Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 3

  • 48 976
  • 797
# 555
Гледах, но не виждам Германия в коя зона е включена. Благодаря
Виж целия пост
# 556
Гледах, но не виждам Германия в коя зона е включена. Благодаря

Червена.
Виж целия пост
# 557
А Великобритания в коя зона е?
Виж целия пост
# 558
В червената зона са и те. Обединено кралство Великобритания и Северна Ирландия е изписана.
Виж целия пост
# 559
Здравейте,

Другата седмица ми предстои пътуване до Испания.
Дали разбрах правилно - който е с ваксина може да влезе в Испания и съответно да се прибере в България без нужда от допълнителни тестове, а си минава само със сертификата?
А който няма ваксина и сертификат за преболедуване може и с антигенен да влезе в Испания и след това и да се прибере в България отново с антигенен (направен в Испания), а не PCR?
Моля да ме поправите ако греша и благодаря!
Виж целия пост
# 560
От днес как стои въпроса с Испания? Там е само със ЗС, но връщането в БГ ще изисква ли тест? Пише, че в БГ вече се влиза с тест от държави в червено, е кои са те? Моля някой да ми каже за Испания, че тръгнах да купувам билети и се спрях. Или ако там сме 72ч няма да има тест, ох, голям хаос ми е сега с новите мерки...
Виж целия пост
# 561
https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/Spain   
https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2022/01/28/zapov … bg_28_01_2022.pdf
Виж целия пост
# 562
Това е стара информация, ние питаме от 1Февруари
Виж целия пост
# 563
Това е стара информация, ние питаме от 1Февруари
Не е трудно да се намери официален източник: Заповед № РД-01-49 от 28.01.2022 г.
Виж целия пост
# 564
От днес как стои въпроса с Испания? Там е само със ЗС, но връщането в БГ ще изисква ли тест? Пише, че в БГ вече се влиза с тест от държави в червено, е кои са те? Моля някой да ми каже за Испания, че тръгнах да купувам билети и се спрях. Или ако там сме 72ч няма да има тест, ох, голям хаос ми е сега с новите мерки...

Yan25, Ние в петък ще пътуваме за Испания и доколкото знам и прочетох, тези от нас, които имат сертификати за ваксинация пътуват само с тях и при влизане в Испания и при връщането в България, а тези, които нямат пътуват с тестове PCR или антигенен.
Виж целия пост
# 565
Здравейте,
пътуваме до Италия в сряда- двама възрастни и две деца, съответно на 5 и на 7 години. След промените влезли в сила от 01.02.2022 г., ние възрастните можем и пътуваме със зелен сертификат за ваксинирани, но как стои въпроса за децата и по-конктрено съм объркана за 7 годишния?!
Ще се радвам да посочите документ, в който е разписано именно за тях- малките.

Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 566
Здравейте, правилно ли разбирам, че след като съм се ваксинирала и имам зелен сертификат отпреди 1 месец МОГА да пътувам до Италия и Испания САМО с него и без тестове на отиване или връщане.  И имам свободата както преди?!? Няма да има нито карантина нито ПСР тестове?!
Виж целия пост
# 567
Правилно разбираш.
Маските на открито са задължителни до 10.02.2022.


Грозното патенце, деца на 6+ влизат с тест.



Това е от сайта на италианското посолство.
Още не са си обновили напълно информацията от днес, но за децата остава същото както е написано.

https://ambsofia.esteri.it/ambasciata_sofia/bg/ambasciata/news/d … vid-19-nuovo.html

https://www.viaggiaresicuri.it/approfondimenti-insights/saluteinviaggio

https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioCont … u=vuoto&tab=3
Виж целия пост
# 568
Здравейте, дали за престой в Белгия под 48 часа се поставя лице под карантина? Неваксинирано лице, с отр PCR. Иначе знам, че на ден 7 там се прави тест.
Виж целия пост
# 569
Правилно разбираш.
Маските на открито са задължителни до 10.02.2022.


Грозното патенце, деца на 6+ влизат с тест.



Това е от сайта на италианското посолство.
Още не са си обновили напълно информацията от днес, но за децата остава същото както е написано.

https://ambsofia.esteri.it/ambasciata_sofia/bg/ambasciata/news/d … vid-19-nuovo.html

https://www.viaggiaresicuri.it/approfondimenti-insights/saluteinviaggio

https://www.salute.gov.it/portale/nuovocoronavirus/dettaglioCont … u=vuoto&tab=3

Един въпрос, допълнение: Маските на открито са задължителни, ясно. А това означава ли, че трябва и в колата да пътуваме с маски? Питам, тъй като за Гърция имаше такова изискване и има и глоба.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия