223 пишман милионерки на печена тиква и яйчен ликьор. Немската тема.

  • 26 127
  • 757
# 75
Заглавието на темата кърти, само дето яйчен ликьор недолюбвам. Нищо де, ще си поркам тъмната бира скришом.
Гледам, на плетки сте го ударили. Много обичах да плета като малка, но не помня от колко години не съм плела. Лани по коронно време реших да плета мартеници. Единствената прежда, която намерих в бяло и червено, беше букле. И понеже не съм кой знае каква плетачка, нищо не се получи, те стават едни такива къдрави нещица. А и нямах време и фантазия да ги доразкрасявам и доузкусурявам.
Но си направих една голяяяма мартеница за къщата поне.
Виж целия пост
# 76
Мони дано все пак теста да е отрицателен.
Аз се записах за инфоабенд в 3 у-ща, май повече се вълнувам от детето.
И реших да се записвам да тренирам бойно изкуство..от години се каня.
Виж целия пост
# 77
Отрицателен е теста! Simple Smile Благодаря за палците!
Виж целия пост
# 78
Браво Мони. Една какафония по-малко.
ПапаПанда и плетките. Аз си спомням, че когато сме ходили навремето на спортни лагери и имаше тренирова сутрин и следобед и останалото време кой каквото иска прави ... настана една година  мода и седяха треньорите на шезлонгите пред бунгалата и си шиеха гоблени когато нямаше тренировки. Кой домъкна модата не помня, но имаха хората голям шпас. Тези, които не ходиха на риба по цяла нощ разбира се. Там шпаса беше риболова.

Някой готвил ли е това растение Pak Choi ? Имате ли любима рецепта? Аз съм взела за пръв път и се чудя как да го направя без пържене и соев сос както е по рецептите които четох из нета. Моите не са мини и не стават за салата или просто за задушаване. Дали да не ги направя на една супа със соеви кубчета и застройка от яйце?
Виж целия пост
# 79
Мони дано все пак теста да е отрицателен.
Аз се записах за инфоабенд в 3 у-ща, май повече се вълнувам от детето.
То това е нормално. Като не си израстнал в системата, ти е много по-интересно и трудно. Все се чудиш, дали няма да сбъркаш. Не на три, на 5 отидох, а отделно с децата във почти всичките в Дните на отворените врати. Но нямаше корона. Отделно с всяко дете ходех на специалната родителска среща, на която се обясняваше, какви са възможностите от 5 клас. С второто вече знаех, но все пак да не би да има промени.

Moni,
само така!
Виж целия пост
# 80
Информиране му е майката тука .

Мони, знаех си! Добра новина.
Виж целия пост
# 81
Мони, честито! Доста бързи тестове са фалшиво положителни. Поне сега е сигурно!

Бела, това е като манголд, на супа не бих го правила.
По-скоро на омлет, нещо, което има кратка термична обработка. Дръжките се слагат преди зеленото, на него му трябва 1-2 Мин.
Аз го ползвам, ако правя зеленчуци на тиган, къри.
У нас не върви много и сама си го ям. Леко запържено с или без гъби, яйца, сирене и после кисело мляко ми е най-вкусно.

Дени, ти ме разби. Аз няма да издържа в 5 училища да ходя...
Ти взе ли предвид преценката на класната? Не дали гимназия или реал, а кое училище? Или при вас не препоръчват така директно? Аз понеже пожелах директно училище да ми препоръча, та получих отговор.

Рейна, при вас онлайн ли са или на място?
Кой спорт избра?
Виж целия пост
# 82
asyalein,

С дъщерята беше ясно, че е за гимназия, с класната говорихме точно 5 минути като тя ни питаше, дали вече сме решили, коя точно ще сложим на първо място. Та си прекарвах съботите и четвъртъците декември-януари в нашите гимназии. Само те са около 7 в града. Там сме ходили, като на някои им съвпадаха дните на отворените врати и беше 2 в 1, но те бяха една до друга.
Със сина, говорих първо с класната, но пък той отношение към разните му изкуства няма, така че 2 отпаднаха от само себе си, 1 е много далече, 1 има програма за надарени деца и е трудна, 1 е двуезична с френски, та за него останаха горе-долу 3. Ходих и на родителски срещи и на 2 реалшулета, да видя и там. Така беше.
Виж целия пост
# 83
И аз не знам как стават толкова много сладки. Simple Smile Последния път изпратих на нашите малко над 1500 бройки, за тях и за роднините като се видят по празниците. По около 200-300 получиха различни приятели, дотук съм на почти 2000. Simple Smile Иначе у нас аз почти не ям... Особено нашите много се радват на коледни сладки и баща ми и сестра ми се надпреварват кой да изяде счупените (от изпращането има примерно 20-тина счупени), че да останели хубавите за празника. Joy В бързината кой какво да грабне, се начупват още повече, които трябва да се изядат, за да не ми разваляли подносчето и така. Simple Smile

Гея, пращам ти само няколко, те са сред най-любимите вкъщи, но са само такива, които са линкнати тук във форума или им помня имената наизуст, понеже за другите трябва да си разровя хартиените рецепти. Simple Smile

Schoko-Nuss-Kugeln от nudel33:

https://www.bg-mamma.com/?topic=623232.msg20357579#msg20357579

Ванилкове рохлички на Наталина / ванилекипферл реално:

http://natalyna.blogspot.com/2015/12/10.html

Меденките на Джули, пак по рецепта на Наталина:

http://natalyna.blogspot.com/search/label/%D0%9A%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D0%B4%D0%B0

Линцерите на Нудел33:

https://www.bg-mamma.com/?topic=623232.msg20392889#msg20392889

Марципанови пръчици:

https://www.oetker.de/rezepte/r/mandel-aprikosen-stangen

Какаови бисквитки за печат:

http://fedorcka.blogspot.com/2016/12/Cookies-with-Cookie-Stamp.html

Изобщо на nudel33 са страхотни всички рецепти, които съм опитала досега, а са много лесни и икономични. Тя живее в Австрия и жалко, че вече не пише, но рецептите са с типичните неща, които се намират в Германия и Австрия като съставки и има всички типични немски коледни сладки. Simple Smile

Това, което пуснах, са типични коледни сладки, иначе аз правя и други дребни сладки по Коледа, последната година правих едни много лесни само със сушени плодове и ядки примерно, те са харесаха най-много, та като заминах в България ме караха на място да правя още една доза...

Ух, съжалявам за повторенията, ама пиша между срещи и изказът ми е бомбастик. Joy

Успех на сладкоправещите. Simple Smile
Виж целия пост
# 84
Благодаря за рецептите, така селектирани е много лесно да избереш Grin
Миналата година се заразих от пишещите в коледните теми и цяла година правя опити. Две правя редовно, харесват се, аз не ям много, само по някоя опитвам. Мъжете не възразяват Sweat Smile
Виж целия пост
# 85
Криси, благодаря за линковете. Ще погледна и аз, може да се трогна. Аз няма къде да съхранявам толкова сладки, вкъщи мъжете и малката все проверяват дали не са се развалили и дали лампата в хладилника работи 😆

Дени, аз имам избор между две гесамт и две гимназии в близкия град.
Близкото гезамтшуле отпада, остават 3. Сега ще погледна кога имат инфоабенд. Добре, че Рейна писа.
Виж целия пост
# 86
Eх., Криси, рано рано ми събуди сетивата. Мислех да пасувам поне до декември. И аз правя нечовешки количества. Миналата зима направихме подаръчни сетове за всички колеги на съпругът ми. Получи се много добре.  Но най голямото щастие е за децата като се приберат за празниците.
Аз да ви попитам вие като вещи в немската народопсихология. Тази есен синът ми като се прибра, бяхме с него, направих еклери и ги отнесе в магазина в който прави миниджоб, като благодарност задето го пуснаха месец да почива, а и като нещо от БГ ( макар че ги правих там, а и не са съвсем български десерт, ама нейсе). На шефа си, който се държи изключително добре с него занесе буркан мед. Сега, ние сме българи, за нас да подадеш е нещо съвсем естествено. Но синът ми беше силно впечатлен от реакцията която е получил когато е занесъл нещата. Колегите му немци били толкова впечатлени, че всеки се изредил да идва  да  му стиска ръката и да благодари. А шефът с буркана мед бил във възторг.  Приети ли са при тях подобни жестове?
Виж целия пост
# 87
G..D.. симпатични хора. Аз мисля, че всеки може да си купи еклер, но вски се радва на внимание и подарък. Аз обаче не бих го правила непрестанно. Губи си чара. Но не мога да твърдя че съм права.
Ася не искам да пържа. В смисъл не съм толкова против, колкото не ми се занимава, пък и за една част от фамилието нещо смачкано не се яде, освен ако не е в супа и да изяде бульона. Аз исках задушено, но късно видях рецептите и не съм купила мини и малки и няма да стане според мен .
Ще измисля нещо. Мерси.
И аз ще видя рецептите за курабийките .
Виж целия пост
# 88
Зависи от колектива. При нас от време на време се черпим с разни сладки неща, ако някой е направил и е имал желание без повод. За рождени дни винаги носим почерпка под формата на сладкиш/торта, освен това имаме и веган, та стават 2 неща. Аз също съм носила неща от България - бонбони, локум и т.н. Всеки си взима и после идва да каже, колко му е харесало. Колко е истина, не знам. Отделно с колежката, с която сме в една стая си правим подаръчета. Но има колективи, където не е така. При мъжът ми не черпят сега, в стария колектив - да.
Виж целия пост
# 89
Абсолютно, поне такива са моите наблюдения. Където и да съм занесла, каквото и да съм занесла за хапване, никой нищо не е отказал, че и за още питат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия