НОЕМВРИйските ни хубави деца, идват вече на света! - Ноемврийски мами 2021 - Тема 7

  • 53 207
  • 738
# 300
Момичета, питали ли сте колко време след секцио можеш да започнеш опити за ново забременяване? Четох за 2 години и малко множко ми се струват.
Виж целия пост
# 301
Мисля че е 2 години от секцио до секцио, демек година и нещо до опити.
Виж целия пост
# 302
Момичета, днес имам РД и за последно ще съм с двойка пред годините си (освен ако не стана на 200 Smile) Почерпете се за мое здраве и си/ни пожелавам този месец да е най-щастливия ми/ни и да имам/е здрави и щастливи бебета! Heart Decoration Hug


Честито на родилите! Hug

Duca_Di, аз знам, че желязото/хемоглобина са свързани с Б12, така че както и Одри е написала, пусни си едно изследване. Б12 трябва да е към горна граница. На мен преди месец, два ми беше 200 и нещо, при положение че го бях вдигнала над 900 в началото на бременността, но и АГ каза, че заради и повечето обем на кръвта има срив в повечето показатели на ПКК и витамините + че бебето тегли. Та започнах по-често да вземем Б12 на Natural factors + Тотхема и хемоглобина ми се вдигна с 10 единици за месец.

Milk-choc, шапка ти свалям, (както и на Яренце между другото) че се занимаваш да пишеш дълги и обяснителни мнения по темата с кърменето! Flowers Tulip Flowers Cherry Blossom
Мен ме хвашат бесовете, че масово жените чакат да родят и чак тогава като почнат проблемите да започнат да спамят по групите и да звънят на консултанти по кърмене.
Булка, къде спа през тези 9 месеца, че не се поинтересува, това бебе как се кърми, как се облича, бебеноси, каква грижа изисква кожата му и т.н.? Все едно да си купиш бюро от Икеа и вместо да му прочетеш упътването с картинки, ти да почнеш да питаш  хоарата от фейса как да го сглобиш.. Sweat Smile
Тъжно ми е, че хората масово не си напрягат сивото вещество (при положение, че не е нещо спешно) да помислят и потърсят кое - как, а разчитат на лесното и бързо решение.. някой друг да им каже. но както и да е.. мои си мисли някакви Simple Smile

Значи въобще не съм съгласна с казаното от теб. Докато бях бременна с първото ходих по училища на ла лече лига, четох книги, мислех се за много подготвена. Бебето се роди и пълен потрес. Може и да си мислиш, че знаеш какво правиш, но като не ти се получи, в комбинация на акъли на близките, които хал хабер си нямат, на педиатри на които не им пука, в съчетане с болки от всякакво естество, недоспиване или направо липса на спане, отчаяние и т н. Емоционални състояния, най-лесно е човек да се откаже. В един миг всичко, което си чела изчезва и мозъка ти се изпарява. А шишето с ам чака и е много изкусително да го дадеш и да приключиш мъките. Да не говорим за идеята да стъпиш бебето с шишето на друг човек, а ти да си поспиваш като нормалните хора.... Да спреш да се чудиш бебето суче ли достатъчно, ще наддаде ли достатъчно и т.н.
Сега с второто ми дете, въпреки дългото кърмене на първото, всички трудности, които преодоляхме, се изправям пред нови ситуации и предизвикателства. Кърменето и гледането на бебе не е стихотворение, което да научиш докато си бременна и после да му декламираш.... Много е важно да има кой да те подкрепи, затова са тези организации като Ла Лече лига, подкрепа за кърмене, за това има такива теми във форума, не за да справим спам, а да си помагаме. Може само един човек напълно непознат да ти каже да не се отказваш, да си търпелив, и да те подкрепи със съвет и това да ти помогне страшно много!
Виж целия пост
# 303
Момичета... ми аз родих 😄 моята трета рожба, прекрасна малка Мила направи много адреналинов и интензивен дебют с манекенските 3350 грама и 51 см! Роди се на 02.11 в 00:55 ч, в 23 ч засякох 2-3 контракции, падна ми тапата, текнаха малко води и докато мина през банята за 10 Мин дойдоха свекърите да гледат батковците, обаче всичко стана много много бързо, викам ще родя в колата, приеха ме с 8-9 см разкритие, нямаше време за клизми и епидурална, съответно за пръв път ми се случи да раждам натюр. Голямо напъване падна, защото не можех да се концентрирам, такъв адреналин такова чудо, всичко светкавично се случваше, самите контракции бяха 3-4 на брой и после изведнъж бааам на 2-3 минутки, трето раждане си е трето раждане явно. Малката цокла стоя два часа на цица, като захапа не ще да пуска и сега чакам да стане 6 ч да я изкъпят (само я попиха и ми я дадоха). 3 шева резултат и сърце, което ще се пръсне от любов! Нямам търпение да стане сутринта и да се обадя на батковците Simple Smile човек би си помислил, че с три раждания се свиква- ами не, чувството е неописуемо, още не знам къде съм, беше като увеселително влакче!!! поздрави от нас и пожелавам на всички да гушкате скоро пухкави бебоци.
Виж целия пост
# 304
Честита рожба, Милк! Бъдете здрави, бързо възстановяване и изписване 🌸
Виж целия пост
# 305
Момичета... ми аз родих 😄 моята трета рожба, прекрасна малка Мила направи много адреналинов и интензивен дебют с манекенските 3350 грама и 51 см! Роди се на 02.11 в 00:55 ч, в 23 ч засякох 2-3 контракции, падна ми тапата, текнаха малко води и докато мина през банята за 10 Мин дойдоха свекърите да гледат батковците, обаче всичко стана много много бързо, викам ще родя в колата, приеха ме с 8-9 см разкритие, нямаше време за клизми и епидурална, съответно за пръв път ми се случи да раждам натюр. Голямо напъване падна, защото не можех да се концентрирам, такъв адреналин такова чудо, всичко светкавично се случваше, самите контракции бяха 3-4 на брой и после изведнъж бааам на 2-3 минутки, трето раждане си е трето раждане явно. Малката цокла стоя два часа на цица, като захапа не ще да пуска и сега чакам да стане 6 ч да я изкъпят (само я попиха и ми я дадоха). 3 шева резултат и сърце, което ще се пръсне от любов! Нямам търпение да стане сутринта и да се обадя на батковците Simple Smile човек би си помислил, че с три раждания се свиква- ами не, чувството е неописуемо, още не знам къде съм, беше като увеселително влакче!!! поздрави от нас и пожелавам на всички да гушкате скоро пухкави бебоци.
Честито, живи и здрави!!!!
Виж целия пост
# 306
Честита рожба, Милк!!! Да е жива и здрава малката принцеса, а на теб бързо възстановяване! ♥️
Виж целия пост
# 307
Честита да е Мила (много ми допада името Flowers Rose) да сте здрави и щастливи всички Purple Heart !!
Виж целия пост
# 308
Честита да е Мила! Heart Eyes Да ви е жива и здрава, спокойна и щастлива бебка, и нека батковците да я слушат Gift Heart Ribbon

Ikigai, успех и на теб! Сподели после как е минало.

Ние ще си помислим с мъжа ми. Не знам защо лекарят така ме наплаши, че едва ли не ще рискувам да стане нещо с бебенцето. В четвъртък съм на тонове, ще искам пак да ме види освен. Аз се надявам да се отвърти от тази пъпна връв.

И мен постоянно ме питат дали съм родила, кога ще раждам и подобни въпроси. Дразних се доста, сега не им обръщам внимание.
Виж целия пост
# 309
Milk-choc честита Мила! Жива и здрава да расте! Страхотно бързо са се случили нещата, наистина звучи като спускане с влакче! Grinning
Виж целия пост
# 310
Ох, тези дни ми е много неспокойно, не мога да се облегна нормално и да си стоя все не ми стига въздуха, все нещо не ми е тамън. Дали не идва вече Joy
Виж целия пост
# 311
Милк, честита да е госпожица Мила. С двама батковци със сигурност ще е принцесата вкъщи . Много вълнуващ разказ , ама с този  екшън  при теб снощи, как да е друг.
Виж целия пост
# 312
охооо честита Simple Smile ти направо как роди толко бързо Simple Smile мечта.Мила да расте много здрава и красива .Точно вчера говорихме за натюр  в групата на шейново Wink
Виж целия пост
# 313
Живи и здрави да са всички бебенца и бързо възстановяване. Добре започва ноември с бебевалеж 🥰
 Бъдещите мами имате ли отоци по краката, моите уж бяха минали в болницата и сега вкъщи пак се появиха? И когато стерилизирате шишето и бибероните в какво ги слагате за болницата?
Аз от утре започвам 35+1 която всеки брои различно и остава да сложа багажа в сака и да изгладя и подредя дрешките.
Виж целия пост
# 314
За бибата си взех кутийка за биби. Шише май няма да нося. Приготвила съм помпата в едно ново пликче.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия