На море в Гърция 2021-VII/2022

  • 60 272
  • 738
# 375
Здравейте,
присъединявам се при вас с топли морски мечти за едно по-добро лято и изпълнено с повече пътуване.
Моля за мнение как е в Нидри и околностите юли - времето, водата, вярвам, че има народ, но дали е лудница да не може да се припари с колата.
Харесала съм извън  Нидри апартамент  който уж е със собствен плаж и изглежда закътано заливче  се чудя дали да резрвирам. Пътя до преди Лефката е магистрала  ? Ще пътувам с дете на 2, 5 г и не съм сигурна дали разстоянието няма да е голямо  за 1 ден - ако имате предложение междинно къде да се спи за 1 нощ и да си заслужава.

Благодаря !

Лефкада за мен е магия , такова синьо не бях виждала. За мой късмет я посетихме  в края на юли през 2020г. , когато нямаше почти никакви туристи заради Ковид-19. Красотата на острова е в западната част като се започне от:
 Пефкулия
Скрит текст:


Милос
Скрит текст:

Катизма, но не съм снимала там

Моят любим Мегали Петра
Скрит текст:


Гялос
Скрит текст:

Егремни
Скрит текст:


Порто Катцики
Скрит текст:



Нидри е силно туристическо градче , а и плажовете в района не ми  харесаха.


Ако бях на ваше място щях да отложа с няколко години Лефкада или бих отишла без дете и бих отседнала във Василики
На Лефкада не съм ходила, но бях чела, че пясъчни плажове няма. Като гледам тези прекрасни снимки, явно съм в голяма заблуда...
Виж целия пост
# 376
Докато ние си мечтаем за лято, островите в Егейско море са напудрени от сняг.
Гледка от Миконос, покрит със сняг
Виж целия пост
# 377
"Locals say that the last time this amount of snow fell on Cyclades was decades ago." Rolling Eyes
Еми... така беше и преди 3-4 години, когато беше натрупал яко сняг в Егея, даже вода и ток нямаше на много  острови.
Виж целия пост
# 378
Ето и едно кратко видео от Наксос със сняг. Определено е странно. И в Атина има повече сняг от София.
Виж целия пост
# 379
На Лефкада не съм ходила, но бях чела, че пясъчни плажове няма. Като гледам тези прекрасни снимки, явно съм в голяма заблуда...

Ооо , има си пясък и там.  Пефкулия е пясъчен , но има и камъни във водата, поне там където бяхме. Милос си е пясъчен, Мегали Петра в южната част е пясъчен и на места с бели камъчета, Егремни също е смесен -бели камъчета и пясък, плажа на Василики е с много ситен пясък от към Понди.
Виж целия пост
# 380
Момичета, страхотна красота хванах днес по 24 kitchen за гръцките острови. Даваха за Санторини и Терасия /пада се точно срещу Санторини/. Сега ще го пусна да го изгледам по-спокойно. Виждам, че има и още един епизод - за Скиатос Simple Smile Кеф Simple Smile
Не просто кеф, ами блаженство. Сега гледам и съм се размазала.
Виж целия пост
# 381
Наистина сериите на Джулия Брадбъри за гръцките острови са много добри. Но тя си е наполовина гъркиня (майка й е от Хиос) и любовта й към Гърция си личи. Дано скоро пуснат и сериите на Гордън, Джино и Фред от Гърция по нашата телевизия - и там има гледки, с които  човек да изплакне очи, макар и да са малко лигави тия тримата.
Виж целия пост
# 382
Лигльовци са, особено Джино, но са забавни.
Много обичам да гледам филми с места, на които сме били.
Виж целия пост
# 383
Миленка,  и аз се надявам, но едва ли ще е скоро. От много време повтарят едно и също. Сериите на Джулия, гледам за поне трети път. Харесвам и сериите с Рик Стайн, който пък има къща на остров Сими и сантимент към гръцката кухня.
Виж целия пост
# 384
Сирос, може и да не си права. Зависи колко предавания имат. А те предполагам са по-малко отпреди пандемията. Джулия Брадбъри я пуснаха за първи път по itv в началото на 2020г. Аз, като голям ентусиаст, се мъчих да ги гледам онлайн. По нашата телевизия ги пуснаха през есента на 2021г., значи 1,5 години по-късно. Иначе и аз харесвам много Рик Стайн, страхотно е средиземноморското му пътуване.
Виж целия пост
# 385
Ето една снимка от Сирос днес,


а и един линк с много снимки и видеоклипове от снега на Цикладите през 2015 г. Имах спомен, че е било по-скоро Stuck Out Tongue А може и просто да си вали през 3-4 години.
https://mygreecetravelblog.com/2015/01/17/snow-scenes-from-the-cyclades/
Виж целия пост
# 386
Рик Стайн го гледах точно преди да почне пандемията март и се нахъсвах за вече резервираните ни тамън две почивки в Гърция. Същото това лято не успяхме и да я помиришем, още ме е яд, дано не се случва никога повече
Виж целия пост
# 387
И едно снежно сърце от любимия ми Аморгос!


Виж целия пост
# 388
И малко снежен Наксос
Виж целия пост
# 389
Здравейте и от мен!
Нова съм във вашата тема, вече имаме една резервация за любимата ни Гърция - за един къмпинг.
Имам обаче, въпрос - дали някой може да ме ориентира как стои въпросът с почивка на остров Скопелос - фериботни такси за колата, за нас?
Иска ни се юни да го посетим, но не съм наясно с тези неща по-горе.
Също ще съм благодарна за всяка допълнителна информация.
Ще пътуваме с едно дете на почти 6 г.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия