Име за трета девойка

  • 28 534
  • 730
# 405
Момичета, всички имаме различно виждане за това едно име да си отива с друго. Не се нападайте. Светът е шарен - за едни едно е идеално, за други - друго. И за мен е важно имената да си пасват, но аз имам някакви свои си виждания за това, които не мога ясно да обясня какви са. Както виждате, съгласна съм и на предложения за нежни имена, и на такива, в които има “р” и звучат една идея по-“хард” - все пак и Екатерина, и Адриана все още са ми част от списъка. И за мен е ок, смятам, че си отиват, защото всички са красиви, женски имена, с приятни галени и хубав имен ден. Ванеса и Ралица според мен като комбинация също е нормално, не би ми направило впечатление, че не си отиват. Е, Цанко и Вероника вече е друго. 🤣

Елиза е име, което се смята че е с английски или с немски произход. Означава “божия клетва”/“обещана на Бог”, много ми допадна значението, звученето, начина на изговаряне и писане. Почти веднага след като го прочетох за първи път, се влюбих в него и го усетих като точното име. Именния ден е на 5ти септември.
Калия празнува на Цветница. Държах едното ми дете тогава да празнува, това ми беше вътрешното усещане. Името си е българско, но за сега впечатленията са ми, че много лесно и безпроблемно се произнася от чужденци.
Ето, както виждате имената им са с различен произход, различно значение, но на мен пък мноого хора, като ги чуят за първи път и ми казват “еха, колко хубава комбинация”.
Виж целия пост
# 406
Екатерина си е супер име според мен.
Елин/а,  Елинор, Емили.
С буквата "Е" за мен няма лошо име. 😀
Виж целия пост
# 407
Елина и Елинор ни бяха в списъка с първата бременност. Но нали се спряхме на Елиза, не върви и бебето да е с почти същото име и същото галено.
Емили също ми харесва много, но Еми и Ели..твърде са близки..
Виж целия пост
# 408
Да, близки са. Аз да предложа все пак и името на моята дъщеря, което се различава от моето само по една буква. 🙂
Виж целия пост
# 409
Тъй като Калия не е от популярните цветни имена, а Елиза не е българско, предлагам, че ще звучат по-добре с име, което също не е с българско звучене като Мелина или Мишел. Мишел пък има имен ден на Архангел Михаил, на галено може и Шели. Кристин/-а също ще подхожда, имен ден на Коледа. Стефани - на Стефанов ден. Йоана - българско си е , има си и имен ден.
Виж целия пост
# 410
Стефани или Стефания са много хубави.
И пак ще си има имен ден в най-хубавото време от годината🙂
Виж целия пост
# 411
И в крайна сметка, Цанко е лекар. Голяма работа, че името му буди възмущение из форума. Проблем би било, ако с натиск е наложено. Никой не съдя за избора на име, стига да се харесва и от двамата родители. Все пак не името прави човека, а обратното.
Виж целия пост
# 412
Мелина, Мишел и като цяло всичко с М отпада. Близки са до името на свекървата, а не искаме да кръщаваме на роднини.
Виж целия пост
# 413
Дореми, няма проблем, много пъти съм го казвала и който иска да го взима. Grinning Лъчезара е дъщеря ми и ми е много любимо име - славянско, рядко срещано в женски вариант, с хубаво значение. 🥰
Много хубаво име сте дали на дъщеря ти. Да ти е жива и здарава!

Още едно предложение: Елиза, Калия и Лидия (не го видях като предложение). И трите ми звучат нежно и имат хубаво галено име.
Виж целия пост
# 414
И в крайна сметка, Цанко е лекар. Голяма работа, че името му буди възмущение из форума. Проблем би било, ако с натиск е наложено. Никой не съдя за избора на име, стига да се харесва и от двамата родители. Все пак не името прави човека, а обратното.
Не сме казали друго. Адмирации за човека и професията му! Упрекът е към родителите, не към него. Аз бих се издразнила, ако се казвах Ценка, а брат ми - Виктор или Александър, някак двоен аршин за имена от едни и същи родители. А бабата на Вероника вероятно е била Вера (девойката празнува имен ден не на Цветница, а на 17.09 - Вяра, Надежда и Любов), значи можело да се префасонират старите имена в нещо по-съвременно.
Стефани е хубаво.
Дореми, благодаря! Simple Smile
Виж целия пост
# 415
Калия, Елиза и Юлия
Виж целия пост
# 416
Мелина, Мишел и като цяло всичко с М отпада. Близки са до името на свекървата, а не искаме да кръщаваме на роднини.
напиши и буквите на останалите роднини, да улесниш работата.
Виж целия пост
# 417
Nia_192, аз от произход на имената не разбирам Simple Smile но ето примерно във вашия случай с Калия и Елиза той не е от значение, просто защото между имената има някакъв много ясен баланс и хармоничност Simple Smile

Между другото като предложих името Анжела, с ударение на А л, имах предвид именно детенцето на въпросната Вероника от примера с Вероника и Цанко Simple Smile как се завъртяха нещата, много интересно

Относно въпросът с реализацията- естествено, че тя опира до фактори, които надали имат досег с името на човек било то най-красивото или най-лошото според някои Simple Smile
Виж целия пост
# 418
Дори случайно така да стане, че да вземем само първата буквичка на някой друг от родителите ни, няма да има драма, те си знаят, че детето е кръстено на себе си.
Просто свекито е с особено мнение по темата за имената и ми направи огромна драма през първата бременност. И сега, най-общо казано - ако вземем нейната буква, веднага ще започне на всичко живо да разправя, че е на нея кръстено.. и така. 😁
Виж целия пост
# 419
Дори случайно така да стане, че да вземем само първата буквичка на някой друг от родителите ни, няма да има драма, те си знаят, че детето е кръстено на себе си.
Просто свекито е с особено мнение по темата за имената и ми направи огромна драма през първата бременност. И сега, най-общо казано - ако вземем нейната буква, веднага ще започне на всичко живо да разправя, че е на нея кръстено.. и така. 😁

Ааа ясно. Значи, в никой случай на нея!
Може на твоята майка или баща ти да вземете буквата да видиш ти драма 😄😉
А и буквата не е кръщаване, ама някой толкова държат, че и една буква им стига.
А други са недоволни и на това.
Тъй, че на никой щом много знаят.
Най-обичам такива свекита🙂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия