Силно ритниче очакваме вече, от нашето малко бебче 💙💗 Тема 4

  • 41 073
  • 732
# 330
Аз ще ходя 19+2. С първата бременност бях 19+6г.с. Надявам се и сега всичко да да се види.
Килограмите си вървят нагоре, ама каквото такова Grin
Желая бързо оздравяване на болните !
Виж целия пост
# 331
Аз бях на ФМ в 19+6 и ме викат пак след 2 седмици, защото не успяха да видят всичко.
Килограмите са +4 чак се чудя колко са малко предвид постоянното ми тъпкане. Явно е защото пеинципно съм пълна.
Ехокардиографията е съвсем различна от ФМ. Едно, че се гледа от кардиолог и друго, че целия преглед е само за сърцето и кръвоносните съдове. С първото ме бяха ошашкали за глупост и като навърши 1 я водих на кардиолог. Слава Бого всичко беше ок.
Виж целия пост
# 332
Относно боядисването - руса съм и всеки месец боядисвам корени, подстригвала съм се 2 пъти.

Относно колана - купих го от санитарна аптека преди 10г, нямам спомен за марка, а и не мисля, че е от значение.
Виж целия пост
# 333
Аз съм на ФМ този петък ще съм 20+6 и умирам от страх. Моля се всичко да си му е наред.
Искам да ви попитам някоя от вас има/ла проблеми със зъбите по време на бременността? Знам че не е необичайно да имаме проблеми с тях по това време, обаче май ще ми се наложи да отида ма зъболекар и се  чудя какво е позволено и какво не. (със сигурност знам че рентгеновите снимки са big no, no). От няколко дни нещо ме наболва в дясно обаче май е мъдрец. Не мога да преценя от него ли идва проблема или пък е кариес на по-преден зъб и вече едва издържам... Head Band
Виж целия пост
# 334
Аз имам проблем с мъдреците и от време на време ме болят, защото сега се стимулира растежа им. Отделно и един по-преден зъб ми прави проблем, но и той заболява за ден и после не го усещам. За сега мисля да не ги пипам, само ако тръгнат да правят големи проблеми, но иначе рентгенова снимка на зъб може и упойка също. Мия си зъбите редовно, кървят ми венците, но няма как и използвам вода за уста на Билка, така че доста е намаляло кървенето попринцип.
Виж целия пост
# 335
Аз ще ходя утре на ФМ в 21+4, лекарят ме посъветва, че след 20 г.с. се виждат по-добре органите, костите и сърцето. И аз си запазих в същия ден за фетална ехокардиография при д-р Маринов, въпреки че лекарят, който е на ФМ оглежда много хубаво сърцето ми каза, че към 21-23 г.с. е добре и специалист да го погледне.

Момичета, имам въпрос, някоя от вас боядисва ли се по време на бременността? Аз преди да забременея ми правиха балеж и не си боядисва корените, но откакто съм бременна не съм посмяла, а вече имам доста нужда от фризьор 😃
Здравей,
Да аз се боядисвам. Само изчаках да минат първите 3 месеца и сега всеки месец ходя на фризьор и ме боядисват с безамонячна боя.
Виж целия пост
# 336
Здравейте, момичета!
Днес ми беше втората ФМ. Трудно огледа бебето, защото Беше с гръб към предната коремна стена. После се завъртя, но пък опъна двете ръце и двата крака пред лицето и сърцето. Всичко мина наред. Бебка е 330гр. в 20+3.
Ето и снимка на моята госпожица ❤️ Това до лицето й е ляво бедро и краче.

Как мога да публикувам скрит текст?
Виж целия пост
# 337
Вече в обсъждано това с боята, ама все пак.  Аз съм 90% бяла (да не кажа 100 Joy ) боядисвам се от 6гс с Keune, моята фризоьорка провери дали може Simple Smile защото без амонячната просто не ми покрива белите коси на 100%. Също се и подстригвам когато косата ми има нужда, правят ми и терапия, ходя и на маникюр Simple Smile в крайна сметка сме бременни не болни Blush нв пия лекарства, не пуша от както разбрах че съм бременна ... та смятам поне да се чувствам добре като се грижа за каквото мога Simple Smile

Моята ФМ беше в 21+2 всичко се видя, само беба беше инатлива и не показваше веднага Joy

За зъболекар знам, че по добре да решиш проблема от колкото да се мъчиш и че сега м/у 5 и 7 месец е най - добрия период за работа по зъбите ако се налага, защото плацентата вече пази достатъчно добре бебето от вредни неща, а също няма опасност от големия корем и проблеми. Та по - добре сега от колкото в понапреднала бременност. Това знам и от АГ и от моята свекърва, която е стоматолог.  Simple Smile
Виж целия пост
# 338
Точно вчера бях на зъболекар,  оправих кариес. По  принцип щях да ходя за махане на зъбен камък,  но първо оправихме този проблем (та пак щеходя). Относно кървенето , зъболекарката ме посъветва, да се жабуря с тетра.
Виж целия пост
# 339
Аз отидох на зъболекар в началото на втори триместър да оправя един кариес. Разбрах, че тогава може, защото има плацента и няма проблем ако се наложи упойка. Дори е препоръчителен профилактичния преглед през бременността. На мен ми почистиха и зъбния камък, което също е препоръчително да се намалят бактериите. Чакането води до усложнения, защото ако се развие инфекция трябва да се пият антибиотици, което е много по-вредно за бебчо от прегледа при стоматолога.
Виж целия пост
# 340
Аз ходих на зъболекар с първата бременност. Определено не съм си и помослила да отлагам защото след това е по-трудно ако се стигне до силни болки и инфекции. А и веднага след раждането също е трудно да се посети зъболекар чисто организационно с бебето.
И аз обмислям да взимам next to me легло,но съм харесала чиполино за около 200 лв, дори и това ми се струва много при положение,че се ползва само 6 месеца. Чакам черен петък
Виж целия пост
# 341
Аз ходих на зъболекар с първата бременност. Определено не съм си и помослила да отлагам защото след това е по-трудно ако се стигне до силни болки и инфекции. А и веднага след раждането също е трудно да се посети зъболекар чисто организационно с бебето.
И аз обмислям да взимам next to me легло,но съм харесала чиполино за около 200 лв, дори и това ми се струва много при положение,че се ползва само 6 месеца. Чакам черен петък

Моя приятелка си купи next to me и беше една от най-полезните покупки. Бебето не искаше да спи в дървена кошара и спеше или в количката, или при родителите. Съжаляваше единствено, че го купи късно след два месеца безсънни нощи. Ползваха си го до 8-мия месец, защото го дават до 6мес. или до 9кг. Но дори и 6 месеца да се ползва пак е дългосрочна покупка, имайки предвид колко по-бързо се сменят останалите неща.
Лично аз реших да купя сгъваема кошара с падаща преграда като на next to me и да сложа вътре нормален матрак 60/120см. Преди ми се струваха много нестабилни, но има и по-здрави модели, а и като се сложи вътре матрака, се уплътнява и става по-стабилна. Тя може да се ползва по-дълго време до 3г възраст и може да се пренася при пътуване. Дървените кошари са много по-красиви, но тези ми се струват по-практични, защото когато порасне малко детето и започне да шава, няма възможност да се нарани, защото преградите са меки и няма нужда от обиколници.
Виж целия пост
# 342
Аз ходих на зъболекар с първата бременност. Определено не съм си и помослила да отлагам защото след това е по-трудно ако се стигне до силни болки и инфекции. А и веднага след раждането също е трудно да се посети зъболекар чисто организационно с бебето.
И аз обмислям да взимам next to me легло,но съм харесала чиполино за около 200 лв, дори и това ми се струва много при положение,че се ползва само 6 месеца. Чакам черен петък

Моя приятелка си купи next to me и беше една от най-полезните покупки. Бебето не искаше да спи в дървена кошара и спеше или в количката, или при родителите. Съжаляваше единствено, че го купи късно след два месеца безсънни нощи. Ползваха си го до 8-мия месец, защото го дават до 6мес. или до 9кг. Но дори и 6 месеца да се ползва пак е дългосрочна покупка, имайки предвид колко по-бързо се сменят останалите неща.
Лично аз реших да купя сгъваема кошара с падаща преграда като на next to me и да сложа вътре нормален матрак 60/120см. Преди ми се струваха много нестабилни, но има и по-здрави модели, а и като се сложи вътре матрака, се уплътнява и става по-стабилна. Тя може да се ползва по-дълго време до 3г възраст и може да се пренася при пътуване. Дървените кошари са много по-красиви, но тези ми се струват по-практични, защото когато порасне малко детето и започне да шава, няма възможност да се нарани, защото преградите са меки и няма нужда от обиколници.
И аз избрах да ползвам подобна кошара, имам я от сина ми... Купих си просто второ ниво за да е съвсем високо бебчето. Отказах се от "некс то ме". Ще си я ползвам около година после в голямо легло (дървената кошара си я продадох въпреки, че сина ми си отспа в нея) реших, че не ми трябват 100 легла. Отностно боядисването, всеки месец се боядисвам с Кастинг на Лореал. За зъбите си спомням зъболекарката през първата бременност, че ме посъветва да пия флуорин( особено добре било и за мен и за бъдещите бебешки зъбки) може би от другия юесец ще взема 1 опаковка да изпия. Че вече аман имам чуството, че с малкия аме все хремави, все пия нещо. Тая година, не знам какво става, такова чудо не е било...
Виж целия пост
# 343
Аз си купих кошара next to me, но от olx. В действителност този вид кошара не може да се ползва повече от 6-7 месеца. Всичко може да се свали и изпере и не видях много смисъл да купувам нова. Даже според мен спокойно могат още поне 10 бебета да се изгледат в нея 😊 То за толкова кратко ползване, няма време да се похаби. Взех я в оригиналния кашон, фактура и касова бележка от предишните собственици. Супер попадение, много съм доволна. За чиполино конкретно май имаше или има все още намалени в хиполенд. Върти ми се нещо от 220 на 170лв,че беше отстъпката.
Аз ще се радвам, ако споделите неща, които сте набелязали за черния петък и конкретни сайтове. Искам всички дреболии да накупя, защото те никак не са за подценяване. Например спално бельо, протектори за матрак, хавлии/кърпи, лигавници, кърпички, памперси. Като тегля чертата сметката излиза дебела и се надявам да нацеля добри намаления, но малко трудно се ориентирам къде да следя. Ще се радвам да споделите вашата стратегия за покупки Simple Smile
Виж целия пост
# 344
От известно време чета за кошарите Next to me. Има доста варианти, аз лично се спрях на два сгъваеми модела, които позволяват да се спи до по-късно (15кг.). Това е и едно от основните ми изисквания. Моя приятелка наскоро купи дървено легло за дъщеря си (3,5г.), а досега детенцето спеше в сгъваемата кошара, която в началото беше Next to me, после просто я преместиха в детската стая и си беше легълце Simple Smile Тяхната има ципове отстрани (май повечето имат) и детенцето само влиза в кошарата, когато порасне. Единственото, което бяха "подобрили" е да сложат два матрака, за да не спи детето толкова близо до пода. Да не говорим, че сгъваемите кошари се ползват не само за сън. Аз лично не съм фен на обиколниците - четох няколко подробни статии, в които е описано колко са опасни, затова и няма да взимам дървена кошара, докато детето ми не порасне достатъчно, за да спи спокойно и да не се удря в стените.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия