Коремчето издава ни вече, че през Март ще гушкаме бебче! 💙❤ тема 3

  • 38 083
  • 743
# 360
Аз пия prenatal+DHA (като bunnyhop). Малко постни ми се струват, но съм решила да не философствам. Много интересно, всеки път като отида да си купя нова опаковка и ме питат в коя седмица съм, дали съм поне втори триместър и тн. А винаги съм с рецептата, нали виждат че са ми изписани.... 🤔 🤔 🤔
Аз искам да ви попитам какъв според вас е нормалния бюджет за една количка?
Нещо не мога да се ориентирам - има от 300 до 1000+ лв, които на мен ми изглеждат еднакви. Grinning Иска ми се от сега да се огледам и да си направим бюджет, а нищо не разбирам Confused
Виж целия пост
# 361
На мен ми изписаха витамини от група B, че имам дефиците, както и желязо..Дано подействат, че се притесних.
Относно дрехите - дънките не мога да си ги нося поне от месец, понеже са все скини и с много висока талия. Ходя с клин основно и отгоре ризи, тениски и блузи, които си имам. Търся си рокли за небременни, просто със свободна кройка, да ги нося с боти. Иначе палтото ми е вълнено, тип халат, овърсайз и ще изкарам с него, надявам се. Simple Smile
Да ви питам с килограмите как сте? Аз от утре влизам в 5ти и съм +3 кг за сега, като последния един кг го качих буквално последната седмица. В края на 3ти месец имах пак такъв скок, много е странно - при положение, че се храня еднакво Simple Smile)
Виж целия пост
# 362
Аз искам да ви попитам какъв според вас е нормалния бюджет за една количка?
Нещо не мога да се ориентирам - има от 300 до 1000+ лв, които на мен ми изглеждат еднакви. Grinning Иска ми се от сега да се огледам и да си направим бюджет, а нищо не разбирам Confused

Няма правилен бюджет Simple Smile, колкото можете да си позволите и също така спрямо критериите, които сте си сложили. В общи линии добра количка е между 1000-1700 лв., всичко нагоре с нищо кой знае какво не се отличава. По мое време бяха много модерни едни колички Мима за по 2000+, които изглеждаха много напудрени, но после ги гледах олющени по парковете.

Моята беше за 800 лв. и въпреки, че не беше някоя от често спряганите, си имаше и предимства.

Понеже много колички бяхме изгледали тогава, ако за някой е интересно мога да споделя от моя опит някои основни критерии за какво да гледате/внимавате при избора, като естествено почти не съществува количка, която да съчетава всичко, но все с нещо се прави компромис Simple Smile
Виж целия пост
# 363
Благодаря ти Almond! ❤️
На мен ще ми е много интересно да споделиш какви са основните критерий, когато имаш време Simple Smile
Да ви питам с килограмите как сте?
В началото нямах качени кг, тъй като заради гаденето нямах апетит. После в 12 гс хванах стомашен вирус и за 4 дни свалих близо 3 кг. Обичайно съм 56-7 кг. На първата ЖК док ме измери 54 😀 А на следващата 58 кг. Официално съм качила, 4 кг. А реално съм качила 1-2 кг. А не е като да не похапвам, тесто особено и метаболизма ми се е забавил... Магия..
Виж целия пост
# 364
Аз още от първия преглед питам все за витамини, но отговора на доктора беше все един същи:
-На този етап няма нужда от нищо друго освен фолиева киселина.
Но тъй като съм си злояда от малка, аз на своя глава си взех на Допел Херц Актив Мама и си ги пиех.
Последно бях на ЖК на 09.09 и тогава пак попитах какви витамини да си купя. Той се подсмихна, отвори един шкаф и ми подари 2 кутии 🙉
ACTIVA Plus се казват.Сравних съдържанието с другите и виждам,че почти всички съставки са в двойно или тройно количество от на Допел Херц. Вече почти месец ги пия и най-накрая започнах  да качвам кг (до преди това свалях,въпреки че се храня абсолютно нормално и не съм имала гадене и повръщане)
 В момента съм +1.5кг от както забременях, но ако броим свалените стават +4кг.
В дясно е Допел Херц
Виж целия пост
# 365
Аз пия Pregnacare Max, два месеца преди да забременея докторката пак ми беше изписала Pregnacare, но тогава беше for Conception. Допълнително вземам само Биозин мама пак по нейна препоръка,а от два дни Магнерот, заради неболезнено, периодично втвърдяване на корeма
Виж целия пост
# 366
За дрехите, още преди 2 месеца си взех за бременни и само с тях ходя, защото всичко друго ми стяга. Даже и по-широки дрехи да са пак ластика ми дразни на корема, затова предпочитам да е над корема. Аз имам и голям корем от вече доста време и никой не се чуди дали съм бременна, даже място ми правят в градския транспорт, поне хората, които имат възпитание. Даже вчера ме видя за пръв път ветеринарката на кучето и ме пита кога ще раждам и и казах в началото на другата година, тя се изненада, според мен мислеше, че по-скоро ще е.
Виж целия пост
# 367
И аз съм на Pregnacare, ама ми свършва и ще си взема макс, също пия биозин мама, също сега ми свърша опаковката и се чудя да почивам или да си купя нова опаковка и да продължа да го пия?! Аа да пия и мултипробиотик за жени профилактично (за уринарния тракт и противогъбично). От 2 дни и магнерот 4×1
Първите 2м преди да забременея и 2 след пиех само фолиева киселина, после брат ми донесе от Англия Pregnacare и трябва да пирзная, че след като го започнах хормоните малко ми се наместиха (не плачех и не крещях за всичко), за това и продължих Simple Smile . Пия ги след хапване, за да няма дразнене на стомаха
Виж целия пост
# 368
Сложих детето да спи и ще напиша поста за количките, но предполагам, че ще стане ужасно дълъг, затова в скрит текст, ако на някой му се чете Grinning
Скрит текст:
- Размери - ако сте с тесен асансьор премерете ширината между вратите и багажника на колата, после количката в сгънато и разгънато положение, ще се учудите колко колички са на косъм
- Тегло - много важно за слизане по бордюри, стълби, градски транспорт и т.н. В повечето случаи може да слезете на задни колела, но понякога просто не може, а рядко се намира някой да ви помогне. Отделно теглото на самите части, имаше количка на която вдигнах празния зимен кош в магазина бременна и ме боля корема след това. Представете си го с бебе вътре
- Гуми - биват помпещи се и непомпещи. Помпещите понякога дават фалове и трябва да имате винаги вариант къде да си ги оправите. Непомпещите на практика са вечни, но е важно да имате хубави амортисьори, за да друса една идея по-малко, то по нашите пътища е трудно да не друса, ако ще и с танк да си
-Сгъване - тип "книга" и тип "чадър". Повечето 3 в 1 колички се сгъват тип книга, а лятните осново чадър. Тип "книга" заема повече място и има разлика от количка до количка. Някои са по-компактни, други не. Проверете дали може да се сгъне заедно с летния кош. Нашата ми се виждаше компактна, де факто се оказа, че заема доста място.
- Багажник - задължително да е голям, пазаруването в магазин тип супермаркет дори за малко стоки с бебешка количка и пазарска количка е лудост за това най-добре само в багажника, а и после ви улеснява носенето. После ще слагате играчки за площадката и т.н. Проверете да е добре вдигнат от земята и да не се влачи, ако се сложат само 1-2 неща, защото материята ще се прокъса. Някои колички са конструирани така, че при поставяне на летния кош, багажника е много трудно достъпен или почти неизползваем, нямам идея кой го е мислил и недомислял, но това си е важно
- Легнало положение на летния кош - биват 2 вида: почти хоризонтално само с лек наклон при главата и "анатомично", при което в легнало положение, краката на детето отиват нагоре, все едно ги е вдигнало върху възглавница. Аз не видях предимство в т. нар. "анатомично", по-лесна е смяната на памперс в хоризонталното положение, а и на мен ми изглежда по-естествено. По принцип обаче "анатомичното" е доста рекламирано, та не мога да се изкажа
- Дръжки - за препоръчване е да е една цяла дръжка, вместо 2 отделни, бутах една с две отделни и хич не ми се видя удобна. Освен това вижте има ли степени за удължаване и какви. Някои колички изобщо не са предвидени за високи родители
- Колела - аз заложих на класическите 4, има и с 3-ка. По принцип бих заложила на единични гуми, а не двойни.
- Обръщане - имат ли възможност кошовете да се завъртат с лице към вас и към пътя. За мен беше изключително ценна функция, не само от гледна точка накъде искам да гледа детето, а и откъде пече слънцето
- Сенник - някои колички са с по-дълбок сенник, други с по-изрязан. някои имат прозорче за проветряване с мрежичка през лятото, други нямат. В общи линии не е непоправимо, ако ви е къс сенника се продават допълнителни сенници, които могат да се закрепят и да компенсират.
- Материя - някои майки предпочитат по-уплътнени/плътни колички. Като цяло не мисля, че има голяма разлика дали е плътна или тънка, тъй като детето винаги е добре облечено спрямо сезона. Единственото, което може би е добре да се има предвид и то основно за стола за кола  е дали и колко материята запарва
Зимен кош - при някои има степени за повдигане от страна на главичката, при други не. В общи линии не е голяма драма и да няма винаги може да се подпъхне една тънка възглавничка под матрачето и да се направи необходимия ъгъл. Някои зимни кошове са умалени на дължина, прочетете повече мнения за дадения модел, спомням си, че имаше майки, които дори не са успели да си използват коша до 6-те месеца, защото бързо е окъсял
Пране и поддръжка - обърнете внимание до каква степен се сваля тапицерията. При някои колички почти всичко се сваля, при други някои елементи просто не могат да се свалят и трябва да се перат в този вид. Повечето тапицерии се свалят и перат спокойно на 30 градуса в пералня
Адаптер за столчето за кола - нещо което по принцип звучи логично да върви заедно с количката, но при някои модели се поръчва/купува отделно
Аксесоари - голямо разнообразие има тук, някои колички вървят с няколко аксесоари, други се закупуват допълнително, в общи линии и да сте без няма нещо, което да не можете да си добавите после. Тези, от които аз съм видяла най-много смисъл са дъждобрана и комарника. Комарника честно казано го ползва до годинката и по морето основно, но после започна да го сваля с ръка и почнахме да се мажем
Чувалче за краката за летния кош - изключително ценно за зимните месеци, не бих се лишила от него

И с едно уточнение, че кошовете често са наричани по магазините "зимен" и "летен", де факто "зимния" е просто легнал и не зависи от сезона, а е до 6-я месец или докато бебето не запоне да прави опити за сядане. "Летния" също не зависи от сезона, а се използва от 6 м, докато ползвате количката, т.е. по-интензивна употреба ще имате на "летния"

Надявам се да съм била полезна Simple Smile

Виж целия пост
# 369
За количка е много относително има и качествени модели на добри цени. Ако си харесате дадена количка се еазровете за мнения. С първото дете бях с количка малко над 500лв. Като гледах да е лека 3в 1,маневрена, да влиза в асансьора, с голям багажник. Е не съжалявам, че е от ефтините свърши работа сина ми след година и малко като проходи спря да седи в количката и вече беше непотребна. Лично за мен колички от 1500 и нагоре са излишно изхвърляне. Имам позната с количка за 2000лв която и беше страшно неудобна и на 6 месец я продаде
Виж целия пост
# 370
Аз откакто разбрах, че съм бременна, съм с този микс и ми е ок, като изключим, че 💩 си смени цвета и мириса (сори за детайлите хаха), но док каза, че е нормално.



На вас, които все още нямате гоооолеми коремчета, дънките премама падат ли ви? Аз си купих 2 чифта от H&М и ми падат и е малко неудобно…
Виж целия пост
# 371
Аз откакто разбрах, че съм бременна, съм с този микс и ми е ок, като изключим, че 💩 си смени цвета и мириса (сори за детайлите хаха), но док каза, че е нормално.



На вас, които все още нямате гоооолеми коремчета, дънките премама падат ли ви? Аз си купих 2 чифта от H&М и ми падат и е малко неудобно…

Мойте сутрин се смъкнат същи Simple Smile малко е неудобно, слагам потник и отгоре тях,  една идея по - добре е . Ама с всяка седница по - малко падат. В началото подвивах и колана за да ми държи здраво на ханша Simple Smile
Виж целия пост
# 372
Аз пия prenatal+DHA (като bunnyhop). Малко постни ми се струват, но съм решила да не философствам. Много интересно, всеки път като отида да си купя нова опаковка и ме питат в коя седмица съм, дали съм поне втори триместър и тн. А винаги съм с рецептата, нали виждат че са ми изписани.... 🤔 🤔 🤔
Аз искам да ви попитам какъв според вас е нормалния бюджет за една количка?
Нещо не мога да се ориентирам - има от 300 до 1000+ лв, които на мен ми изглеждат еднакви. Grinning Иска ми се от сега да се огледам и да си направим бюджет, а нищо не разбирам Confused

Може би те питат за витамините, защото в листовката прочетох, че са за рисковите седмици до 12. А и някои витамини са според месеците. До 4ти пиех Фемибион 1,а сега вече съм на Фемибион 2.
Виж целия пост
# 373
Аз пия prenatal+DHA (като bunnyhop). Малко постни ми се струват, но съм решила да не философствам. Много интересно, всеки път като отида да си купя нова опаковка и ме питат в коя седмица съм, дали съм поне втори триместър и тн. А винаги съм с рецептата, нали виждат че са ми изписани.... 🤔 🤔 🤔
Аз искам да ви попитам какъв според вас е нормалния бюджет за една количка?
Нещо не мога да се ориентирам - има от 300 до 1000+ лв, които на мен ми изглеждат еднакви. Grinning Иска ми се от сега да се огледам и да си направим бюджет, а нищо не разбирам Confused

Може би те питат за витамините, защото в листовката прочетох, че са за рисковите седмици до 12. А и някои витамини са според месеците. До 4ти пиех Фемибион 1,а сега вече съм на Фемибион 2.

😮 Не знаех, че е според месеците… на мен първо ми предписаха едни, нямаше ги в аптеката, взех си сегашните ми, док каза, че са супер и това беше, да си ги пия през цялата бременност.
Виж целия пост
# 374
Ако можеш да си позволиш количка в горния бюджет аз препоръчвам Айко. В момента има намалена за 1090лв cybex 3 в1, и maxi cosi  за 1300лв. Даже на maxi cosi имат доста неща включени като сенник/дъждобран/ държач за шише и др.   
Това за мен поне са по-хубавите марки и с намаление си заслужава. Иначе от 700-900 има на чиполино и чико. Но това са цени за комбинирани 3 в 1. Много зависи какво търсиш. Ние решихме да вземем cybex. Още преглъщам колко пари дадохме, но ние имахме няколко водещи фактора => да влиза в асансьора и да има място и за мен/ да е лека, защото имам стълби за изкачване и да се сгъва максимално практично, защото сме с малка кола на първо време и трябва да се побере някак си в багажника, който има и газова уредба и сме вили на могили като тръгнем да пътуваме някъде.
В общи линии това ни е най-голямата инвестиция. За останалите неща ще сме доста по-скромни, за да се в пишем в някакъв адекватен бюджет за цялостното обзавеждане/ облекло и хигиенни продукти.
Даже в олх има супер обяви. Нашите кумуве си взеха mutsi модел и са страшно доволни. Обаче моя мъж не дава да купувам от там. Първо дълго чакана дете е и иска всичко да му купи ново и аз не споря. Но за тези, които нямат предразсъдъци според мен в олх могат да се намерят и доста запазени и хубаво неща.

Аз пия prenatal+DHA (като bunnyhop). Малко постни ми се струват, но съм решила да не философствам. Много интересно, всеки път като отида да си купя нова опаковка и ме питат в коя седмица съм, дали съм поне втори триместър и тн. А винаги съм с рецептата, нали виждат че са ми изписани.... 🤔 🤔 🤔
Аз искам да ви попитам какъв според вас е нормалния бюджет за една количка?
Нещо не мога да се ориентирам - има от 300 до 1000+ лв, които на мен ми изглеждат еднакви. Grinning Иска ми се от сега да се огледам и да си направим бюджет, а нищо не разбирам Confused
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия