Прахосмукачка робот - 22

  • 71 948
  • 751
# 180
Струва ми се, че е еднакво лесно. Аз поръчвам от Китай, но и в Бълария се предлагат.
Виж целия пост
# 181
И F9 запаметява карта и има виртуални стени.
Виж целия пост
# 182
Пак съм аз:
Мисля, че се спрях на Dreame D9. Не разбрах от клиповете, които гледах обаче дали може да чисти само сухо/само мокро.

И още нещо ми направи впечатление - в небезизвестната група във Фейсбук масово се насочват хората към Roborock S5 Max. Който и модел да търся в търсачката - отдолу има коментар "по-добре добави сума Х и си купи S5 Max". Препращат се някакви кодове за отстъпка на лично, поръчва се Али, после администраторът пуска разни постове колко много го дразнели хорската некомпетентност и неразбиране. Сложна и оплетена ми се струва цялата работа, а въпросният робот в Емаг е 870 лева, напълно ми е извън бюджета. Чудя се има ли смисъл да се вкарвам сама във филма на тези сложни поръчки с кодове и съдействие. Освен това малко ме притеснява поръчването от китайски сайт в случай, че ми се наложи да ползвам гараницията. Абе, странно ми е цялото нещо.
Виж целия пост
# 183
Велт,
Не съм чела назад какво търсиш, надявам се да не повтарям, но ще дам своите 5 стотинки.
По-добре вземи нещо от Амазон, отколкото от Али. Нямат грешка в след продажбено обслужване и гаранция.
Имам irobot миещ робот - 2 пъти го връщам и ми пращат нов (защото нямат опция ремонт, а на мен проблемът ми е една проста гумичка).
Купих робот за прозорци - И него пратих на сервиз без проблем.
Вкъщи сме с първа генерация на Xiaomi, 4 години ни служи без грешка.
Купих от Амазон за подарък на мама един Cecotec (сухо и мокро почистване) и останах доста впечатлена.  Цената беше 150 лв след намаление, всмукателна сила като нашия Шишо,  а е невероятно безшумен.
Сега следя един друг Cecotec, с по-голямо всм.  Мощност.
За нашия Шишо дадохме 550лв, но сега толкова пари не бих дала. Има чудесни опции и до по-малко суми, с не по-добре качества.
Разгледай навсякъде, тепърва идва ЧП.
Амазон, от България  ако не си гледала може да хвърлиш поглед на Citytel.  Шантал от там мисля купи нейният съвсем на скоро, нашият също е от там.
Виж целия пост
# 184
Welt,  за момента се смята, че S5 е върха на сладоледа. Много екстри на разумна цена и доказал се във времето. Това според мненията във ФБ групата. Там следя само мненията, не офертите, че много народ и проблеми разнородни.
От една страна Верчето е права за Амазон-а, но при мен всичко  е от Али-то (евросклад) и съм нямала проблеми с техниката. Не се считам за късметлийка Simple Smile
Виж целия пост
# 185
Много ви благодаря.
Ще прегледам Citytel, видях, че на 19. и 20. са им намаленията.
Питам ви, защото аз попитах там в поста за робот спрямо моите нужди, които не са много големи (малко жилище, една и съща светла настилка навсякъде, нямам килими, нямам домашни любимци) и получих отговор "добавете си стотина лева за Roborock S5 max".
Иначе напълно се съгласявам с "много народ и проблеми разнородни", следя коментарите и постовете и редовно има някакви неразбирателства.
Виж целия пост
# 186
Ели, аз понеже изгорях с едни 800лв с Китайци и повече НЕ рискувам. Отдавна беше, но още ми държи влага.

Велт, мерси, че ми каза за Ситител. Харесала съм един Xiaomi, но ми направи впечатление, че пред ЧП са му вдигнали цената. Беше 230-240лв, сега е 280.
Търся и за свекървата, да я обзаведа  Grinning
Виж целия пост
# 187
Аз реших да поръчам от групата, защото имат уговорка с българин да ремонтира пжръчани от там прахосмукачки.
Схема е малко, но при моите прилични познания за интернет пазаруване и липса на проблеми с английският език, цялата поръчка отне 15тина мин (и то защото трябваше да чакам за следващи инструкции).
Взех си S5 max, имам куче и хлощта, която почиства е малко над 60 квадрата. Чудех се дали да не дам повече пари за 7, но реших, че в момента нямам такава нужда от бонусите й, а докато петицата ми стане недостатъчна, ще минат поне 3-5 години.
Не съм гледала детайлно dream d9, така че не мога да дам мнение.
Виж целия пост
# 188
Пак съм аз:
Мисля, че се спрях на Dreame D9. Не разбрах от клиповете, които гледах обаче дали може да чисти само сухо/само мокро.

И още нещо ми направи впечатление - в небезизвестната група във Фейсбук масово се насочват хората към Roborock S5 Max. Който и модел да търся в търсачката - отдолу има коментар "по-добре добави сума Х и си купи S5 Max". Препращат се някакви кодове за отстъпка на лично, поръчва се Али, после администраторът пуска разни постове колко много го дразнели хорската некомпетентност и неразбиране. Сложна и оплетена ми се струва цялата работа, а въпросният робот в Емаг е 870 лева, напълно ми е извън бюджета. Чудя се има ли смисъл да се вкарвам сама във филма на тези сложни поръчки с кодове и съдействие. Освен това малко ме притеснява поръчването от китайски сайт в случай, че ми се наложи да ползвам гараницията. Абе, странно ми е цялото нещо.

Ще дам мнение като мъж и като технически грамотно лице.

Tази група е направена само и единствено с комерсиална цел. Админчето, някакво турче, нагло и арогантно има договорки с продавачи в Али и получава отстъпки под формата на кешбек, чрез всеки закупен артикул чрез неговия реферал линк.

3 пъти писах, че реално D9 предлага повече от с5 макс:
+ по-голяма мощност (3000Pa срещу 2000Pa S5 Max)
+ по-голям контейнер за боклук
+ по-ниска цена

Батери тайм-а по спецификации е с 30 мин по-малко, но тия 1000Pa разлика ..... При всички положения батерията е предостатъчна да изчисти 4 стаен апартамент х2

Има някои дребни софтуерни неща, които D9 няма, но в никакъв случай не заслужават  разликата в цената.

Ерджанчо уж дава някаква гаранция в БГ, към пич, който дори не знам дали е регистриран в НАП, който е не по-малко нагъл от самия далавераджия.

Групата може да ползвате за мнения, като дори те не са много коректни (без да се сърдите), защото повечето са тип мнения от "агенция ЕЖК (една жена казала)"

Наистина дава код за не лоша отстъпка, но реална гаранция в БГ нямате, повече разчита, че ще си изкарат "2 годишната гаранция"

п.с. всяка техника, дори в гаранционния си срок изисква профилактика.

п.с.с. редовната цена на D9 e 500лв., като се предлага от няколко фирми, от които най-читава ми се струва Teхника.бг.
Aз си я взех от бросбг, но ....

Ако се наложи да ползвам гаранция от малки фирми работещи с неофициални сервизи, ползвам служебния си статус и обикновено бързо реагират, но не всеки може да се похвали така (умря Айшето дето ме хвалеше и ..... )  Simple Smile
Виж целия пост
# 189
aiwabg, благодаря много! Всъщност точно Вашите коментари ме насочиха към D9.
Аз не се сърдя въобще - ако се имах за знаеща и щшх да се сърдя, нямаше да питам.
И точно това ми направи впечатления на мен - много алтруистична цялата работа, много се набляга на това, че няма комисионна и комерсиален интерес - абе, твърде хубаво, за да не буди въпроси в общи линии.
Пък и честно казано, не ми се пише на никого лично във Фейсбук, че ако ''сгафя'' нещо в нечии очи, да ме развяват из социалните мрежи.
Виж целия пост
# 190
Не смятам да давам характеристика на Админа там, но пък реално погледнато намерил човека как да изкарва пари - прави го. Със същият успех мога да плюя и по Безос.Никой, никого не е вкарла там насила и всеки би трябвало да си ползва мозъка по предназначение.
 А относно мненията - то и тук човек трябва да ги отсява. Затова трябва да се чете на повечко места и да се отсяват.

И понеже сега е време за покупки- пожелавам на всички Ви да си намерете Вашия и той да Ви служи безпроблемно дълги години Hug
Виж целия пост
# 191
Здравейте, отскоро имам iRobot i3.
Суперлативите ще ги запазя за друг път, съжалявам, че отлагах и умувах толкова време. И, да, чисти покрай ъглите, праговете и краката на мебелите.
От голямото вълнение, все още не съм го свързала с приложението, опитах няколко пъти, но все не се получаваше. Дава параметрите, с които може да работи. Някакви идеи?
Друг проблем обаче в момента не ми дава мира. Днес, чисти за кратко, свети за батерия, отива на станцията или го поставям. Зарежда точно 20сек., след което и станцията не свети и робота.
Превъртях интернета и книжката с инструкции, ще звъня в IRobot, но докато се свържа с тях, може би някой тук вече има опита и отговорите на моите терзания.
Виж целия пост
# 192
Нищо не свети докато се зарежда, само в началото примигва батерията. Като успеете да го свържете с приложението, там ще виждате нивото на батерията и кога се зарежда и кога не.
С модел 980 съм, но предполагам в това няма разлика.
Виж целия пост
# 193
Велт,
Не съм чела назад какво търсиш, надявам се да не повтарям, но ще дам своите 5 стотинки.
По-добре вземи нещо от Амазон, отколкото от Али. Нямат грешка в след продажбено обслужване и гаранция.
Имам irobot миещ робот - 2 пъти го връщам и ми пращат нов (защото нямат опция ремонт, а на мен проблемът ми е една проста гумичка).
Купих робот за прозорци - И него пратих на сервиз без проблем.
Вкъщи сме с първа генерация на Xiaomi, 4 години ни служи без грешка.
Купих от Амазон за подарък на мама един Cecotec (сухо и мокро почистване) и останах доста впечатлена.  Цената беше 150 лв след намаление, всмукателна сила като нашия Шишо,  а е невероятно безшумен.
Сега следя един друг Cecotec, с по-голямо всм.  Мощност.
За нашия Шишо дадохме 550лв, но сега толкова пари не бих дала. Има чудесни опции и до по-малко суми, с не по-добре качества.
Разгледай навсякъде, тепърва идва ЧП.
Амазон, от България  ако не си гледала може да хвърлиш поглед на Citytel.  Шантал от там мисля купи нейният съвсем на скоро, нашият също е от там.

Здравейте! Може ли точния модел на Cecotec , който сте купили за подарък?
Виж целия пост
# 194
Така хубаво ми стана като прочетох поста на aiwabg.
А дано повече такива мнения по темите.Много систематизирано и съдържателно,изчерпателна и много интелигентно поднесена информация.
Благодарим
А за тези с куче за попитам има ли някакво значение кой избирате?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия