Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са усещанията по време на бременност и кога обикновено се усещат движенията на бебето?
Какви са оплакванията и препоръките за усещанията на бебето по време на бременност?
Какви са препоръките за болки и втвърдяване на корема по време на бременност?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са усещанията по време на бременност и кога обикновено се усещат движенията на бебето?
Усещанията по време на бременност варират, но много жени изпитват усещания като ританe или пърханe от бебето. Обикновено усещането на движението на бебето се появява между 18-22 седмица, въпреки че може да варира в зависимост от индивидуалните характеристики на бременната жена. Движенията на бебето обикновено се усещат най-често сутрин, след обяд и особено вечер, преди лягане или след хранене. Някои майки могат да почувстват по-силни ритници след консумация на сладки храни. Активността на бебето може да варира в зависимост от индивидуалните характеристики на бебето.
-
Какви са оплакванията и препоръките за усещанията на бебето по време на бременност?
Усещанията на бебето могат да варират от леки побутвания до по-отчетливи ритничета. Важно е да се консултирате с вашия лекар, особено ако имате въпроси или притеснения относно усещанията си, за да получите професионално мнение и съвет. Усещането на бебето може да варира в зависимост от индивидуалните характеристики на бебето. Някои майки усещат по-силни ритничета след консумация на сладко. Важно е да се отбележи, че усещанията на бебето могат да бъдат различни за всяка бременност и майка.
-
Какви са препоръките за болки и втвърдяване на корема по време на бременност?
-
Какви са препоръките за избор на бебешки колички и люлки?
-
Какви са препоръките за получаване на болничен по майчинство?
22 г.с.+3 дни и не съм усетила нищо. Но беба не е много голяма, 375 гр беше понеделник, с предна плацента съм, първа бременност, а и тя се беше обърнала с гръб към пъпа ми, тоест и да рита, е някъде към вътрешността на корема ми 
Най-накрая мина и моята втора ФМ при проф. Марков. Не съм и предполагала колко ми трябваше този преглед, за да се успокоя. Всичко с беба е наред, всичко си има...професорът не спираше да повтаря как всичко му харесва.
Още в началото потвърди пола и премина към прегледа на всички органи, сравнително бързо беше иии си имам снимчица, само една 3д за жалост, понеже съм с предна плацента, нямаше достатъчно видимост, затова имаше побутвания и натискания, за да я разгледаме по-добре.
четох, че възглавниците за бременни са много удобни.