ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - тема 5

  • 23 350
  • 755
# 285
Мами, започнахте ли да миете зъбките на мъниците?
Виж целия пост
# 286
Аз още с първия мия. Сега има 8. Ползвам нормална детска четка за зъби от около 2 месеца и пастата почти е приключила даже.
Вече знае като кажа "Айде да мием зъбки" и отива в банята.
Виж целия пост
# 287
Мами, започнахте ли да миете зъбките на мъниците?

Да, мия я с напръстник и паста за бебета Nenedent. Тя е изпитана още от баткото. Мия я обаче само вечер, сутрин все нещо не се организираме, а и тя има 2 долни и 4 горни само. Има обаче голямо разстояние между предните два горни зъба и се надявам, като поникнат другите, да изчезне.
Вие имате ли такова голямо разстояние?
Виж целия пост
# 288
И моят има разстояние, обаче аз си мисля, че е нормално, все пак устата е празна 😁 като се запълни, ще ги избутат, според мен. Или пък като поникнат постоянните.
Виж целия пост
# 289
И аз мия зъбите с четка на Кика бу и паста Бочко. Засега само вечер, че нашите сутрини започват почти на обяд и е озверял от глад обикновено. Като го пусна на ясла ще съм по-организирана.
Виж целия пост
# 290
Още не съм започнала с миенето на зъбите, но ще трябва да стартирам изграждането на този навик.
Моника има разстояние между горните два зъба, може и да се затвори. Аз имам разстояние, майка ми и дядо ми също, евентуално може да го е наследил, но ще се види чак, когато пораснат постоянните зъби.
Виж целия пост
# 291
Честити рожденичета, ние сме другата седмица, живот и здраве.
Габи, ако единичката може да стои права самостоятелно върху повърхност, пращай я към мен, моля ^^

Аз съм в бедствие със зъбите...Не ми дава да му бръкна в устата по никакъв повод. От няколко часа ходи с къс пилешко месо, което буквално стърчи ''да ти извади очите'' между двата долни зъба. Почвам да се притеснявам вече какво ще правим с тия зъби...
Давайте идеи за подход, видеа, статии, каквото знаете. Аз съм назад по темата.
Вчера се вакснах най-накрая, съжалявам, че не го направих лятото, а чаках до сега от глупост. Днеска не се чувствам особено добре, имам кофти дежа вю от миналия октомври. До никъде не съм с организацията на рд-то. Чудя се дали да не откажа хижата. Всичките ми приятели са ваксинирани и не се притеснявам от тях и за тях, ама се притеснявам за мен и за децата, защото ако времето е лошо, ще трябва да сме вътре с още един куп не познати. Интимно и яко е по принцип, но не и в тъмно червена обстановка. Не се чувствам сигурна така. Ще реша уикенда като видя прогнози и прослушам настроенията.
За сега остава събирането вкъщи само семейството.
Виж целия пост
# 292
Към момента моя се радва като види четката за зъби НО ги мия в хола на дивана. Вечер като се навечеря и поиграе, го взимам и почвам да каканижа: кой ще мие зъбките, нови зъбки има ли и така му дрънкам разни глупости. Тръкна горе и долу, преди да започне да нервничи и върти глава и му давам да пия вода.
Сега за мен е важно, да го изградя като навик, лятото вече ще го приобщавам към самостоятелно миене в банята, докато аз мия моите, той да мие своите.
Виж целия пост
# 293
Дагни, не само при вас зъбите са ужас. Малкият е постоянно с пръсти в устата и така бърка, че на няколко пъти повръща, ама пак продължава....

Ние също накрая празнувахме само с бабите и дядовците и то даже в различни дни. Никакво напрежение за украси, да мисля гости и такива. Покрай мен познати все повече болни и в болница влизат, за съжалениеи няколко починали. Леля ми включително я хвана, в Русия е малко по-тегаво откъм лекарства, но за късмет тя има вкъщи и е почнала веднага да се лекува (медицинско лице е). Иначе с температура, болки и като парцал е по цял ден. Та с всичко това се радвам, че не събрахме хора колкото и да искахме. Ние също сме ваксинирани, но детето не е...
Виж целия пост
# 294
Вчера мина и нашия рожден ден. Бяхме украсили с балони и цветен гирлянд, бях извадила снимки от всяка месечинка и ги наредих на яъженце. Общо взето беше много хубав и вълнуващ празник - през деня си бяхме вкъщи с таткото, играхме, пяхме и така. Вечерта с бабите и най-близки роднини в едно заведение. Получи се чудесен празник
Аз пробвах един път да измия зъбите, но изплю пастата с погнуса. Ще пробвам под формата на игра както адашката е описала. Нямам успех и с гърнето, пищи от него и му удря по някой друг ритник
Виж целия пост
# 295
Аз от скоро започнах да мия зъбките с четка и паста (до преди това още от 6тия месец с вода и напръстник). Напръстника главно го хапеше, но сега сякаш се радва само като чуе, че ще мием зъбите, подозирам, че заради сладостта на пастата. Протяга ръка докато му я дам, после недоволства като му я взема. Мия за сега по време на банята, докато е във ваната, само вечер. Не знам кога да започна и сутрин.

С гърнето и ние сме много до никъде, ама не сме и сериозни. Взехме сигурно преди месец, в началото истерипно бягаше от него, сега седи по 20-30 сек преди да скочи Grinning Взехме това от 2 части на Икея и общо взето само го разглабя и го носи на някъде, пъха неща в него....
Виж целия пост
# 296
Гърнето засега съм го заразала в тоалетната. Също сме с това от двете части на Икея. Не виждам смисъл да го слагам, той си играе с него, и за 2 секундине иска да седне. Не разбира достатъчно, за да му обяснявам, нито може да каже, ако го иска.
Виж целия пост
# 297
Здравейте,
Аз съм от ноемврийските мами, но ви следя, тъй като сме в началото на месеца.
Може ли след като развъртите тази красива единична, за около 6ти ноември да стигне и до нас? Grinning
Виж целия пост
# 298
И аз гледам всеки ден да мия зъбите, макар че, признавам си, пропускам понякога. Не се дърпа, дори сам си взема напръстника и си го върти из устата, демек мие си сам зъбите, явно се чеше и му е приятно, та се радвам. Взех една паста, която е с 99% натурални съставки, не се пени много (което е хубаво), затова не иска много изплакване, че то е трудно.
https://remedium.bg/splat-baby-apple-banana-bebeshka-pasta-za-za … i-x40-ml-140038/p

И ние сме с гърнето от Икеа, обаче го ползва по предназначение, но аз започнах още преди 3 месеца да го слагам и знае какво се прави. Проблемът е, че ако не го наблюдаваме, се случва да бръкне вътре и.... Затова не го оставяме сам, че става мазало. Още не знае, че това вътре не е за игра, за жалост. Недостатък на гърнето за мен е, че много лесно става сам от него, но то сигурно с всяко гърне би било така, ако има силите.
Виж целия пост
# 299
Ползвам същата паста и накрайник на Сплат. Ама ще трябва да минавам на истинска четка, че има доста зъби вече. Иначе не е голям фен на миенето, но не е чак драма. Баткото беше ужасен докато го научим да си мие зъбите, огласяше блока.
И баткото имаше малко разстояние между предните горни зъби, но като ги смени се оправи. И аз съм имала, та явно е често срещано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия