Боя за коса - Blond50 - Клуб на блондинките

  • 43 928
  • 753
# 435
Аз обмислям посещението ми при фризьор да е в края на февруари или началото на март и ще обсъдя и с него вариантите за постигане на подобна визия. Надявам се да мога да ви се похваля след това!
 Момичета, мнението и споделения опит на всяка от вас са ми от голяма полза и съм ви много благодарна! Purple Heart
Виж целия пост
# 436
Много красив балеаж. И моята естествена коса е много тъмна, та и аз все мисля за втори опит балеаж, защото е доста досадно с боядисване на корени на 3 седмици и все жълто или жълто-оранжево, докато дойде време за ново боядисване. А на кой фризьор се довери за тази метаморфоза?
Виж целия пост
# 437
Много красив балеаж. И моята естествена коса е много тъмна, та и аз все мисля за втори опит балеаж, защото е доста досадно с боядисване на корени на 3 седмици и все жълто или жълто-оранжево, докато дойде време за ново боядисване. А на кой фризьор се довери за тази метаморфоза?
От Бургас съм. Салона е Ванис. Страхотен цвят за втори път(това на снимките). Първото беше още по красиво.
***В никакъв случай обаче не бих се подстригала втори там.
Виж целия пост
# 438
Memyself, качената снимка колко време е след балеажа?
И колко трае резултата от мата?

Защото дори при такава техника на балеаж и ползване на супра, косата доколкото знам си става птешко руса и само тонирането отгоре го скрива, но според мен то се измива също.

На колко време се матираш?
Виж целия пост
# 439
Memyself, качената снимка колко време е след балеажа?
И колко трае резултата от мата?

Защото дори при такава техника на балеаж и ползване на супра, косата доколкото знам си става птешко руса и само тонирането отгоре го скрива, но според мен то се измива също.

На колко време се матираш?
Ами аз май не матирам /т.е. не знам дали/. Само лилав шампоан ползвам като ми скимне. Така да се каже, само вдигам русото нагоре на 5-6 месеца. В дупките между ходенията нищо не мажа. Ако лилавия шампоан се брой за матиране, значи матирам.Сега ще потърся стара снимка с израстнал корен, точно преди да отида да го подновят.

Значи преди да го направят този балеаж, явно не ми беше достатъчно изсветлена косата и буквално лилавия шампоан, трябваше да спя с него. Мацам тонер/боя, тя се измие. Сега мисля, че е достатъчно светла, за да минавам само с шампоана.

Допълвам се: сетих се, че веднъж бях ползвала тонера на Олиосета някъде Август.

Скрит текст:
Стара нямам. Тази ми е с най - голяма дупка от процедура, до снимка: последно съм правена в Началото на Ноември. Снимката е от 28.01. Само с шампоани съм. То моя си корен си се вижда. Ще си го отглеждам до Май и пак на фризьор Simple Smile
Невероятен плюс е, че естествената ми коса е много тъмна и няма червен отенък на слънце. Иначе щях да съм мнооо джиджи.
Виж целия пост
# 440
Така като гледам, в самия корен също има кичури в момента и се прелива.
Ако си е твоя естествен корен ще изглежда по съвсем различен начин, така че ще ми е любопитно да видя снимка пак април.

Лично според мен едва ли тази коса е без мат, а само по супра, но да кажат и другите момичета как може да се постигне такъв ефект Simple Smile

Защото моята естествена коса е доста по светла, но за съжаление студеният нюанс винаги се отмива, колкото и да е вдигната със супра основата
Виж целия пост
# 441
Така като гледам, в самия корен също има кичури в момента и се прелива.
Ако си е твоя естествен корен ще изглежда по съвсем различен начин, така че ще ми е любопитно да видя снимка пак април.

Лично според мен едва ли тази коса е без мат, а само по супра, но да кажат и другите момичета как може да се постигне такъв ефект Simple Smile

Защото моята естествена коса е доста по светла, но за съжаление студеният нюанс винаги се отмива, колкото и да е вдигната със супра основата
Еее, тя като си ме изсветли и като ме измие, на самата мивка ме маже с нещо. Вероятно си ги матира.
Ти ме пита на колко време матирам, а аз нищо не правя между две посещения. Просто ползвам лилав шампоан. Което не значи, че фризьорката ми изсипва една супра на главата и ме пуска да си ходя.

Това си е моя тъмен корен. Естестено е в него да има някакво преливане. Що за глупав балеаж ще е иначе?  Не е сниман отгоре, но нямам снимки. Дължините ми ще си останат с този цвят да следващо мазане. Лятото от слънцето ли незная, стават направо бели.

Ако смяташ, че си чеша егото и тука се разнасям каква ми е косата и съм седнала да ви лъжа, то не ми е това целта. Твърде много ме мързи да се боядисвам всеки месец, избрах си балеаж и дължините му са такива. Боя вижда на 5-6 месеца. Дълбок корен няма да направя, защото ако го свалят на 6тица с боя, ще рижне яко, затова си ползвам моя.

Намерих го пусния корен на 4 -5 месеца. Този момент едвам го изтрайвам. Все едно главата има биполярно заболяване.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 442
Мога ли да влетя тук с въпроси, подплатени със снимки? 😂 Идвам от клуба на червенокоските и един ден се събудих с мисълта, че искам да съм руса, на следващия ден бях. Обаче КОРЕНА! Ще ме подлуди! Сменях фризьори, сменях колористи… жълтее и тва е!
Виж целия пост
# 443
Мога ли да влетя тук с въпроси, подплатени със снимки? 😂 Идвам от клуба на червенокоските и един ден се събудих с мисълта, че искам да съм руса, на следващия ден бях. Обаче КОРЕНА! Ще ме подлуди! Сменях фризьори, сменях колористи… жълтее и тва е!
Аз на 100% не знам. Жълтя, жълтя, побърка ме и го оставих да си вирее черен. Пробвах силно изсветляваща боя с 9%, с 12%. Е, не и не. Със супра сама ме е страх, но и не ми се вижда опция на всеки 4 седмици.
Сега си го попипвам да си припомня що е то естествена коса Simple Smile Иначе имам снимки на корени във всички гами на меликата рижавост.
Затова завиждам на дамите с по - светли коси. Мацкат боята и чудото става.
Виж целия пост
# 444


Това е дължината.



Ето го корена.

Ако можете, помагайте!
Виж целия пост
# 445
А дължините как са правени? Отговора е там Simple Smile
С боя според мен шанса е 0.
Виж целия пост
# 446
А дължините как са правени? Отговора е там Simple Smile

Е, не става! 😄
Виж целия пост
# 447
Надолу косата блондирана ли е?
Май там е проблема.
Изглежда като блондирана с боядисван с боя корен. Затова и идва разликата. Косата в корена е с по-силен пигмент и затова остава златиста.
Виж целия пост
# 448
Ами изсветлявана е, но това надолу е тонирано за да стане сиво.
Виж целия пост
# 449
Ами изсветлявана е, но това надолу е тонирано за да стане сиво.
Блондирана и изсветлявана са две различни неща. Затова питах дали е блондирана.
Моята коса е изсветлена, но не е блондирана.
Разликата ви идва от блондора и степента на изсветляване по дължините. Ако искате цвета да се оеднакви, ще трябва да блондирате и корен, както и по-нагоре момичетата са написали.
Предполагам в корена косата е само боядисвана?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия