Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Проблем след години взимане на противозачатъчни

  • 701
  • 9
Здравейте,

Пия противозачатъчни от 4години, едни и същи, които винаги са ми действали добре.
Сега обаче вече 4цикъл, започват зацапвания от края на първата седмица  и оставащите 15 дни хапчета се повтаря това зацапване поне още 2 пъти.
Имате ли идея на какво може да се дължи?
Виж целия пост
# 1
Да са променили нещо по противозачатъчните - например състав? Гинекологът какво казва?
Виж целия пост
# 2
Здравейте,

Пия противозачатъчни от 4години, едни и същи, които винаги са ми действали добре.
Сега обаче вече 4цикъл, започват зацапвания от края на първата седмица  и оставащите 15 дни хапчета се повтаря това зацапване поне още 2 пъти.
Имате ли идея на какво може да се дължи?
Ако имаш предвид, че започва зацапване след първата седмица и продължава докато ти дойде т.нар. цикъл, бях по същия начин, двама лекари тогава ми казаха, че вероятно ми идват по-слабо дозирани и се получава пробивно кървене. Бяха ми изписали по-силно дозирани и с тях нямах проблем.
Според мен е редно да посетите гинеколог.
Виж целия пост
# 3
Благодаря.
Мислех че може да е от дозировката нещо, но както казах винаги съм пила една и съща марка хапчета.
Разбира се ще питам гинеколог, просто докато дойде прегледа...да посъбера мнения

Благодаря отново
Виж целия пост
# 4
Няма защо. При мен така се беше получило, не зная защо. Бях на нискодозирани и по някое време се наложи да ги сменя.
Виж целия пост
# 5
Сменете противозачатъчните и се консултирайте с лекар естествено
Виж целия пост
# 6
И при мен се е слувало, смених хапчетата след консултация с лекар.
Виж целия пост
# 7
Здравейте!
Благодаря за отговорите!

Отидох на лекар и реших вместо хапчета да мина на хормонална спирала.

Ще пия един месец същия хормон като на спиралата на хапчета и когато
пак  ми дойде ще ми сложат и спиралата:)
Виж целия пост
# 8
Идвам малко отчаяна.
Първи месец с нови противозачатъчни и пак ми зацапа по никое време...
Пак ще се видждаме с докторката, но малко ми е спек, че сигурното решение не ми подейства.
Виж целия пост
# 9
Според мен поне 2-3 месеца ви трябват да ви се нормализират хормоните
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия