Коремчетата натежават, термините наближават, а ДЕКЕМВРИЙЧЕТАТА вече не спират за шават!(Тема 6/2021)

  • 34 514
  • 755
# 735
Хахахаха е и да работиш за тях няма значение, аз си пазарувам от там от много време, но хич не се бях замисляла за памперси и т.н. Да гледам там хахах чак като го написа.. иначе да има разлика в цените преди в младост слоя пазарувах сега ми е далеч и просто ги поръчах онлайн пък и с тези мерки май свикнах да пазарувам така 🤣 а преди не можеше човек да ме накара да купя нещо онлайн …

Браво за юнака! Дано така да си върви и занапред Simple Smile и ние сме в такова положение, ако се задържи до край и няма усложнения ще се надявам на естествено раждане Simple Smile
Виж целия пост
# 736
Момичета, днес и ние бяхме на преглед. Девойката е станала 2018 гр., върви с 10 дни напред, но тя си е така от доста време. В 31+2 г.с. съм. Засега още е седалищно и май няма намерение да се върти. Харесала си е да я нося като в люлка, точно така е застанала и хич не ще и да чуе да се обърне. Беше се скрила и не можах да й видя лицето, но крачето отново беше на главата. Това дете ще ме побърка с неговите акробатики. Вече на втори преглед поред кракът е качен там, ММ чак взе да се притеснява дали е нормално да е така. Все още се надявам за нормално раждане. Док каза, че не се ли обърне до следващия преглед, който ще е точно в началото на 9 месец, ще обсъждаме какво ще правим. Аз съм се примирила, че може да се наложи и секцио. Но каквото, такова, важното е да е жива и здрава. Татковците затова имат 15 дни бащинство, да помагат. Мисля, че плюс 5те дни в болницата, ще се възстановя, докато дойде време да остана сама с беба. Аз, всъщност, пак няма да съм сама. Майка ми зимата живее с нас, но може да ми помага само за домакинството, което пак не е малко. За беба няма да може, много е възрастна и ръцете не я слушат особено.
В неделя трябваше да съм на ФМ, но я отложиха за следващата неделя, поради ангажименти на докторката. Дано всичко е наред и там.
Виж целия пост
# 737
Блу, има предостатъчно време още да се обърне. В тези седмици при мен всеки път беше в различна позиция. Стискам палци за хубави новини и от ФМ.
Виж целия пост
# 738
Въпреки че е рано имам въпрос относно прането на бебешките дрехи. В последните дни попристигна това, което бяхме поръчали и в общи линии май с дрехите 56 размер сме почти готови. Плюс разни одеалца, пелени порт бебе и т.н.

Като събера всичко на едно място пак не ми пълни пералнята, пък ако ги сортирам на бели и цветни (както правя с останалото ни пране) ще въртят две почти празни перални.

Мисля да пера всичко на 60 градуса и после ще суша в сушилня. Обаче се чудя мога ли да пусна всичко заедно с цветоулавяща кърпичка? Дали белите неща ще си останат бели или рискувам целия гардероб да стане розов? Sad На повечето дрехи пък пише пране на 40 градуса, което е малко според мен.

Като цяло с нашата 8 кг. пералня ми е много гузно да я пускам да върти празна.

Вие как ще процедирате? Мамите с опит, ако може и вие да споделите.
Виж целия пост
# 739
Ами аз имах да пусна около 5-6 перални само с бебешките неща, като нашата е 9кг, съответно ги бях разделила по цветове и прах всичко на 60 градуса и после на макс в сушилнята. Предполагам , че някои са се свили , а може други да са се поразпънали, ама каквито са такива.
Виж целия пост
# 740
Рошличка, аз мисля да ги пера на по-малки градуси - 30-40, но за сметка на това, след това гладене. За гладенето планирам само първия път, от там насетне не смятам да гладя всяка кърпичка и боди нон стоп. А и си мисля, че това избежва допълнително бебешката кожа. Ще разделя на бяло и цветно за всеки случай, като при цветното ще сложа кърпичка, за да видя дали има нещо, което пуска, та да знам да внимавам с него. Нещо ме е шубе сушилнята да не ги свие, ама май все пак ще ги пусна. Там вече всичко наведнъж, да не върти полупразна.
Виж целия пост
# 741
Рошличка, аз ги изпрах началото на 8месец. От приятелка чух, че бебешка мокра кърпичка върши същата работа и е максимално добрия вариант. Прах на 30-40 градуса, което е абсолютно достатъчно според мен ако след това има гладене и сушене в сушилня. Аз лично оглеждах етикетите и не всичко слагай в сушилня. Установих че от Пепко всичко ми се сви, Джордж не мръднаха. Рядко правят бебешки дрешки, които пускат, но отива тия и кърпичката е супер вариант а и доста по-евтин предвид всичките перални, които се очертава да пуснем за в бъдеще 😅🤷🏻♀🤯

Въпреки че е рано имам въпрос относно прането на бебешките дрехи. В последните дни попристигна това, което бяхме поръчали и в общи линии май с дрехите 56 размер сме почти готови. Плюс разни одеалца, пелени порт бебе и т.н.

Като събера всичко на едно място пак не ми пълни пералнята, пък ако ги сортирам на бели и цветни (както правя с останалото ни пране) ще въртят две почти празни перални.

Мисля да пера всичко на 60 градуса и после ще суша в сушилня. Обаче се чудя мога ли да пусна всичко заедно с цветоулавяща кърпичка? Дали белите неща ще си останат бели или рискувам целия гардероб да стане розов? Sad На повечето дрехи пък пише пране на 40 градуса, което е малко според мен.

Като цяло с нашата 8 кг. пералня ми е много гузно да я пускам да върти празна.

Вие как ще процедирате? Мамите с опит, ако може и вие да споделите.
Виж целия пост
# 742
ggirl, ядосвам се на такива лекари. Виждат , че има влошен кръвоток и нищо не правят. Най- малкото натаспин можеха да изпишат. Да те пратят да изследваш тромбофилии . На колко години си ? За киселините дъвча Ренние, но си го взимам от Турция, че там 48 таблетки са 4-5лв . На ден могат до 12 таблетки да се дъвчат.
Baby, при мен редовно ми се получават контакции при разходка, но като вървя по-бързо. Почни да ходиш по-бавно и като усетиш стягане , спирай да си почиваш за малко.

Iren, на 31г съм, първа бременност, не съм изслвдвала тромбофилии, в началото потай АГ, тя каза, щом ти е първа бременност няма смисъл и ме отказа.. Иначе надявам се Нашар да е по- адекватна в понеделник. Вчера си купих и аз един талцид, че не се живее така
asi, ти от колко си в понеделник- аз от 9
Виж целия пост
# 743

asi, ти от колко си в понеделник- аз от 9

И аз съм от 9 Simple Smile Живи, здрави сигурно ще се засечем в чакалнята Simple Smile

Редактирам за да добавя моя опит с дрешките - пера всичко наведнъж - бяло, цветно...Все си мисля, че като са бебешки дрешки не би трябвало да използват пускащи бой...ама никога не знае човек де. Пера на някаква програма "alergy +", която е 60 градусова, след което мятам всичко в сушилнята на програма "памук". Малко съм на принципа, че ако се смали или прецака, значи не е било моята дрешка Simple Smile Рядко съм имала проблеми, единствено щампи ми се е случвало да се прецакат, но и каката ми лятно време се обрива под тях, та се научих особено за бодита да избягвам да купувам такива с щампи.
Виж целия пост
# 744
Гърл, питам за възрастта, защото с напредване казват , че по-често се проявяват мутациите, ако ги има. Факт е, че чак след неуспешна бременност се почват изследвания. Аз, като съм ин витро и на възраст, си ги пуснах предварително. Стискам палци да са по-добри новините на следващия преглед.
Rayli, пералнята може и да й ползвам макс капацитета, ама сушилнята никога не я пълня. Хем по-бързо и по-добре се сушат , хем не се мачкат дори да не ги извадя веднага.
Виж целия пост
# 745
Благодаря, момичета!❤️

Аз сега като прегледах какво имаме се замислих, че като добавя и кърпи, чаршафи и пр. първоначалното пране ще мога да го разделя по цветове. Пък после вече ще го мисля. То като цяло няма, а и не обичам, много ярки цветове (предимно земни, бледо розово, жълто..)

Aisi, и аз съм на принципа, че каквото не оцелее в сушилнята и миялната не е за нашата къща. 😃

Мразя да простирам и за 8 години откакто ползваме сушилнята(която си е Баба-Хала и суши на висока температура) сме свили единични неща. Като цяло като избирам дрехи мама ме е научила да гледам как е тъкан плата. Колкото "по-рехаво", толкова повече има шанс да се свие. По тази причина от Пепко съм взела само 1 гащеризон 62 р-р, защото плата е точно такъв рехав и съм убедена, че ще се свие. Да видим само колко. Simple Smile
Виж целия пост
# 746
От Пепко взехме 2 бодита от био памук, ама честно казано не мога да преценя дали са се свили или не.
Ние с ММ днес си направихме фотосесия и вече спокойно мога да чакам появата на бебока Simple Smile
Ноемврийчетата вече взеха да излизат едно по едно, но се надявам да изчака поне до към 20.11 нашият младеж.
Виж целия пост
# 747
С пренате всичко заедно на 40 градуса с кърпичка пъснах, прах с Гео бебе, чудех се какво да взема накрая на това се спрях . След това гладене .. и аз не мисля по нататък всичко да гладя, в движение ще преценявам , в квартирата за съжаление или не нямаме сушилня, но пък имам дрешки за смяна колко поискате хаха от приятелки понатрупах, така че не се притеснявам за нищо Simple Smile
Виж целия пост
# 748
Ноемврийчетата вече взеха да излизат едно по едно, но се надявам да изчака поне до към 20.11 нашият младеж.

Даже и в нашата ФБ група вече има, леле. Наближи! Нека на всички бебоци, когато дойде денят, да им е късметлийско ❤️🤗
Виж целия пост
# 749
Момичета имам въпрос относно тези обменни карти на бременността.
Видях,че са задължителни за прием при раждане.
Лекаря,който е по каса ли ми я издава.
Притеснявам се,понеже не съм решила дали ще раждам при него,все още се колебая,но пък искам да си имам всички документи в мен и вече ако реша другаде да го уведомя.
Сега като поискам тази карта,ще се усети,че се колебая и може да не му стане приятно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия