Плюсове и минуси на кварталите в София - 12-та тема

  • 55 786
  • 787
# 435
На първа линия с лице към голяма артерия се чува и на първия и на последния етаж, като на първия слушаш и разговорите на минаващите граждани. Навътре в който и да е квартал вече зависи от отстоянието от артерията, има ли сгради, които да спират шума, изложение, етаж и т.н. Също и дали настилките са сухи - при мокро време напр. шумът от Цариградско се чува отчетливо и навътре в първите 1-2 пресечки.
Виж целия пост
# 436
На Цариградско и на суха настилка се чува навътре в квартала, там където се намаляяа скоростта и се удрят спирачки (района на Орлов мост визирам).
Виж целия пост
# 437
Man_darin_ka, за много години! Наминавам само,  няма да е за дълго.
За шума като цяло е доста индивидуално, макар да има и общовалидни фактори. Затова на оглед човек отваря прозорец и се заслушва, за да добие представа. Ако му е важно, де. .
Виж целия пост
# 438
Man_darin_ka, за много години! Наминавам само,  няма да е за дълго.
За шума като цяло е доста индивидуално, макар да има и общовалидни фактори. Затова на оглед човек отваря прозорец и се заслушва, за да добие представа. Ако му е важно, де. .
Да допълня - нещо, което открих по време на огледи, когато мъжът ми не можеше да присъства и му записвах видео от огледа. Изненадана останах как перфектно се хваща шумовата среда. По време на огледите дори не ми беше правил впечатление този шум.

При новостроящи е неприложимо обаче, няма как да влезеш и да чуеш от даден етаж и изложение.
Виж целия пост
# 439
И на улицата си личи дали има шум. И изобщо човек слуша за шума на шумно място, за да реши колко се чува. На тихите места, какво да се ослушваш?
Виж целия пост
# 440
Понякога уж умни и добри хора се изхвърлят. Моя позната каза,че жилищата на Руски паметник били на кофти местоположение! Laughing Нямало хранителни магазини,поликлиника,детска градина,че и черква! Тоест,има но трябва с кола да ги обикаляш. Е то къде има всичко да ти е под носа буквално?!
Виж целия пост
# 441
Лидл е на 5 минути пеша, малки магазинчета там колкото искаш, да си купи някъде до супермаркет, щом толкова близко трябва да е.
Виж целия пост
# 442
Ако е визирала буквално жилищата около кръстовището, наистина им е кофти местоположението. Иначе всичко изброено има.
Виж целия пост
# 443
За шума на високите етажи - давала съм преди пример с този блок в Хиподрума. На Нишава е, не на булеварда. Ние бяхме на 11-ти етаж и беше много шумно. Толкова, че на отворен прозорец не можех да чуя какво ми говорят по телефона. На ниските етажи не беше толкова шумно.
Има значение и настилката. Преди това живеехме буквално над Сливница, на 1 над партер, с/у 2 градска. При това точно на спирката на тролеите. Беше шумно, но не толкова, колкото от паветата на Цар Борис III, а там дори прозорците ни не гледаха в тази посока.
Аз си мислех, че съм свикнала, заспивах си без проблем. Но чак като се преместихме на тихо място се сетих какво е пълноценен сън. 
На всеки човек се отразява различно, ако имате опит и знаете, че не ви пречи, не е проблем. Също има хора, които не стоят на отворено, а са на климатици през цялата година, така че пак шумът отвън не е основен фактор, освен ако не става дума за някакво наистина натоварено място с вибрации на сградата.
Виж целия пост
# 444
Да, звука върви и се усилва нагоре към високите етажи. Веднъж един майстор от тези дето висят по въжета да санират сгради обясни, че той си виси горе високо, а на улицата под него двама се обясняват колко много пари вземали тези алпинисти и колко скъпо вземат за тази работа, каза че 5-6 етажа нагоре той ги чува идеално, а те клюкарстват за него сякаш той е далеч и няма начин да чуе и дума Grinning От него знам, че горе чува много добре...
Виж целия пост
# 445
До Руски църкви да искаш.. явно жената не е добре запозната с района...
Виж целия пост
# 446
Понякога уж умни и добри хора се изхвърлят. Моя позната каза,че жилищата на Руски паметник били на кофти местоположение! Laughing Нямало хранителни магазини,поликлиника,детска градина,че и черква! Тоест,има но трябва с кола да ги обикаляш. Е то къде има всичко да ти е под носа буквално?!
Руски паметник си е най-лошата част от хубавата част на центъра. По-добре е от частите до Сливница, Лъвов мост и Женски пазар, но до там. П.П. Даже като се замисля май въобще не влиза в хубавата част на центъра.
Виж целия пост
# 447
Понякога уж умни и добри хора се изхвърлят. Моя позната каза,че жилищата на Руски паметник били на кофти местоположение! Laughing Нямало хранителни магазини,поликлиника,детска градина,че и черква! Тоест,има но трябва с кола да ги обикаляш. Е то къде има всичко да ти е под носа буквално?!

E, ако МВР болница и Пирогов са нищо, а са си баш на Руски паметник (аз 5 мин. пеша не ги броя за разстояние) плюс ВМА, Медицинска академия с всички клиники вътре дори на пешеходно разстояние 10-15 мин.), повече от това какво да търсиш?!? И 2 ДГ има, и училища, и Първа частна математическа гимназия. Лидъл и Кауфланд не са ли достатъчни? Сигурно има и по-малки магазинчета навътре по уличките, просто не ги знам.

Ама молА ви се, то бива бива претенции, ама тези хора какво искат - да имат всичко под блока или в съседния?

Районът на Руски паметник е супер, както винаги, изказват се хора, които не го познават.

П.С. И църква си има, зад МВР болница, попът е (поне беше) с прекрасен глас.
Виж целия пост
# 448
Понякога уж умни и добри хора се изхвърлят. Моя позната каза,че жилищата на Руски паметник били на кофти местоположение! Laughing Нямало хранителни магазини,поликлиника,детска градина,че и черква! Тоест,има но трябва с кола да ги обикаляш. Е то къде има всичко да ти е под носа буквално?!
Руски паметник си е най-лошата част от хубавата част на центъра. По-добре е от частите до Сливница, Лъвов мост и Женски пазар, но до там. П.П. Даже като се замисля май въобще не влиза в хубавата част на центъра.
Хич не е хубава част, пълно гето. И затова имотите са доста евтини - 200-300 хилки в евро, какво му плащаш.

На самото кръгово е много кофти, но си има всичко. Поликлиника има на 1 минута, вярно малко вехтичка, но лаборатории бол. Точно около кръговото има Т Маркет, ама наистина като не си ходил е лесно да говориш.
Виж целия пост
# 449
Понякога уж умни и добри хора се изхвърлят. Моя позната каза,че жилищата на Руски паметник били на кофти местоположение! Laughing Нямало хранителни магазини,поликлиника,детска градина,че и черква! Тоест,има но трябва с кола да ги обикаляш. Е то къде има всичко да ти е под носа буквално?!
Руски паметник си е най-лошата част от хубавата част на центъра. По-добре е от частите до Сливница, Лъвов мост и Женски пазар, но до там. П.П. Даже като се замисля май въобще не влиза в хубавата част на центъра.
Хич не е хубава част, пълно гето. И затова имотите са доста евтини - 200-300 хилки в евро, какво му плащаш.

На самото кръгово е много кофти, но си има всичко. Поликлиника има на 1 минута, вярно малко вехтичка, но лаборатории бол. Точно около кръговото има Т Маркет, ама наистина като не си ходил е лесно да говориш.
Живея в далеч по-хубава част на центъра и наистина рядко стъпвам в този не особено приятен за мен район. Но това не пречи да го познавам сравнително добре. Точно както и останалата недолюбвана от мен част на центъра. Когато човек цял живот е живял в дадено място добре знае кои райони са хубави и кои не чак толкова.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия