Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 10

  • 41 379
  • 756
# 90
Нещо по конкректно да ми препоръчате. Чисти масла или крем? Малката се оплаква като я болят гърдите от растежа. А отделно за двата месеца през лятото наедря с номер и половина поне.
Виж целия пост
# 91
Извинявайте за тъпия въпрос, ама как ги виждате тези стрии? Децата пред вас ли се събличат? Аз, ако вляза в стаята, докато се облича или се приготвя за баня, най-много да ме набият, а най-малко да ми се нацупят. Сега най-вероятно детето ми няма, но все пак не съм се заглеждала.
Виж целия пост
# 92
Нещо по конкректно да ми препоръчате. Чисти масла или крем? Малката се оплаква като я болят гърдите от растежа. А отделно за двата месеца през лятото наедря с номер и половина поне.

Ако вече има цикъл, то спокойно може да ползва нещо подобно на крема Муун райз. Вълшебен е (от нашите лични наблюдения). Моята дъщеря (голямата) е супер доволна от него. Спести си и болките и неразположенията покрай цикъла. Сега съм планувала и малката да го ползва някога, когато му дойде времето.
Виж целия пост
# 93
Извинявайте за тъпия въпрос, ама как ги виждате тези стрии? Децата пред вас ли се събличат? Аз, ако вляза в стаята, докато се облича или се приготвя за баня, най-много да ме набият, а най-малко да ми се нацупят. Сега най-вероятно детето ми няма, но все пак не съм се заглеждала.
Стига халосии. В училище по физическо как се преобличат? На плаж не ходите ли заедно? Нали говорим за майка и дъщеря? Толкова свян, особено на фона на разголени крака, дупета и кореми по улиците цяло лято... ми излишен е. Има неща, които се виждат и без да се нарушава толкова личното пространство и интимния свят на детето.
Виж целия пост
# 94
Дени, добре е да оглеждаш детето докато е съблечено или само по гащи. Не заради стриите, а за гръбначни изкривявания, сколиози, отклонения в разтежа и подобни. Гледа се стойка, симетричност на рамене, ключици, гръдна кост, еднаквост в дължината на ръце и крака.
Сериозни са тези проблеми и лъсват точно в пубертета при бурния разтеж.
Няколко случая имаме в близкия ни кръг - обгрижвани, спортуващи, активни деца и изведнъж - проблем с костите.
Виж целия пост
# 95
Да не говорим за модата да се режат по ръце и крака, скрити под ръкави и крачоли... Моя позната така изтърва дъщеря си, месеци наред се самонаранявала, сега е с дълбоки белези.
За стриите всичко е до кожа. Докато не забременях, нямах никъде нито една стрия. От първия месец на бременността мажех като луда масла, кремове и лосиони, нацепих се като пътна карта- корем, бедра, гърди, хубави червени и дълбоки стрии, които и след 20 години си стоят като пресни. Та, превенция, ама ако кожата е предразположена, забрави.
Виж целия пост
# 96
Да, всички пушат, дрогират се, правят безразборен секс, режат се, нехаят за училище, а майките им ги преглеждат всеки ден от-до. Как ли съм станала самата аз човек без майка ми да ме инспектира гола, без да пуша, пия и правя секс до 18 г., не знам. Пък да ходя да се режа и да гладувам, съвсем.
Зададох най-обикновен въпрос. Да дъщеря ми не обича, когато се преоблича да и влизат в стаята, въпреки това няма проблем с физическото, басейните и къпането заедно с други жени, ако се наложи. Аз също предпочитам да се преобличам на спокойствие сама.  Благодаря на Мьос, наистина не се бях сетила за изкривяванията, но пък профилактичния преглед показа, че всичко е наред. Като казах, стрии не съм видяла, но и аз получих чак с бременностите. Просто явно детето ми е слабо и фино и растежът протича равномерно.
Виж целия пост
# 97
Ау, Дени! Ми добре. Аз пък пушех, пиех, секс правя от 16 годишна и пак съм станала човек без майка ми да ме оглежда гола. И какво?
Виж целия пост
# 98
Нищо, Тарталета. Всеки изхожда от собствения си опит, затова и задавам въпросите. Въпреки че се наслагва мнението, че повечето хора имат твоя опит, а много малко хора - моят.
Виж целия пост
# 99
Дени, веднъж месечно е достатъчно. Децата ни са разумни, като им се обясни защо трябва да ги видим - съдействат.
И аз си водя редовно дъщерята на профилактични прегледи, ама следващия месец се налага преглед в детска хирургия за евентуален проблем с костите, който сама забелязах. Слаба, стройна, атлетична, спортуваща, всичко перфектно, и пак.
Виж целия пост
# 100
Аз такъв проблем като теб не мога сама да открия, трябва да стане нещо, за да го разбера. Евентуално някое изкривяване, хранително смущение, акне - да. Но проблем с костите не.
Виж целия пост
# 101
На моята тръгна да й се подува зоната около коленете и оттам разбрахме.
Виж целия пост
# 102
Deni, ако тона ми ти се е сторил рязък, то е защото на мен пък твоя въпрос ми прозвуча рязко. Никой не говори за нахлуване в стаята на детето, когато се преоблича, нито пък за засрамваща инспекция на тялото. Става въпрос за дискретно и ненатрапливо наблюдение на майката върху развитието на дъщеря ѝ. Има достатъчно моменти, които го позволяват. Отделно, ако дъщеря ми се крие прекалено много от мен, когато се преоблича, ще се запитам дали няма проблем с възприемането на външния си вид, по-конкретно на фигурата си, което е пак притеснително.
Виж целия пост
# 103
Точно. Не и нахлувам в стаята, а чукам и питам удобно ли е. И моля да я видя по бельо, когато реши че е ОК за нея. Обяснявам защо. Нито се разстройва, нито се притеснява, нито се чувства притисната и следена.
Виж целия пост
# 104
Блу,
понеже лятото беше доскоро и тоалетът и се състоеше само от къси панталонки, потници и бюстиета, не бих се притеснявала за проблем с тялото. Аз съм повече от тези майки, които зимата се притесняват, че детето е леко облечено.
Иначе съм съгласна, че някои неща се забелязват с просто око.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия