Гестационен диабет - тема 4

  • 54 883
  • 846
# 285
Това обременяване с глюкоза ли е било или кръвно захарен профил?

Аз днес хапнах за закуска салата от булгур, чушка, лук и сирене и 1 час след ядене захарта беше 8.6 Astonished. А аз мислех, че булгура е добре, или поне навсякъде го препоръчват за диабет.

Здравейте, момичета. Днес си направих обременяване защото на контролните изследвания ми излезна к.з 5.2. Резултатите от днес са следнит. В 24 седмица съм. Ще се консултирам тези с ендо.

Виж целия пост
# 286
Това обременяване с глюкоза ли е било или кръвно захарен профил?

Аз днес хапнах за закуска салата от булгур, чушка, лук и сирене и 1 час след ядене захарта беше 8.6 Astonished. А аз мислех, че булгура е добре, или поне навсякъде го препоръчват за диабет.

Здравейте, момичета. Днес си направих обременяване защото на контролните изследвания ми излезна к.з 5.2. Резултатите от днес са следнит. В 24 седмица съм. Ще се консултирам тези с ендо.

Обременяване с глюкоза. Предния ден пуснах една обимновена, която също показа 5.2 и за това направих и едно каза да направя. Много ми е гадно аз до 4 м повръщах и не лизвах нищо подчти и кр захар на гладно ми беше 4.8, но явно като запопнах да си папкам нещата са излезнали извън контрол. Утре съм при нея, но се надявам за мнение Simple Smile
Виж целия пост
# 287
Аз бях на консултация при диетолог и ми е написала, че мога да ям булгур.
Виж целия пост
# 288
Булгурът си е жито. Почти същото е като бял хляб.
Виж целия пост
# 289
И на мен така ми каза вдна диетоложка, и аз си хапвах от време на време. Но след това, което показа глюкомера, мисля да преустановя иЗползването му.
Аз бях на консултация при диетолог и ми е написала, че мога да ям булгур.
Виж целия пост
# 290
Здравейте момичета. Искам да ви попитам спиред вас ако е изтекъл срока на лентичките ми на глюкомера, ще отчитали правилно? Купени са преди 1,5. Когато бях бременна. Тогава следях непрекъснато. След като родих всичко влезе в норма. И тази сутрин се присетих да си измеря и видях една стряскаща за мен цифра. Възможно ли е да не отчитат правилно. Отворени преди 1,5 г. На кутийката пише срок 6 месеца след отваряне. Ама все пак да ви питам. Благодаря ви, хубав ден!
Виж целия пост
# 291
Според мен няма проблем.

Коя таблица за ГИ гледате, имам чувството че навсякъде пише различни неща.

Здравейте момичета. Искам да ви попитам спиред вас ако е изтекъл срока на лентичките ми на глюкомера, ще отчитали правилно? Купени са преди 1,5. Когато бях бременна. Тогава следях непрекъснато. След като родих всичко влезе в норма. И тази сутрин се присетих да си измеря и видях една стряскаща за мен цифра. Възможно ли е да не отчитат правилно. Отворени преди 1,5 г. На кутийката пише срок 6 месеца след отваряне. Ама все пак да ви питам. Благодаря ви, хубав ден!
Виж целия пост
# 292
Здравейте. През бременността бях с гест. Диабет, който контролирах само с диета, но не строга, яла съм си и въглехидрати. Всичко е наред вече родих нормално здраво бебе, но сега като се премерих на трети ден след раждането стойността ми и на гладно и след храна е висока. Казаха ми че се спира диетата след раждането и нещота ще се нормализират. Кога стана при Вас това нормализиране, да продължа ли с диетата още малко, надявам се всичко да е наред, но се притесних заради високите стойности
Виж целия пост
# 293
Най- добре да говориш с ендокринолог. От моята знам, че трябва да мине известно време. Аз си пусках няколко пъти в лаборатория кръвна захар и гликиран хемоглобин и всичко беше наред. Но бях с предпоставки за развитие, а не с гестационен диабет. Иначе за въглехидратите се опитвам да ги избягвам и сега. Бебчо е на 11 месеца.
Виж целия пост
# 294
Момичета вече съм в 35г.с., вече имам планирана дата за секциото. До сега всички изследвания бяха повече от чудесни гликиран хемоглобин - 5.19%, кръвна захар сутрин - 4.1, 4.4, 5.0, 4.8, TSH и FT4 в норма за 3 триместър. Няма глюкоза и кетони в урината. Но миналата седмица резултатите ми бяха много зле КЗ - 5.7 и + кетони в урината. АГ каза да не се притеснявам изобщо 😯. Нямам промяна в диетата, приемам въглехидрати, пия много вода, чай от шипки и цяла седмица сутрин все си имам следа от кетони с тези домашни лентички, а днес направо се шокирах показа 4+. Като чета в интернет за тези кетони направо ми настръхва косата 😫
Извинете за дългия пост има ли мами да споделят опит как върви или как е било в последния триместър, много се притеснявам.
П.С. тъй като съм на инсулин ендото не ми е сменил дозите, тъй като КЗ е в норма на измерванията и той казва,че всичко е нормално.
Виж целия пост
# 295
При мен кетоните бяха в следствие на нисък прием на въглехидрати.
Виж целия пост
# 296
Аз вече 2 поредни пъти имам кетони и нито АГ нито ендото се впечатлиха от тях
Виж целия пост
# 297
На мен ми казаха, че са много вредни /защо не знам/ и трябва да ги изчистя. С повече въглехидрат и вода още на следващия път ги нямаше.
Виж целия пост
# 298
А какво правите след като ви откриха диабета? Аз имах доста високи стойности на първи и втори час, но гликирания ми беше идеален 4.6. Аз по принцип не ям захар и тесто ит преди. След следене с глюкомер вкъщи 2 дни по 10 пъти на ден, ендото ми каза че стоимостите са супер и няма да слагаме инсулин, а си оставам на диетата. От тогава си следя вкъщи с глюкомера. Засякла съм 2-3 пъти високи стойности от храни, които избягвам, но се чудя това достатъчно ли е за да съм сигурна че всичко е наред. Вие пускате ли нещо в лаборатория от време на време?
Виж целия пост
# 299
Препоръката на докторите беше да избягвам бялото брашно, фрешовете, сладкото. Да следя от кои храни ми е добре и тези които я вдигат въпреки инсулина да не ги консумирам. Засичала съм си глюкомера дава отклонение около 0.4 (ако е 4.6 венозната е 5), сега си мисля нещо да не се е повредил и да ходя да го засичам пак. Иначе за изследвания са ми казали урина, глюкоза и хормоните на щитовидната жлеза. И след като родя в зависимиост дали кърмя и т.н да направим ОГТТ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия