Гестационен диабет - тема 4

  • 54 883
  • 846
# 300
Прочетете за синдрома на зазоряването. Моята КЗ е най-висока сутрин. Черният дроб по време на гладуването през нощта изхвърля глюкоген, затова.
Какво си хапнала, че си имала 8.3 на втори час? Смело намалявайте въглехидратите.

Вечерята ми беше една не пълна купичка супа от леща (няма брашно в нея, чорба) и салата от домати и краставици със сирене и една хапка от една солена пълнозърнестта бисквитка със спанак.Не бих казала, че имам някакви тежки въглехидрати, на обяд хапнах същото и ми беше добре, за това си позволих и на вечеря същато меню, но уви. Какви са стойностите на КЗ при Вас сутрин?
Не бях влизала в темата близо месец, извинявам се за късния отговор.
Сутрешните ми са между 5,4 и 6, за съжаление /измерени на глюкомер, последно в лабораторията беше 5.2/. После през деня всичко е по-ниско, ГХ ми е 4,8, но тази сутрешна много ме притеснява и ако забременея директно ще ме диагностицират с гестационен диабет. Скоро ще се изследвам пак и ще се види какво е що е.
Виж целия пост
# 301
Здравейте,
Възможно ли е много ниска кръвна захар на гладно да говори за ГД или инсулинова резистентност? АГ ме посъветва да ям по 1 бонбон като ми прилошее, но не ми звучи сериозно. Навеждам се на мисълта за ГД, защото особено последните месеци ядях почти само тесто и сладки неща, мислех си че ми спират гаденето но може би точно те го провокират. Качих и мн кг за кратко време.
Също така характерно ли е продължителното гадене? Вече съм в 5м. и не спира да ми се гади.
Знам че само обременяването може да каже със сигурност, но не искам да го правя на своя глава а и с гаденето.
Виж целия пост
# 302
По принцип да може, как ви  е кръвната захар?  Аз имах
 ИР преди да забременея, после 1 триместър се скъсах от повръщане и ядях съответно само въглехидрати/ кроасани, хляб, солети, крекери/. В резултат захарта ми беше около 6 . Спрях въглехидратите и тя спадна, но се почнаха кетони.  Излязох сед обременяването и с 1 леко завишена стойност и съответно пак диета, за да не пргресира ГД. Обремененяването оптимално се прави 24-28 седмица, но има ендрокринолози, които го практикуват 20-22 при определени показатели. По-добре се консутирайте с ендокринолог, защото АГ-тата невинаги могат да преценят  ситуацията с ГД/ ИР.
Виж целия пост
# 303
А как се разбира дали прогресира? На мен като ми правиха обременяването и ми казаха че до края на бременността няма да се прави повече обременяване и да следя вкъщи с глюкомера.

По принцип да може, как ви  е кръвната захар?  Аз имах
 ИР преди да забременея, после 1 триместър се скъсах от повръщане и ядях съответно само въглехидрати/ кроасани, хляб, солети, крекери/. В резултат захарта ми беше около 6 . Спрях въглехидратите и тя спадна, но се почнаха кетони.  Излязох сед обременяването и с 1 леко завишена стойност и съответно пак диета, за да не пргресира ГД. Обремененяването оптимално се прави 24-28 седмица, но има ендрокринолози, които го практикуват 20-22 при определени показатели. По-добре се консутирайте с ендокринолог, защото АГ-тата невинаги могат да преценят  ситуацията с ГД/ ИР.
Виж целия пост
# 304
Ами следене с глюкомер, прекалено нарастване на плода и водите, екстремно напълняване при майката. Знам, че при някои жени се появяват и други симптоми, високо кръвно, световъртеж, но те може да не са пряко свързани с ГД. Мен си ме карат на 2 седмици да пускам  захарта в лаборатория за засечка.
Виж целия пост
# 305
Само на гладно ли или профил?

Ами следене с глюкомер, прекалено нарастване на плода и водите, екстремно напълняване при майката. Знам, че при някои жени се появяват и други симптоми, високо кръвно, световъртеж, но те може да не са пряко свързани с ГД. Мен си ме карат на 2 седмици да пускам  захарта в лаборатория за засечка.
Виж целия пост
# 306
Здравейте,
Месец преди да забременея правих обременяване с глюкоза (есента) и от там излезе ИР на второто замерване високи стойности. Ендокринологът каза, че в предвид забременяване няма да включва лекарства.

Сега съм в 25г.с и АГ се притесни за 5,4 захар на гладно. Личният лекар и ендокринолог ми казаха че няма място за притеснение.

Колко всъщност е опасно висока захар през бременността? Мога ли само с храна да сваля захарта? Колко често трябва да я изследвам? Всякакви съвети ще са ми от полза особено за храненето…
Виж целия пост
# 307
Намаляваш до минимум въглехидратите и следиш за кетони в урината. Вземи си и глюкомер, да следиш стойностите вкъщи. Евтини са, по 10тина лева има. Аз съм с доказана ИР и само с диета ограничих КЗ до под 5. Даже първите 3 месеца свалих 10 кг и после до края на бременността си върнах само тях. Влязох да раждам с теглото, с което забременях. 5.4 не е много висока КЗ, но иска следене. Ако се появят кетони в урината, ще включиш малко сложни въглехидрати.
Виж целия пост
# 308
А млечни продукти позволени ли са?
Виж целия пост
# 309
Да, но е препоръчително да са по-нискомаслени.
А млечни продукти позволени ли са?
Виж целия пост
# 310
Да, но е препоръчително да са по-нискомаслени.
А млечни продукти позволени ли са?

Защо?
Виж целия пост
# 311
Да, но е препоръчително да са по-нискомаслени.
А млечни продукти позволени ли са?
Никога не съм яла нискомаслени млечни, винаги пълномаслени. На мен ми се отразяват добре. Цяло лято изкарах на домати, сирене и кисело мляко, месо проядох след 6ти месец, преди това ми се гадеше от него.
Виж целия пост
# 312
На мен като ми откриха ИР ми казаха нискомаслено мляко, но аз продължих да си ям 2%. В тези обезмаслените кисели има нишестета. По време на бремеността нищо не са казвали, мисля че си трябват мазнини.
Виж целия пост
# 313
спорно е това дали трябва да са “ниско-“ или “пълномаслени. Нискомслените имт по-малко калории, а високото тегло е предпоставка за ИР. Единственото, което аз бих следила са захарите в храните и плодовете.
Виж целия пост
# 314
Не се хвърляйте на толкова стриктни диети с ограничения. Не изпадайте в крайности, това не е добре за бебето Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия