Раждане в Майчин Дом - София (8 тема)

  • 82 275
  • 1 081
# 135
Т.е. не трябва да нося такава декларация при постъпване за раждане, а след като бебето се роди бащата трябва да ми я донесе в болницата? Т.к. раждането може да е и в поредица почивни дни около Коледа, може ли да се разчита че има работещи нотариуси?

И всъщност в тази Ковид ситуация той трябва да ми даде декларацията заедно с багаж, който ми оставя на охраната/рецепцията, така ли? Confused
Декларация няма как преди раждането да се извади, тъй като в нея се вписва дата на раждане и трите имена на детето. Имате време, докато ви изпишат да свършите тази работа.
Аз, например, записах детето на 4-тия ден.
Важното е да не излезете от болницата, преди това 😃
Ако успее бащата да я извади и да ви я донесе с багажа - супер, но не е задължително да е веднага след раждането.
Виж целия пост
# 136
Т.е. не трябва да нося такава декларация при постъпване за раждане, а след като бебето се роди бащата трябва да ми я донесе в болницата? Т.к. раждането може да е и в поредица почивни дни около Коледа, може ли да се разчита че има работещи нотариуси?

И всъщност в тази Ковид ситуация той трябва да ми даде декларацията заедно с багаж, който ми оставя на охраната/рецепцията, така ли? Confused
Декларация няма как преди раждането да се извади, тъй като в нея се вписва дата на раждане и трите имена на детето. Имате време, докато ви изпишат да свършите тази работа.
Аз, например, записах детето на 4-тия ден.
Важното е да не излезете от болницата, преди това 😃
Ако успее бащата да я извади и да ви я донесе с багажа - супер, но не е задължително да е веднага след раждането.

Благодаря! Simple Smile Намерих теми за предварително извадени декларации, в които фигурира термин на раждане и затова се чудех. Simple Smile
Виж целия пост
# 137
Т.е. не трябва да нося такава декларация при постъпване за раждане, а след като бебето се роди бащата трябва да ми я донесе в болницата? Т.к. раждането може да е и в поредица почивни дни около Коледа, може ли да се разчита че има работещи нотариуси?

И всъщност в тази Ковид ситуация той трябва да ми даде декларацията заедно с багаж, който ми оставя на охраната/рецепцията, така ли? Confused
Декларация няма как преди раждането да се извади, тъй като в нея се вписва дата на раждане и трите имена на детето. Имате време, докато ви изпишат да свършите тази работа.
Аз, например, записах детето на 4-тия ден.
Важното е да не излезете от болницата, преди това 😃
Ако успее бащата да я извади и да ви я донесе с багажа - супер, но не е задължително да е веднага след раждането.

Благодаря! Simple Smile Намерих теми за предварително извадени декларации, в които фигурира термин на раждане и затова се чудех. Simple Smile
Здравейте, аз родих на 15.10.21 и дадох предварително извадена декларация. При нотариуса отидохме около 1 седмица преди раждането и записаха термина ми на раждане, без име на детето.
Виж целия пост
# 138
[quote author=Re-Born link=topic=1370794.msg43844688#msg43844688 date=16375200

Не знам защо дамите преди мен пропускат

П.П. Само ЕГН може да е достатъчно, когато сте в граждански брак (за което не питате вие, но явно мацките не четат какво питате 😃).
[/quote]

В отговорите на дамите ясно е писано, че коментират случаите на граждански брак. Все пак като се говори за удостоверение за сключване на граждански брак, то е логично да става дума за този случай. Има и зададен въпрос какво се носи в случай на граждански брак.

Та е добре всички да четат… 🙄

А иначе няма как просто да метнете ей така дете на някого, защото този някой трябва да декларира припознаването, а не майката. ГРАО-то ги проверяват тези неща освен това.

Виждам, че е писано по темата вече.
Виж целия пост
# 139
Момичета, в МД осигуряват ли превръзки за след раждане или и това трябва да си носим? Чувам, че доста трябват ако е естествено раждането, а са бая обемни.
Виж целия пост
# 140
Момичета, в МД осигуряват ли превръзки за след раждане или и това трябва да си носим? Чувам, че доста трябват ако е естествено раждането, а са бая обемни.

Носиш си Simple Smile То тоалетна хартия си носиш, какво остава за превръзките Simple Smile
Виж целия пост
# 141
Лигнин дават, там веднага след раждането дето се слага, превръзки се носят. За който се интересува, на 12 етаж още текат последни довършителни работи
Виж целия пост
# 142
Аз си ползвах абсолютно стандартни превръзки, но нощни, малко по-плътни и дълги. Не е задължително да се вземат от тези дебелите парчета за след раждане. Или пък за всеки случай си вземете един такъв и още да речем два пакета каквито обичайно бихте ползвали при по-обилен цикъл, ако ви потрябват допълнително могат да ви донесат. Вземете си един пакет еднократни чаршафчета/подложки против подмокряне, ще са ви полезни и за вас, и за бебето. Също и повече мокри кърпички ме са излишни.
Виж целия пост
# 143
По данни от преди час, уж 12-ти етаж трябва сега декември месец да го отворят. Да видим Simple Smile
Виж целия пост
# 144
А колко пакета памперси трябват? Само един, който се дава или още един, за да имаш в стаята? Превръзки взех голям пакет 20бр нощни, но не знам дали ще ми стигнат, а наистина заемат много място в багажа..
Виж целия пост
# 145
Owly и аз вчера съм питала, то от 1 месец все последни работи довършват и го отварят.... За превръзките, може би при нормалното раждане се използват повече. За секцио ме предупредиха, че може да мина и с нормални (все пак приготвих по няколко по-големи и нощни), а за въпросните следродилни гащи, ми казаха изобщо да не взимам. Щом като ви заемат толкова място в багажа, може да ви донесат допълнително на следващия ден.
Виж целия пост
# 146
Би трябвало да стигнат. Ако не, като тръгнат да привършват, роднина може да Ви донесе. Аз по принцип бях с обилен цикъл преди да родя и след раждането не беше кой знае какво кървене първите дни. Все пак е до организъм, но това е от мен Simple Smile Аз бях с Always ultra нощни или нещо такова.

А колко пакета памперси трябват? Само един, който се дава или още един, за да имаш в стаята? Превръзки взех голям пакет 20бр нощни, но не знам дали ще ми стигнат, а наистина заемат много място в багажа..
Виж целия пост
# 147
За мен следродилните гащи бяха незаменими. Не стягат, само държат превръзката. Махат се лесно преди визитация и в рамките на 24 часа просто ги изхвърляш. Все пак не е да не остават разни петна в този период баш. Но не е проблем и да си вземете ваши, с които може да се разделите. Следродилните оревръзки също ми бяха по-удобни и сигурни отколкото обикновените.
Виж целия пост
# 148
Не съм от София и ще бъде каквото взема в багажа, че няма кой да ми донесе, а от друга страна не ми се ще да се презапасявам все едно съм тръгнала на поход.
Виж целия пост
# 149
И аз не съм от София, но мъжа ми ще остане също, докато ме изпишат. Все пак нищо не се знае, най-малкото чух, че храната е неподходяща за след коремна операция (секцио) и поне това ще се наложи да ми носи, а предполагам и все нещо друго. Пък за превръзки, сигурно продават и там, нали има някакво кафе/лафка? 🙄  Така и не съм го видяла къде е
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия