Тема 4 - Февруарската дружинка премина първата половинка 🌺

  • 40 324
  • 747
# 405
Как сте с болките в гърба. Днес ми е направо ужасно, вляво. Може нещо от неудобно седене. Но нали все се тревожа за преждевременно раждане и нещо се паникьосах.
Виж целия пост
# 406
Как сте с болките в гърба. Днес ми е направо ужасно, вляво. Може нещо от неудобно седене. Но нали все се тревожа за преждевременно раждане и нещо се паникьосах.
Знам, че продават колани за бременни, може да питаш дали е подходящо за теб. Може би ще облекчи малко кръста. Не съм ползвала, но и не съм имала такива проблеми. Чувала съм и за тъкан слинг да се увие, пак не съм пробвала.
За преждевременно раждане и аз само броя дните.
Виж целия пост
# 407
Заради болки в кръста с миналата бременност ползвах колан за бременни. Няма друго такова спадение. Не знам на какъв принцип е, какво прави, но помага много. Купих го от Варна Гранд Мол.
Виж целия пост
# 408
Как сте с болките в гърба. Днес ми е направо ужасно, вляво. Може нещо от неудобно седене. Но нали все се тревожа за преждевременно раждане и нещо се паникьосах.
Знам, че продават колани за бременни, може да питаш дали е подходящо за теб. Може би ще облекчи малко кръста. Не съм ползвала, но и не съм имала такива проблеми. Чувала съм и за тъкан слинг да се увие, пак не съм пробвала.
За преждевременно раждане и аз само броя дните.

Включвам се и аз с броенето на дните 🤞🏻 Тези дни съм и болна с кашлица и всичко ми е свито. Предният път така пак след едно боледуване ми изтекоха водите, но сега е твърде рано. Дано добутаме до края. Весибу, ти също ли имаш по-ранно раждане?
Виж целия пост
# 409
А до кога се води този критичен период, за преждевременно раждане?
Виж целия пост
# 410
Мисля, че всичко преди 37 г.с се води преждевременно раждане. Въпреки че братовчедка ми в Германия роди в 36 г.с и там не водят бебето като недоносено.
Виж целия пост
# 411
Е да, така съм съгласна, просто реших че има някакъв определен период който се води много рисков, а пък аз не съм запозната с такова нещо и така.
Аз и моя приятел сме родени и двамата в осми месец, не знам има ли значение изобщо и означава ли, че има по голяма вероятност да родя преждевременно...
Виж целия пост
# 412
Нина, не мисля, че това има общо и е по-голям риск Simple Smile като по-рисков период е преди 27-28 г.с, защото преживяемостта на бебетата е доста по-ниска, а и последствията от преждевременното раждане по-сериозни.
Виж целия пост
# 413
Аз също зная, че след 28 седмица бебето има шансове да оцелее.
Виж целия пост
# 414
При мен е съвсем луда работа. Сега броя до 21+5 (при мен се пада утре) - тогава е най-рано роденото дете, което е оцеляло.
После до 24та седмица - преди това в бг няма да се опитат да съживяват. После до 26та и т.н.
Нямам ранно раждане, но съм си паника. Даже си извадих статистики какъв процент деца оцеляват / са здрави спрямо гестационна седмица.
Виж целия пост
# 415
https://m.bg-mamma.com/?action=calculator
Тук си изчислих термина като разбрах, че съм бременна имаше и фаза кога вече има шансове да оцелее бебето ако е преждевременно родено недай си боже.
Виж целия пост
# 416
Здравейте, мами. Имате ли някакво мнение за количка Adbor otis 3v1 или zarra 3v1? Видях ги в магазина и ми се сториха доста удобни.
Виж целия пост
# 417
Момичета, ще ми се смеете на въпроса, но все пак- последните няколко дни от време на време усещам нещо като пулсация вътре в корема, и аз не мога да го опиша. Не е неприятно, по-скоро е нещо непривично. Може ли да е бебето? Или някакви контракции? Глупав въпрос в началото на 23 г.с., но и преди съм споделяла, че съм с предна плацента и не усещам беба. А четох, че в началото е като треперене на рибка, при мен не е така, но не го усещам и като ритничета.
Виж целия пост
# 418
Аз имам количка Abdor Nemo 3 в 1. Доволна съм, не е мръднала. Гумите въпреки, че са помпещи не са се пукали. Ползвана е активно около 1г и 3-4м, включително и доста офроуд Grinning Детето най- обичаше да друса и съответно минавах по най- разбитите улици, за да спи. Изобщо и взех акъла на количката, не съм се старала да я пазя.
Аз съм ниска и като цяло не съм много силна, но съм я бутала натоверана без проблеми. Включително се е налагало и цялата количка с бебето вътре да я вдигам и пак съм успявала.
Виж целия пост
# 419
Момичета, ще ми се смеете на въпроса, но все пак- последните няколко дни от време на време усещам нещо като пулсация вътре в корема, и аз не мога да го опиша. Не е неприятно, по-скоро е нещо непривично. Може ли да е бебето? Или някакви контракции? Глупав въпрос в началото на 23 г.с., но и преди съм споделяла, че съм с предна плацента и не усещам беба. А четох, че в началото е като треперене на рибка, при мен не е така, но не го усещам и като ритничета.
Възможно е да хълца бебето. С първата ми бременност се случваше много често. Това бебе поне засега не ми е хълцало, но е супер странно усещаме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия