Пазаруване от Aliexpress.com 63

  • 33 700
  • 742
# 345
Транзит ми дава в парсела.

https://global.cainiao.com/detail.htm?mailNoList=BG000000703323
 Или пътува, или е на митница, но ако е второто, защо не сте получили съобщение от тях.
Чакате срока и диспут.
Съобщение от кой и къде? Предния път само известие от пощата имах, което сега няма да мога да видя. Записах тракинга и тия дни ще мина през пощите. Всъщност в пощата ли да го чакам?
Виж целия пост
# 346
Преди около 2мес поръчах дреболия за 4$ и вече трябва да е тук, но виждам че даже не е на митницата ни?
Да се надявам ли за края на месеца?    Cainiao Super Economy Global
BG000000703323
Скрит текст:
Чакайте ги след края на защитата. М&БМ са по-зле и от БГ пощи.
Виж целия пост
# 347
определено има проблем с логистиката по цял свят, имам малък пакет през белгия (UH........BE)
преди отнемаше седмица, за да се отрази в белгийските пощи сега е цял месец
отделно в хъба на Белгия, седеше около 20 - 30 дена, сега седи 40 дена (и не си мислете че е случайно, имам 4 пакетчета минаващи от там и при тях е така, дори едното седи вече почти 2 месеца в хъба на Белгия и вероятно ще е бъдещ диспут)

Виж целия пост
# 348
musicdoubl3 и аз имам две пратки UH699872299BE и UH700747830BE който също вече 70 и повече дена са в транзит а тази втората даже не е отишла във хъба.
Виж целия пост
# 349
За мен няма никакви проблеми с логиктика в света. От Китай получавам за 20 дена пратките си последните 3 месеца, от САЩ също за 20 дена, от Англия също и т.н
Другото са извинения. Има ли желание, има и начин.
Виж целия пост
# 350
тамън си викам, време е за диспут
то вчера кацнало самолетчето
Виж целия пост
# 351
то ти е кацнало ама в Белгия Grinning И отиди още два месеца така че си отваряй спокойно.
Виж целия пост
# 352
да трябват още статуси и след тях още месец
Виж целия пост
# 353
тамън си викам, време е за диспут
то вчера кацнало самолетчето
Скрит текст:
Отваряй. Като го получиш ще го отмениш.
Виж целия пост
# 354
Има ли всъщност макс време, за което от Али трябва да вземат решение за диспут? Когато пусках 2-3 диспута, направи ми впечатление, че продавачите ме молеха да ги отменя, защото изтичало някакво време и после вече нямало да може нищо да се направи...🤔
Виж целия пост
# 355
Здравейте,
Имам следния казус - получавам смс и днес обаждане, че имам пратка в пощата, за която дължа 3.99лв за митническо представителство. Преглеждам си пратките и от тях имам само получени или такива, които са още в Китай. Всичко ми е за дребни суми. Най-много 30лв и тя дори е при мен вече. И случайно виждам една пратка, която не дойде в посочения срок и аз повдигнах диспут. Възстановиха ми сумата. Но може би точно тя е сега в пощата. По телефона от пощата ми казаха, че нямало какво да оспорвам при тях и не ги интересува дали съм си платила ДДС и ако искам да си говоря с митницата. 
Моля за съвет как да постъпя.
Виж целия пост
# 356
Говорете с митници
Виж целия пост
# 357
Здравейте,
Имам следния казус - получавам смс и днес обаждане, че имам пратка в пощата, за която дължа 3.99лв за митническо представителство. Преглеждам си пратките и от тях имам само получени или такива, които са още в Китай. Всичко ми е за дребни суми. Най-много 30лв и тя дори е при мен вече. И случайно виждам една пратка, която не дойде в посочения срок и аз повдигнах диспут. Възстановиха ми сумата. Но може би точно тя е сега в пощата. По телефона от пощата ми казаха, че нямало какво да оспорвам при тях и не ги интересува дали съм си платила ДДС и ако искам да си говоря с митницата. 
Моля за съвет как да постъпя.

Ако са Ви въстановили сумата за тази поръчка , то и ДДС вече не сте платили. Всичко се отразява по електронен път при тях /в митниците/ ...
Виж целия пост
# 358
Здравейте,
Имам следния казус ...

Ако са Ви въстановили сумата за тази поръчка , то и ДДС вече не сте платили. Всичко се отразява по електронен път при тях /в митниците/ ...
И аз така го тълкувах. Днес взех пратката от пощата и платих 4те лева, мислейки си че така стоят нещата. Но се оказа, че пратката е друга. Нещо за 3 долара. Ще звъня в митници. Но предполагам, че трябва да отворя диспут, защото явно продавача е подал баркод за стока с неплатено ДДС...
Виж целия пост
# 359
Не мисля, че проблемът е в продавача. Той е дал IOSS на АЕ, а платформата е регистрирано по ДДС в ЕС т.е. ддс-то е платено предварително, по-скоро проблемът е в нашите митници, разиграват излишно хората за да симулират, че работят но като се има предвид, че по брой митничари и полицаи на глава от населението Бг е на първо място в ЕС е обяснимо 😜
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия