Термин юни 2022

  • 54 905
  • 753
# 285
Аз имам запазен час за д-р Богданова за утре- преглед. Някъде в 8г.с /9 съм. Мисля при нея и да си запиша феталната и бхс, дано само да успеят да ме вмъкнат в графика й..

Знаете ли откога спира да се гледа плода с трансвагинален ехограф?
Виж целия пост
# 286
Мен днес в 10+5 ме гледаха с коремен и си се видя, вкл. сърчицето си примигваше. Надявам се и по-натам да не се налага да ме гледат с трансвагинален, но каквото сабя покаже. На първия преглед в 6+3 в Майчин дом ме гледаха с трансвагинален.
Виж целия пост
# 287
10 седм +4дни, нов скан и пренатест. След 7-10дни чакаме резултати. Дай Боже всичко да е наред🤞

Къде си правихте пренатест-а и лекарката ли ви го препоръча.

Аз не съм в Бг, бях писала и преди, че правя MaterniT Genom, в Бг също се предлага. Не мисля, че имат в Бг практика лекарите да препоръчват пренатестове, защото са скъпи, особено при бременни под 35г. и липса на генетична обремененост в семейството. За мен лично това не е фактор, защото деца с проблеми за съжаление се раждат и в сем с млади родители. Аз съм на мнение, че трябва да се възползваме от развитието на съвременните технологии, макар че 100% гаранции няма🙂 Всеки сам си решава.
Виж целия пост
# 288
Здравейте!Вчера разбрах,че съм бременна,термин 08.07 . Имам бебе на 6м . Лека бременност!Имате ли фб група?
Виж целия пост
# 289
Здравейте!Вчера разбрах,че съм бременна,термин 08.07 . Имам бебе на 6м . Лека бременност!Имате ли фб група?

Здравей! Има ФГ
https://www.facebook.com/groups/580476393266074/?multi_permalink … ity&ref=notif
Виж целия пост
# 290
Здравейте! Бременна съм в 8 г.с., преди 2-3 дни получих светло кафеникаво зацапване, а снощи и кървене :/ веднага посетих лекар, който ме прегледа и установи, че кръвта е стара и не е повод за притеснение, видях бебчето и сърчицето и наистина си успокоих, но се намирам в Германия и лекаря не ми предписа никакви медикаменти и днес при уриниране отново забелязах кафеникаво зацапване макар и много малко. Има ли някоя от вас с подобен проблем и как се процедира в България? От днес взех решение, че няма да работя и си почивам доста, макар че според лекаря ми няма такава нужда 🤔
Виж целия пост
# 291
Здравейте! Бременна съм в 8 г.с., преди 2-3 дни получих светло кафеникаво зацапване, а снощи и кървене :/ веднага посетих лекар, който ме прегледа и установи, че кръвта е стара и не е повод за притеснение, видях бебчето и сърчицето и наистина си успокоих, но се намирам в Германия и лекаря не ми предписа никакви медикаменти и днес при уриниране отново забелязах кафеникаво зацапване макар и много малко. Има ли някоя от вас с подобен проблем и как се процедира в България? От днес взех решение, че няма да работя и си почивам доста, макар че според лекаря ми няма такава нужда 🤔
Здравей,Аз съм в Австрия,тук също е,като при теб.Но съвет от мен ,ако видят реална заплаха или проблем ще ти изпишат нещо.Няма смисъл да се тъпчиш с ненужни лекарства.Аз имам бебе и като бях бременна с нея,също имах такова в 8,9гс и всичко мина тогава,това е останала кръв. Да стрес е . Обаче по-добре слушай лекарите,не взимай нищо да своя глава🌷
Виж целия пост
# 292
Здравейте! Бременна съм в 8 г.с., преди 2-3 дни получих светло кафеникаво зацапване, а снощи и кървене :/ веднага посетих лекар, който ме прегледа и установи, че кръвта е стара и не е повод за притеснение, видях бебчето и сърчицето и наистина си успокоих, но се намирам в Германия и лекаря не ми предписа никакви медикаменти и днес при уриниране отново забелязах кафеникаво зацапване макар и много малко. Има ли някоя от вас с подобен проблем и как се процедира в България? От днес взех решение, че няма да работя и си почивам доста, макар че според лекаря ми няма такава нужда 🤔

Имах същото зацапване и точно на следващия ден бях на гинеколог. Изписа ми за вагинално поставяне утрогестан 7 дни по 2 таблетки сутрин и вечер, след което 7 дни по 1 таблетка сутрин и вечер. Също ми изписа и но шпа. След като ме погледна на видеозон каза, че няма нищо притеснително, само някакво микро разкъсване или поне така разбрах. Получило се е най-вероятно понеже предния ден карах колело. Каза до следващия преглед никакъв спорт. И въпреки че до колкото разбрах всичко е наред все пак ми изписа гореспоменатите хапчета, може би за всеки случай. По принцип не ми се искаше да приемам химия, но разбира се аз му се доверявам напълно.
Виж целия пост
# 293
Здравейте.
Много се чудих дали да се записвам, но в крайна сметка реших да го направя.
Моят термин е 12 Юни, а в момента съм в 9+5 г.с.
В края на 6та седмица поручих много силно кървене в следствие на голямо отлепяне и оттогава съм не само с отлепване, а и с големичък хематом и лежа постоянно. Или поне почти постоянно. Надявам се скоро да отшумят нещата. Стискам палци на всички.
Виж целия пост
# 294
Момичета, вие записахте ли се вече за женска консултация?
Аз вече съм 10+2 дни и днес ще си взема направлението от личната, но се чудих кога реално мога да започна да посещавам АГ по ЗК.
Последно бях на лекар в 7+5дни, когато чухме сърчице, и ми се струва тоолкова отдавна. А лекарката каза, че ако нямам оплаквания, няма нужда да я посещавам преди БХС, т.е около 12та. Но аз все се чудя дали не пропускам нещо..
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 295
Little maddness, дано скоро всичко да е наред.
Deni_val според мен е добре да се запишеш възможно най-скоро. При мен се случи да се запиша в 10 седмица, но просто защото лекаря е с много натоварен график и нямаше как да се вредя. Ако можех щях да отида още в шеста седмица, тогава получих документа от предния гинеколог, който трябваше да занеса на личния лекар. На първата женска консултация видяхме бебето на ехограф и че се развива както трябва. На следващия ми преглед ще съм в 13та седмица и ще направим БХС, ултразвук и фатална морфология до колкото разбрах. Доктора сподели, че е имал пациентка, която е отишла за първи път при него в 16та седмица, защото всички изследвания й били наред, а на ехографа се видяло, че бебето няма глава...
Виж целия пост
# 296
Момичета, дали може да ми обясните как стои въпроса с болничните. В момента ходя в болница Надежда - платени прегледи.
От кой момент гинеколога може да ми даде  болничен?
Виж целия пост
# 297
Момичета, дали може да ми обясните как стои въпроса с болничните. В момента ходя в болница Надежда - платени прегледи.
От кой момент гинеколога може да ми даде  болничен?

Аз вече съм в болничен заради гадене и повръщане - 2 седмици. В понеделник ще
Отида, за да ме прати на комисия и да го удължим, защото не съм добре все още
Виж целия пост
# 298
А каква е процедурата?
Виж целия пост
# 299
Здравейте и от мен! Наблюдавам темата отдавна и вече смятам и да се включвам.
На 31 г. съм и очакваме през юни 2022 г. второто ни детенце. Изчислиха ми 26.06., за мен е 25ти, но тъй като е много вероятно да съм секцио ще е и по-рано. На 8.11. чух сърдечен ритъм и на 13.12. ме записаха на БХС. Днес ще си взимам направление за ЖК, като дата за старт на жк си избрах 26.11., ще съм в 9+5/6 г.с.
Правилно ли видях, че фб групата е тайна и членовете не се виждат от други потребители?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия