Тема 3 - Слънцето все още пече, а коремчето започва да расте и малко февруарче скоро ритниче ще даде

  • 36 004
  • 708
# 435
Добро утро, момичета! Влизам да попитам, къде в София намирате Palmers или Biobaza, че нещо удрям на камък в аптеките? И от кой продукт на Palmers сте доволни, олиото или крема?
Колкото до раждането, надявам се на нормално раждане, не за друго, а ми се иска бебето веднага да е с мен, а не чак след 24 часа. Но гледам да не се настройвам предварително, ако трябва секцио по медицински причини, ще го преглътна. Таткото мисля да го избазикам да е с мен по време на раждането, но реално мисля, че ще е нервен и няма да ми е много от помощ Simple Smile
Виж целия пост
# 436
Добро утро, момичета! Влизам да попитам, къде в София намирате Palmers или Biobaza, че нещо удрям на камък в аптеките? И от кой продукт на Palmers сте доволни, олиото или крема?
Колкото до раждането, надявам се на нормално раждане, не за друго, а ми се иска бебето веднага да е с мен, а не чак след 24 часа. Но гледам да не се настройвам предварително, ако трябва секцио по медицински причини, ще го преглътна. Таткото мисля да го избазикам да е с мен по време на раждането, но реално мисля, че ще е нервен и няма да ми е много от помощ Simple Smile

Аз питах в една от аптеките за Biobaza и ме попитаха дали съм сигурна, че така се казва марката, защото за първи път я чували. Та си взех на Mustela и съм много доволна, хидратира кожата и попива бързичко.
Виж целия пост
# 437
Palmers може да намериш във всички Лили дрогерии. Аз имам крема и маслото. Крема ми допада повече , бързо попива и е много мек, докато маслото трудно се размазва и оставя лепкав слой .
В може да поръчаш и от сайта им , предлагат безплатна доставка .
https://www.palmers.bg/producti
Виж целия пост
# 438
Palmers има в Ремедиум-ите в майчинската секция, не при обикновената козметика/лосиони за тяло.

Аз като цяло се учудвам как всички коментират дали мъжете им да са на раждането при положение, че то дори сега е забранено дето не сме още в карантина/локдаун. Зимата случаите обикновено са доста повече, та според мен няма шанс тази забрана да я вдигнат. В момента единствено разрешават, ако си секцио (не по спешност, а с предварително запазена дата) и мъжът си направи тест, с резултатите от теста да присъства. За естествено раждане абсурд - не знам дали ще го променят, но според мен няма шанс. Тези правила влязоха в сила с първия локдаун още през март 2020 и досега продължават. Моят мъж не е бил на нито един преглед, колкото и да съм питала. На ФМ също не го пускат въпреки, че и той много искаше да види бебето как мърда - разбрали сме се да му записвам видео след месец и половината на втората фетална Simple Smile
Виж целия пост
# 439
С уговорката, че не съм в България - на всички прегледи идва с мен и го канят да влезе. И двамата сме ваксинирани, стои вътре с маска. За раждането - естествено, че няма как да знаем какво ще е положението до зимата, но в Англия локдаун не е много вероятно да има, да не кажа, че на 99% съм сигурна, че няма да има. Чисто емоционално, за раждане на деца е един от малкото хубави поводи да влезеш в болница. Те са и негови, и мои, лично мнение ми е, че е хубаво да разбере какво е физически и психически бременността и раждането за една жена, колко изискващ процес е - дори когато, дай боже, протича леко и без усложнения. Така че бих желала да е с мен, ако няма препоръки от болницата в обратната посока. И разбира се, ако той не е категорично против. Ясно, че няма да го насилвам, ако не ще.
Виж целия пост
# 440
С уговорката, че не съм в България - на всички прегледи идва с мен и го канят да влезе. И двамата сме ваксинирани, стои вътре с маска. За раждането - естествено, че няма как да знаем какво ще е положението до зимата, но в Англия локдаун не е много вероятно да има, да не кажа, че на 99% съм сигурна, че няма да има. Чисто емоционално, за раждане на деца е един от малкото хубави поводи да влезеш в болница. Те са и негови, и мои, лично мнение ми е, че е хубаво да разбере какво е физически и психически бременността и раждането за една жена, колко изискващ процес е - дори когато, дай боже, протича леко и без усложнения. Така че бих желала да е с мен, ако няма препоръки от болницата в обратната посока. И разбира се, ако той не е категорично против. Ясно, че няма да го насилвам, ако не ще.

Като цяло доста западни страни са доста по-напред от България в мисленето си относно присъствието на таткото. Тук и преди цялата ковид-ситуация това пак беше малко по-сложно и не особено честа практика. За жалост, разбира се...иначе моите лични предпочитания също биха били да е с мен Simple Smile
Виж целия пост
# 441
Както е добре за семейството, естествено, не давам акъл на никого.
За мен родителството е партньорство от първата минута. Разбира се, ще слушам лекарите на първо място.
Виж целия пост
# 442
Всяка дама най-добре си познава мъжа и би преценила как той би се справил с ситуация като естествено раждане.
Аз за моя си знам, че не би му се отразило добре. Той не обича да вижда как ме боли, как се мъча и не се чувствам добре, а той да не може да облекчи болката. Работи много натоварваща работа, тежка, управлява много хора, но в тази ситуация ще се чувства безсилен и безпомощен, което само ще го притесни допълнително. А това ще рефлектира върху мен. Вместо да съм спокойна и концентрирана ще се чудя как да го успокоявам.
Сега вече с Ковид мерките е ясно, че няма как да влезе, но и да имаше - нямаше да влезе. Предпочитам да остане с бъдещия батко и да са спокойни и двамата, от колкото детето да се чуди къде са мама и тати, а самия тати да се чуди какво да прави в отделението и как да помага.
Иначе не съм се интересувала дали пускат бащи. В Окръжна болница - Варна не беше честа практика да има бащи на естествено раждане. Всички чакаха отвън, в отделението не се допускаха външни хора. Близките можеха да се видят само в чакалнята отпред, а бебето се показва при раждането и при изписването. Спазваше се и тогава (нямаше Ковид) много висока хигиена и родилки, и бебета много се пазеха. Вероятно и сега е така, с Ковид, та дори май е още по-строго - храна се давала на охраната и те я качвали при родилките. Тоест изобщо не си виждаш близките по време на болничния престой.
Виж целия пост
# 443
Аз много искам естествено раждане. Надявам се всичко да е наред и да се случи. Прегледите ми винаги са били в такива часове, когато мъжът ми е на работа. Веднъж прегледът ми беше в неделя и той дойде с мен. Попитах док и той го пусна да присъства на прегледа. Мъжът ми много се вълнуваше! Едно е да му показвам бебето на снимки, друго е да го види как се движи и да чуе сърчицето. После само за това говореше. Относно раждането, много искам и той да е в болницата. Просто да знам, че е там, за мое успокоение. Но не съм сигурна, че искам да присъства на самото раждане. По принцип е спокоен, но не мисля, че може да преживее раждане Smile По-спокойно и за двамата ще е да не е в родилна зала. Болката се преживява, честно казано не ме е страх от нея. Само бебчето да е живо и здраво. Друго не искам! Blue Heart
Виж целия пост
# 444
Как сте с хормоните? Аз мисля,че на моменти изперквам,  дразнят ме ужасно дребни неща, които преди съм виждала, но не са ми правили кой знае какво впечатление,  карам се с мъжа ми за глупости , имам чувството, че приятелките ми не ме търсят,както преди и се чувствам все едно съм изоставена, тези мисли ме нараняват и често плача, вероятно всичко е моята глава, но на монети се държа детински и мисля да се видя с психолог
Виж целия пост
# 445
Момичета, тъкмо се връщам от лекар, имах час за днес, 17 седмица съм.Даже чакахме 30 мин.,лекаря отиде на раждане и се върна след 30 мин.Всичко е наред с бебчо, толкова много мърда, обръща се, но го видяхме много обстойно, мъжа ми много се развълнува.Плацентата е добре, кръвотока, сърчицето, всичко изглежда наред.Дадоха ни и снимчици.Моите кръвни изследвания и урина са перфектни, питах доктора трябва ли да взимам още някакви витамини за бременни( тези комплексните), сега взимам само фолиева, б12 и йод(заради щитовидната), но той каза че няма нужда от други витамини, не препоръчва, след като нямам проблем с желязото или друг недостатък.Засега мисля да не взимам нищо друго.Следващия преглед ще бъде след 3 седмици.💙
Аз добре се чувствам от към хормони, даже съм станала много спокойна.Може би усещам че наистина ми е липсвало това, едно бебенце, за да се чувствам завършена и пълноценна.Не се нервя на нищо, каквото и да става някакси приемам нещата с усмивка.Винаги ми е липсвало това спокойствие преди.Дано остана така и занапред и след като родя, понеже знам че много жени се изнервят след като се роди бебенцето.Не искам да ставам нервна и досадна, без настроение, мисля че това се усеща от бебето и натоварва мъжа.С всички сили ще се опитам да го избегна.💙
Виж целия пост
# 446
Къде ходите на преглед, където пускат мъжа?
Виж целия пост
# 447
Здравейте и от мен, следя темите от известно време. Има ли някой мнение за ФМ в Марковс в София? Чудя се дали да отида там или в родния ми град - Велико Търново.
И май ми е време и аз да се запиша в 17+5 ГС и с термин 21.02.2022г. Heart EyesBlushYellow Heart
Полът вече е ясен, но не и на мен Grinning , чакам си партито изненада на 26.09 Grinning
Виж целия пост
# 448
Ariel16
Аз съм същата. Само се заяждам с най-близките му хора. Постоянно ми е нервно и все съм сърдита.
Надявам се скоро да отшуми, защото попринцип не съм такъв човек, а и знам, че не съм права за много неща...
Виж целия пост
# 449
Здравейте и от мен, следя темите от известно време. Има ли някой мнение за ФМ в Марковс в София? Чудя се дали да отида там или в родния ми град - Велико Търново.
И май ми е време и аз да се запиша в 17+5 ГС и с термин 21.02.2022г. Heart EyesBlushYellow Heart
Полът вече е ясен, но не и на мен Grinning , чакам си партито изненада на 26.09 Grinning

Аз си записах втората фетална при проф.Марков за 10.06
Чувала съм много добри отзиви за него, много приятелки и колеги ми го препоръчаха и казват че бил жив скенер, всичко вижда. Надявам се при нас всичко да е наред и да не види нищо 😃
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия