ДЕВЕТИ клас 2021/2022 - В училище или под карантина не скучае деветокласната дружина

  • 43 016
  • 755
# 315
Съгласна съм. Всичко е ужасно изкривено.
Виж целия пост
# 316
Моля да ми препоръчате Помагало по Немски език за начинаещи- като допълнение и помощ в първите стъпки в немския ...Започваме го тази година като втори език....Благодаря
В нашето/вашето училище немски език не се учи-опит от баткото,иначе проблем с оценките няма-ама мен не ми трябват 6ци,а да знаят,поради което и баткото,а сега и наборът си ходят на уроци по НЕ.
Виж целия пост
# 317
Все се чудя хората и преди ли бяха толкова прости, или този вирус извади много грозни неща и много ярко ги освети.

Аз съм много наивна по принцип, но вече съм сигурна, че ясно лъсна истината колко сме зле всъщност. Прости, невежи, но за сметка на това всезнайковци. Пандемията подсили тази красота. Самата аз съм много тревожна непрекъснато, без настроение, депресирана. И това продължава твърде много време. Като минаха децата на ДО хем се почувствах облекчена, че са у дома, хем си давам ясна сметка, че това е пагубно за образованието им. И ми е най- мъчно за тях. Още по- мъчно ми беше от това, че на последния протест в подкрепа на ПО бяхме срамно малко хора.
Виж целия пост
# 318
Цитат
Преболедувалите и ваксинирани деца, които имат документ за това, няма да се тестват, за да могат да посещават училище, каза днес министърът на образованието Николай Денков.
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/10/26/4270138_koronavirusut … ef=home_NaiNovoto
Омръзна ми от глупости. Нали и ваксинираните пренасят, и ваксинираните се заразяват? Защо?
Виж целия пост
# 319
Защото няма пари, логика, нищо. Защо задаваш въпроси изобщо...то първо това е за най-малките, второ за месец или нещо такова. Какво да говорим изобщо.
Виж целия пост
# 320
Цитат
Преболедувалите и ваксинирани деца, които имат документ за това, няма да се тестват, за да могат да посещават училище, каза днес министърът на образованието Николай Денков.
https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2021/10/26/4270138_koronavirusut … ef=home_NaiNovoto
Омръзна ми от глупости. Нали и ваксинираните пренасят, и ваксинираните се заразяват? Защо?

Защото трябва да се окаже натиск за ваксиниране и на децата. На практика въвеждат ЗС и за тинейджърите над 12 г.
Скоро ще има ваксина и за групата 5-12 години, това ни чака.
Виж целия пост
# 321
Аз съм съгласна с тестването. Съгласна съм и че преболедувалите може да са освободени, дори и със срок. Но за ваксинираните съм с резерви. Особено както го направиха в момента- първа игла и вече си със зелен сертификат. Дори 2 седмици не чакат.
Виж целия пост
# 322
Нали уж месец след първа игла и после трябва да сложиш втората доза?
Регистрирах се на сайта на градски транспорт и им писах да закачат картата на младежа към моя профил. Реагираха веднага. Платих за един месец удължване, но много странно стои в сайта, че му остават 6 дни, а би трябвало вече да са 36 примерно.
Виж целия пост
# 323
Нали уж месец след първа игла и после трябва да сложиш втората доза?
Регистрирах се на сайта на градски транспорт и им писах да закачат картата на младежа към моя профил. Реагираха веднага. Платих за един месец удължване, но много странно стои в сайта, че му остават 6 дни, а би трябвало вече да са 36 примерно.
Трябва, ама сега нали им дават веднага сертификат след първата игла, да могат да си ходят по заведения и молове. Това според мен ще доведе до още по-голяма заболеваемост.
Виж целия пост
# 324
С две ръце съм за тестване като лично мен изобщо не ме притеснява какъв е тестът. Аз често тествам Митко при всяко неразположение като вече той сам може да си направи тестът. Но съм на мнение, че трябва и преболедували, и ваксинирани да се тестват, за да има уж сигурна среда, защото те също се заразяват и разнасят заразата. 
Виж целия пост
# 325
Аз слушах Кацаров да обяснява, че след първа игла ще важи един месец сертификатът. Не знам така ли е на практика.
Виж целия пост
# 326
Нищо,че е ваксинирана,нямам против да я тестват редовно.
А какъв смях, ама истеричен, ме споходи- получихте ли писмо от Кастрева училищата да осигурят достъп за зъбна профилактика на децата?  Може би вкъщи да заповядат.
Децата ни имат нужда и от психологическа профилактика вече.
Виж целия пост
# 327
Аз слушах Кацаров да обяснява, че след първа игла ще важи един месец сертификатът. Не знам така ли е на практика.
Ами да, до следващата игла. Но в този месец реално тези хора ще са свободни да обикалят навсякъде без проблем. Което е против всякаква медицинска логика.
Виж целия пост
# 328
Те много неща са против медицинска логика.
Виж целия пост
# 329
Аз съм съгласна с тестването. Съгласна съм и че преболедувалите може да са освободени, дори и със срок. Но за ваксинираните съм с резерви. Особено както го направиха в момента- първа игла и вече си със зелен сертификат. Дори 2 седмици не чакат.
Не съм съгласна да се прескачат ваксинираните от тест. Макар и рядко и се заразяват, и пренасят. Моите са ваксинирани, но искам да се тестват. Така и аз ще съм по-спокойна. И няма да има разделение между децата в класа. И няма да има натиск за ваксиниране. Плащам данъци, та не виждам защо да не им се полага тест.

Честит Имен ден на Митковците и на всички празнуващи! Да са здрави и щастливи!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия