Пазаруване от Aliexpress.com 63

  • 33 700
  • 742
# 405
Има. Invoice...нещо такова търси в поръчката.
Виж целия пост
# 406
От приложението, като отидеш на поръчката отдолу може да изтеглиш фактурата.
Виж целия пост
# 407
тук показва дали е в транзитната Унгария - http://globaltracktrace.ptc.post/gtt.web/
а това е вече в София
Цитат
Arrive at local delivery office
и от там вече зависи от пощите ни

На мен, когато ми се появи "Arrive at local delivery office" на другия ден ми се обаждат от пощата , че имам пратка. Но ми се е случвало и да се появи след като вече съм си я взел.
Виж целия пост
# 408
Здравейте Честита нова година на всички. Имам казус с който до сега не съм се сблъсквала. Поръчах си артикул от алито но с доста голяма доставка. Но продавача ме кара да платя още 114$ защото пощата по която ще ми изпрати пратката била по скъпа. Следователно аз не се съгласих и той иска да откажа поръчката. Няма проблем да я откажа но сега казуса е: ще ми се възстановят ли парите за доставка. Поръчката е в процес на обработка така че имам време да я откажа.
Виж целия пост
# 409
Да споделя поредното си разочарование от Aliexpress.

За втори път ми се случва пратка, която първоначално уж е обозначена като препоръчана, да се окаже непрепоръчана, съответно да не пристига в пощенския клон, съответно аз никога да не я получа и съответно Ali да отсъдят в полза на продавача и да не искат да ми върнат парите.



Това е последният ѝ статус, който си остана такъв от октомври. Обжалвах решението на Ali да не ми върнат никаква сума, но там, разбира се, ме посреща съобщение, че приемали само официална бележка от пощата (wtf), че не съм получил пратката.

На фона на всичко това, продавачът през цялото време ме убеждаваше, че ще ми върне парите и да отворя диспут. Сега, след като го отворих, и Ali отсъди в негова полза, аз му писах да се включи и да предложи, че ще ми върне парите официално, той ми написа следното:





Явно пак ще пия една студена вода, за втори път в рамките на 3 месеца.
Виж целия пост
# 410
И на мен ми се случи абсолютно същото и то с три пратки! Проследяването в Алиекспрес е фалшиво, но тук не очаквай разбиране или помощ! Веднага ще се появи някой "специалист" да ти обяснява как няма такова нещо и ти си се объркал!
За съжаление, китайците злоупотребяват с това "проследяване" и отсъждат в полза на продавача, въпреки че на практика пратката е непроследима и може въобще да не е влязла в България или ако е влязла, просто да е загубена или открадната.
Виж целия пост
# 411
Здравейте Честита нова година на всички. Имам казус с който до сега не съм се сблъсквала. Поръчах си артикул от алито но с доста голяма доставка. Но продавача ме кара да платя още 114$ защото пощата по която ще ми изпрати пратката била по скъпа. Следователно аз не се съгласих и той иска да откажа поръчката. Няма проблем да я откажа но сега казуса е: ще ми се възстановят ли парите за доставка. Поръчката е в процес на обработка така че имам време да я откажа.

Нищо не бих се договарял с продавача директно. Дори не им чета съобщенията.
Само с Алиекспрес "комуникирам", за да не пия студена вода после.
На теб как ти звучи това - даваш немалко пари, около 200 лв, срещу нищо на среща? Ако ти е ок...съгласявай се.
Защо се връзвате на такива номера, нямам обяснение...парите по дърветата ли ги берете, че ей така ги раздавате...


Иво, предлагам да звъннеш на бгпощи, отдел рекламации, входящи международни пратки. Ще го намериш в сайта на бгпощите....там ще ти проверят по номера влязла ли е в БГ пратката ти, къде е евентуално, и какво може да направиш. Ще ти пратя номера на ЛС, вчера звънях и дамата бе изключително любезна и съдействаща.
Виж целия пост
# 412
Отказах пратката ще ми възстановят цялата сума която съм платила. От 3 до 20дни. Поне разбрах че след като не е обработена пратката освобождават всичко. Аз нямаше да платя нищо допълнително и без това. Но досега не бях имала такъв казус.Но сега трябва да чакам до утре защото не ми дава да платя нов артикул. 😂😂😂😂ужас толкова нерви за някакви глупости.
Виж целия пост
# 413
прави ми впечатление че гръцките пощи сканират и пратки от типа на UA.......................HU, а нашите не го правят
пример от Гърция
https://parcelsapp.com/tracking/UA533937059HU
и от България
https://parcelsapp.com/tracking/UA522670448HU

някой явно не си върши работата
Да споделя поредното си разочарование от Aliexpress.

За втори път ми се случва пратка, която първоначално уж е обозначена като препоръчана, да се окаже непрепоръчана, съответно да не пристига в пощенския клон, съответно аз никога да не я получа и съответно Ali да отсъдят в полза на продавача и да не искат да ми върнат парите.



Това е последният ѝ статус, който си остана такъв от октомври. Обжалвах решението на Ali да не ми върнат никаква сума, но там, разбира се, ме посреща съобщение, че приемали само официална бележка от пощата (wtf), че не съм получил пратката.

На фона на всичко това, продавачът през цялото време ме убеждаваше, че ще ми върне парите и да отворя диспут. Сега, след като го отворих, и Ali отсъди в негова полза, аз му писах да се включи и да предложи, че ще ми върне парите официално, той ми написа следното:





Явно пак ще пия една студена вода, за втори път в рамките на 3 месеца.
понякога и аз се чудя защо тези номера гърците ги водят препоръчани, а нашите пощи не
кога ли ще ми писне и ще напиша оплакване до м-вото, че не сме равни като другите страни в ЕС
https://www.mtc.government.bg/bg/page/za-ministerstvoto
Виж целия пост
# 414
"Български пощи" не е към Министерството на транспорта и съобщенията!
Виж целия пост
# 415
По повод поста на Иво, и че му искат бележка от пощата, да кажа, че по закон, тук в България, единствено изпращачът може да пуска рекламация или оплакване или жалба, както искате го наречете, за изгубена пратка. Пише го и в сайта на пощите, потвърди ми го и служител по телефон. тоест ние, като получатели, нямаме право да се разпореждаме по никакъв начин с пратката, тъй като тя се води собственост на изпращача, до момента на получавенето й.
Та такава бележка не знам дали ще издадат от бгпощи, може по искане обаче на изпращача...
Виж целия пост
# 416
"Български пощи" не е към Министерството на транспорта и съобщенията!
да бе да, а към кой е
https://www.mtc.government.bg/bg/category/15/bulgarski-poshti-ead
нали спориха как може новия министър (Николай Събев) да управлява пощите след като е собственик на конкурентната - еконт
Виж целия пост
# 417
Аз също не чета съобщенията в Али, за какво са ми, само глупости
Обаче за преден път получавам бавни пратки по-бързо от уж препоръчаните. Явно лъжат
Виж целия пост
# 418
"Български пощи" не е към Министерството на транспорта и съобщенията!
да бе да, а към кой е
https://www.mtc.government.bg/bg/category/15/bulgarski-poshti-ead
нали спориха как може новия министър (Николай Събев) да управлява пощите след като е собственик на конкурентната - еконт
Хайде да не спорим за неща, които лесно могат да се проверят:
https://www.economic.bg/bg/a/view/bylgarski-poshti-izlizat-ot-tr … t-v-efektivnostta
Виж целия пост
# 419
В понеделник ще ходя да си взема пратка от 22 .12..общо 16 дена.
С номер LS...NL...
Днес е минала митница в София, стигнара до РЦ..понеделник е в моя град.
Много бърза.

Обаче онази през Будапеща, с унгарските пощи..си стои зациклена. За нея се обаждах, казаха че е влязла в БГ. Обаче по линка горе на musicdobl3 , ми дава че е в Будапеща. От 23 .12 не мърда.
Пак ще звъня в понеделник в пощите, в рекламации..да видя ще  разбера ли къде е.

Тя е първата пратка. Поръчаните след нея, комцинирани в една, дойдоха бързо. Саво тази зацикли..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия