова наблизо са лекарите. Важно! Винаги има някоя леля, свекърва или позната, която държи да обясни колко точно ужасно е било нейното раждане. Не се филмирай 😁 Както има тегави раждания, така има и леки. Не е приятно, но бързо ще мине. Само не се паникьосвай.
При предните раждания обсъдих с мъжа ми дали да присъства. Той не държеше да присъства, освен ако аз не искам. Аз предпочитах да не присъства. Щеше само да се притеснява и аз да се притеснявам като го гледам. А така си слушах музика и си ходех по коридора. За това раждане така или иначе не вярвам да има опция да присъства, така че ще си чака отвън както винаги.

Благодаря за успокоителните думи, аз съм на моменти , не го мисля постоянно и се стремя да съм позитивна! Относно това таткото да е там, абсолютно не ( то аз не искам да съм там) той ще се притеснява за мен, това ще ми донесе допълнително стрес и предпочитам да ме чака отвън. Бих искала да ридя нормално,  от секциото ме е страх,че няма да се събудя после или нещо ще стане, не че при естественото не може нищо да стане,но все пак...
Виж целия пост
# 403
При мен бебето си е добре, само притесненията ми бяха излишни последните дни. Видях му и атрибутите на ехографа най-накрая. Grinning
На раждането таткото иска да присъства, аз не съм сигурна дали искам, защото знам каква е гледката долу и ще му остане запечатана за цял живот. Искам естествено да родя, но никога предварително  не може да се каже дали ще може. Например мъжът ми е бил с пъпна връв около врата и майка му е трябвало да ражда бързо, че да не се задуши, но в днешно време при такъв проблем правят секцио задължително.
Виж целия пост
# 404
момичета,
изтощават ли ви близките с постоянните ви въпроси: добре ли си, боли ли те нещо, гладна ли си, яж повече, яж като за двама, ама хапни от това да не ти стане нещо... ауу вбесяват ме и всичко го отнася мъжът ми след това Grinning
При нас пола вече е сигурен  - момче е, вчера на прегледа така се беше разкрачило мъничето, че всичко му видяхме Grinning
Moя термин спрямо ПМЦ е за 04.03, но на ехографа постоянно го изкарва края на февруари - 24-25.02.
Термина според ехографа ли е по-точен?

Ох, не ми говори! Майка ми понякога се държи с мен все едно съм болна, а не бременна Neutral Face Не се навеждай, внимавай, не вдигай тежко и т.н. Неща, за които внимавам и се съобразявам. Но я разбирам и нея. Толкова време го чакахме това бебче, че тя мн се притеснява за всичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия