Силно ритниче очакваме вече, от нашето малко бебче 💙💗 Тема 4

  • 41 073
  • 732
# 315
Благодаря Ви за препоръките! Най-накрая се свързах с МЦ Марковс и успях да си запазя час при проф. Димитър Марков за следващата седмица.
Виж целия пост
# 316
Успех, сигурна съм, че ще останеш доволна. Проф. дава усещане за спокойствие, отговаря подробно на всички притеснения, които би имала и споделиш с него.
Виж целия пост
# 317
Момичета, моля ви за съвет! Аз още от началото си следя бременноста на две места - при др Кълвачева от Вита и др Джонгова от АГ света София. Едната лекарка ми казва, че мога да отида на фетална морфология още другата седмица (19та г.с), а другата ми казва че най-добре да съм в 21ва г.с. Вие в коя седмица бяхте на ФМ. Не знам какво да правя, не че не мога да изчакам, но пък и нямам търпение..
Виж целия пост
# 318
По-късната ФМ дава по-добра диагностика на сърцето, така ми обясниха. Посъветваха ме след 20та седмица да запиша час.
Виж целия пост
# 319
Момичета, моля ви за съвет! Аз още от началото си следя бременноста на две места - при др Кълвачева от Вита и др Джонгова от АГ света София. Едната лекарка ми казва, че мога да отида на фетална морфология още другата седмица (19та г.с), а другата ми казва че най-добре да съм в 21ва г.с. Вие в коя седмица бяхте на ФМ. Не знам какво да правя, не че не мога да изчакам, но пък и нямам търпение..

По принцип може и в 19г.с., но се препоръчва  20г.с.-21г.с., за да може да бъде по-голямо бебето и да се огледат по-добре всички органи и системи. Аз ще ходя в 21+3.
Виж целия пост
# 320
След 20-та най-добре.
Виж целия пост
# 321
Аз също ще ходя в 21+3 г.с. като си записах час и за фетална кардиография в същия ден.
Виж целия пост
# 322
Аз бях тази седмица тоест 19+.
Всичко се видя добре. Мисля че зависи от лекаря и апаратурата с която разполага.
Виж целия пост
# 323
Да, а и детето може да се развива по-напред от седмицата в която се води.
Аз отидох в Марковс в 20+3 и отговаряше на 20+6 като пишеше, че машината допуска ± 56гр.
Всичко се видя.
Казаха ми, че ако аз искам мога да отида в 30 г.с.
Виж целия пост
# 324
Благодаря ви, момичета!
Ще отида след 20та седмица, за по-сигурно.
Виж целия пост
# 325
Аз също ще ходя в 21+3 г.с. като си записах час и за фетална кардиография в същия ден.
Проф. Марков питах дали има нужда от този преглед, той каза, че го включва в неговия, а аз имах записан час за др. Маринов, казват, че е най-добрият, но няма да ходя.
Виж целия пост
# 326
Аз ще ходя в 22-ра седмица …сега се замислям дали не е малко късно. Можело е седмица по-рано да се запиша,но нищо.
Виж целия пост
# 327
Момичета, аз също съм качило 3 кг до 21 седмица. Не ги мислете кг, при раждането се свалят 6-7, после престоя в болницата не е най-приятното нещо на света, също ще свалите 2-3кг.
Мой съвет - вземете си колан за събиране на корема, при мен предния път имаше драстичен резултат и няма да го пропусна за нищо на света.

И аз съм качила около 5 кг. Просто си имам апетит и работя на стол.

Коя марка препоръчваш за колана? Линкче, ако може 🙏

Аз още не гледам за дрешки. Дори полът още не е ясен 😄 Но си мисля само за женски имена 💃 От мъжките и без това нищо не ми харесва...

И аз съм се фокусирала върху кошара тип Next to me. Препоръчвате ли марка?
Виж целия пост
# 328
Аз ще ходя утре на ФМ в 21+4, лекарят ме посъветва, че след 20 г.с. се виждат по-добре органите, костите и сърцето. И аз си запазих в същия ден за фетална ехокардиография при д-р Маринов, въпреки че лекарят, който е на ФМ оглежда много хубаво сърцето ми каза, че към 21-23 г.с. е добре и специалист да го погледне.

Момичета, имам въпрос, някоя от вас боядисва ли се по време на бременността? Аз преди да забременея ми правиха балеж и не си боядисва корените, но откакто съм бременна не съм посмяла, а вече имам доста нужда от фризьор 😃
Виж целия пост
# 329
Аз бях на ФМ в 20+3 и се видя всичко. И да преглеждат сърцето, на него се спряха най-дълго време, гледат всички кръвоносни съдове, които излизат и влизат в него, камери, предсърдия, клапи и т.н., но това го прави АГ, а феталната ехокардиография се прави от кардиолог, а той може да види нещо повече, защото само с това се занимава все пак.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия