Вегетарианска тема - 16

  • 38 683
  • 756
# 390
Тити, много хубаво изглежда купата ти!
Ася и моите са 100% елда и много са ми вкусни с гъби. Всъщност много ми харесва комбинацията на елда с гъби като вкус и аромат.
 Още една много разпространена рецепта от азиатските държави рецепта, която е лесна за приготвяне, бюджетна и с възможности за много и разнообразни гарнитури.

 Congee КОНДЖИ (ОРИЗОВА КАША) С ШИЙТАКЕ


 
 И едни много обичани бисквити, които свършват моментално. По-вкусни са( поне за мен) на следващия ден след приготвянето.

Меки тиквени бисквити с джинджифилов пълнеж



Освен това пекох и круши с орехи и кленов сироп
Направих и кафяв ориз с канела, на дъното на купичките скрих по една сушена слива.
Утре баница/щрудел с гъби и праз. Другото не съм измислила.
Виж целия пост
# 391
Някоя от вас да има изпитана рецепта за сладко от цели портокали или от портокалови корички? Имам голямо количество био червени портокали, т.е. кората им е ОК за консумация.

Благодаря много 🙂
Виж целия пост
# 392
Боб яхния.
Млечна салата.
Миш маш с пресни чушки.
Банани, киви, грозде; домашни крутони за яхнията.
Виж целия пост
# 393
Освен една торта от блатове медовик (с кис мляко ги слепих) и една разядка, друго не съм готвила, а днес трябва, и не съм решила какво...

Уха, това да не са онези хубавите кървави портокали? Направи сок. Само за корите ако ги зисушиш и после смеляш, дали ще стават за чай, или да добавяш в кремове и печива?
Някоя от вас да има изпитана рецепта за сладко от цели портокали или от портокалови корички? Имам голямо количество био червени портокали, т.е. кората им е ОК за консумация.
Скрит текст:
Благодаря много 🙂

БианкаД, как правиш чили олиото?
Скрит текст:
Тити, много хубаво изглежда купата ти!
Ася и моите са 100% елда и много са ми вкусни с гъби. Всъщност много ми харесва комбинацията на елда с гъби като вкус и аромат.
Още една много разпространена рецепта от азиатските държави рецепта, която е лесна за приготвяне, бюджетна и с възможности за много и разнообразни гарнитури.

 Congee КОНДЖИ (ОРИЗОВА КАША) С ШИЙТАКЕ


 
Скрит текст:
И едни много обичани бисквити, които свършват моментално. По-вкусни са( поне за мен) на следващия ден след приготвянето.

Меки тиквени бисквити с джинджифилов пълнеж



Освен това пекох и круши с орехи и кленов сироп
Направих и кафяв ориз с канела, на дъното на купичките скрих по една сушена слива.
Утре баница/щрудел с гъби и праз. Другото не съм измислила.
Виж целия пост
# 394
Имам ризото на фурна с моркови, много зелен фасул лук и подправки- чер.пипер, индийско орехче, магданоз, девисил.
Правих си и къри салата. Имах едно червено къри. 

Имам броколи и май на супа ще отидат.
Виж целия пост
# 395
Аз днес правих bowl: пълн.ориз, гъби, праз, морков, зелен фасул, броколи и сос със зелено тай къри.
Много добре стана.

Вчера просо със зеленчуци
Спагети с дом.сос

За довечера нямам идея, трябва радичото да се изяде.
Виж целия пост
# 396
Baby*- Чили олиото ти го пращам на лично.


ТАХАНОВИ БИСКВИТКИ С КОКОСОВО БРАШНО (БЕЗ ГЛУТЕН, БЕЗ МЛЕЧНИ ПРОДУКТИ)




Яхния от кладница с червено вино и хвойна

Виж целия пост
# 397
Бианка, просто си кулинар. Страхотни бисквитки. Ах. Днес щеше да е супер към чая да си хапна от тях. Сусам обожавам, имах сусамова халва и тя ми беше десерт към чая.
Виж целия пост
# 398
Бианка, и ние искаме рецепта за Чили олио.😀
Ще бъде полезно да я напишеш в общата тема.🙂
Виж целия пост
# 399
Крем супа от картоф, алабаш, морков, целина, праз
Гъби с праз на тиган
Басмати ориз без нищо за детето 😅
Яйца на очи
Веге тофу мусака
Палачинки от овес
Печени чушки на салата
Зеленчукова супа с фиде (звездички)
Картофи на фурна (на хартия)
Зеленчуци на фурна - сладки картофи, гъби, карфиол, моркови
Виж целия пост
# 400
Отново паста с дом сос и пармиджано
Къри с нахут и зеленчуци
Салата с радичо, мандарина и бри
Ванилов крем с яйца

Довечера ще се дояжда
Виж целия пост
# 401
в крайна сметка направих спаначена крем супа (не помня кога за последен път я бях правила); "дорб-сърма" като замествам местото с гъби, другото си е същото горе долу; и яйчен крем който гарнирах със сладко от малини без захар.

За утре ще трябва да готвя нещо, и още не съм решила дали да е боб мунг на яхния, или паста с доматен сос, тофу и зеленчуци... Но ще е едно от двете, че това имаме. Сложила съм и да се изцеждат зелени кисали домати, ще ги панирам.
Виж целия пост
# 402
Baby, с какъв спанак правиш супата? Аз все на такъв с конци попадам и доста безвкусен. Отдавна не съм вкусвала онзи стипчив вкус...
Трябва да видя дали в двора имам нова коприва за супа. Имам и малко манголд.

Днес шпецле с ементалер.
Виж целия пост
# 403
Гювечета с грах, лук, чушка, морков, картоф много подправки,  козе сирене и яйце
Виж целия пост
# 404
Аз винаги взимам бейби спанак - чист е и е много крехък.
Спаначена супа с киноа и моркови от вчера у нас.
Салата с печени чушки, нахут, лук, чесън и много магданоз.
Баница с котидж сирене.
Карфиол, моркови и карфиол със сусамово олио.
Сандвичи топли с яйце и сирене за обедините кутии.
Салата айсберг, моркови, авокадо и червено зеле.

Днес: рамен супа с варени яйца (и останалия карфиол сложих вътре, изяде се).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия