НОЕМВРИйските ни хубави деца, идват вече на света! - Ноемврийски мами 2021 - Тема 7

  • 53 216
  • 738
# 315
Живи и здрави да са всички бебенца и бързо възстановяване. Добре започва ноември с бебевалеж 🥰
 Бъдещите мами имате ли отоци по краката, моите уж бяха минали в болницата и сега вкъщи пак се появиха? И когато стерилизирате шишето и бибероните в какво ги слагате за болницата?
Аз от утре започвам 35+1 която всеки брои различно и остава да сложа багажа в сака и да изгладя и подредя дрешките.
Аз имам отоци  по краката последните 5 дни и съм 37 седмица от днес. АГ ми каза никаква сол, и да консумирам извара помагала. Отоците ми са най вече през ноща също така и пръстите на ръцете ми се подуват тогава през деня няма толкова.
Виж целия пост
# 316
Ох бях я забравила тази извара, след малко излизам и ще си купя 🙂
Виж целия пост
# 317
Честита Мила! Да е здрава и безкрайно спокойна! На мама бързо възстановяване!
Раждането звучи направо фантастично, толкова бързооо Scream

Аз отоци имах само лятото в жегите, сега в хладното време всичко си е нормално. Ама може би повече вода и по-малко сол би могло да помогне. А с първата бременност си спомням, че приемах шуслерови соли, имаше комбинация за бременни против отоци, ама трябва да разровя в нета каква беше точно комбинацията. Thinking

Стерилизираната биба е в кутийка, а частите за помпата с шишето ги сложих в тези пликове с цип. Но в болницата пак ще минат стерилизация, защото то май 24ч са стерилизирани, или нещо такова...
Виж целия пост
# 318
няма време за стерелизация Simple Smile в момента в който отвориш стерелизатова , приключи.
За това и като стерелизираш , вадиш , даваш на бебето.
Виж целия пост
# 319
Milk-chock, честита Мила, да ви е много здрава и малко палава! Simple Smile И да спи! Grinning
Виж целия пост
# 320
PISSSanka и ти си права, че гледането на бебето не е черно и бяло всеки път и теория и практика могат да се разминават, но все пак смятам, че е добре да се имат основите, абв-то, а пък ако после не се получи, естествено че ще потърсиш помощ Simple Smile

Бочи, като спомена раждането в Русия, се сетих че наскоро попаднах на една поредица в Ютуб от преди няколко години - Newborn Russia, където проследяват различни раждания. Интересно е, изгледах няколко епизода и много неща са си като мила родна картинка от БГ провинцията - от към базата в болницата, до отношението на някой медицински лица Sweat Smile Ако някой проявява интерес, може да хвърли един поглед Simple Smile

 Milk-choc, честита госпожица! Ribbon Party Time Balloon Да ви радва цялото семейство, да е много здрава и да има едно прекрасно детство! Изпълнила си пожеланието на някой, който ти е казал: "Леко и бързо раждане" Grinning
Виж целия пост
# 321
Привет мами, досега не съм писала, но ви следя от няколко месеца. Ама сега с тези причини за секцио, които ви плашат, много ме доядя и ще споделя опит. Аз бях с термин 10.11, а в края на краищата родих нормално (изтекли води) на 28.10 и от вчера сме вкъщи. Следих бременността си в МЦ към АГ Варна, първо при д-р Анжел, след това последния месец при Боян Георгиев с идеята да родя при него с избор на екип. На всеки преглед ми казваше, че бебето е напред в седмиците, последно в края на 38 седмица (25.10) го изкара 3.5кг с тенденция до термин да се роди над 4кг 🤪🤪🤪, освен това на този преглед установи и увита пъпна връв (досега не ми го е казвал, но като съм чела, много мами го имат и не е някаква драма), та като цяло ми представи нещата така, че с това нормално раждане, на което се надявам, ще видя голям зор, каза ми "приятно раждане ти желая"....малко тъпо ми стана, досега бях с много добро впечатление от него. Та на 28.10 постъпих с изтекли води, без контракции, доктора в отпуск....поне ме прехвърли към негов колега Митев, предизвикаха контракции и 4ч след медикаментите родих сина си 2930г, 49см (кака му се роди по абсолютно същия начин, с абсолютно същите дни по-рано, с 20г по-тежка).....Та тези замервания са толкова приблизителни, че ме влудяват, представяте ли си да ме навият да ме срежат само заради очаквания размер и накрая да се появи този мъник 🤭. Момичето в съседната стая пък беше секцио, като са изчакали едва 6дни преди термин, защото било много малко според тях и да пораснело......роди се момиченце над 3кг (тя поне си имаше други причини за избор на този тип раждане, не само очаквания размер). Та така, всеки сам си преценява как да постъпи, какво да избере, но е много глупаво да те плашат с разни фактори, които не са достатъчно основателни, като медицински причини за секцио. Прекрасен ден на всички, които още чакат да си гушнат съкровищата и на тези, които вече го правят, денонощно 🤪
Виж целия пост
# 322
Привет мами, досега не съм писала, но ви следя от няколко месеца. Ама сега с тези причини за секцио, които ви плашат, много ме доядя и ще споделя опит. Аз бях с термин 10.11, а в края на краищата родих нормално (изтекли води) на 28.10 и от вчера сме вкъщи. Следих бременността си в МЦ към АГ Варна, първо при д-р Анжел, след това последния месец при Боян Георгиев с идеята да родя при него с избор на екип. На всеки преглед ми казваше, че бебето е напред в седмиците, последно в края на 38 седмица (25.10) го изкара 3.5кг с тенденция до термин да се роди над 4кг 🤪🤪🤪, освен това на този преглед установи и увита пъпна връв (досега не ми го е казвал, но като съм чела, много мами го имат и не е някаква драма), та като цяло ми представи нещата така, че с това нормално раждане, на което се надявам, ще видя голям зор, каза ми "приятно раждане ти желая"....малко тъпо ми стана, досега бях с много добро впечатление от него. Та на 28.10 постъпих с изтекли води, без контракции, доктора в отпуск....поне ме прехвърли към негов колега Митев, предизвикаха контракции и 4ч след медикаментите родих сина си 2930г, 49см (кака му се роди по абсолютно същия начин, с абсолютно същите дни по-рано, с 20г по-тежка).....Та тези замервания са толкова приблизителни, че ме влудяват, представяте ли си да ме навият да ме срежат само заради очаквания размер и накрая да се появи този мъник 🤭. Момичето в съседната стая пък беше секцио, като са изчакали едва 6дни преди термин, защото било много малко според тях и да пораснело......роди се момиченце над 3кг (тя поне си имаше други причини за избор на този тип раждане, не само очаквания размер). Та така, всеки сам си преценява как да постъпи, какво да избере, но е много глупаво да те плашат с разни фактори, които не са достатъчно основателни, като медицински причини за секцио. Прекрасен ден на всички, които още чакат да си гушнат съкровищата и на тези, които вече го правят, денонощно 🤪
Доктор Боян Георгиев и на мен подобно раждане ми илюстрира - голямо бебе , тесен таз , ще застрашиш бебето ако раждаш нормално , много си тясна … Още ме е яд че се стреснах здраво и го послушах за секцио … Секцио с лекарска грешка , но тва друга тема . Добре че вир сте успяла нормално , това е супер
Виж целия пост
# 323
С тези размери и мен ме побъркват. Моите и двамата се родиха 3750 и 3890 и двамата са естествено и си личеше,че ще са големи, а не е ставало и въпрос за секцио. Даже аз повдигнах въпрос за второто да е секцио, въпреки че ме беше страх, понеже първото излезе тегаво и докторът ме отряза. Една приятелка след 3 години секцио, в любимата ми Надежда,казаха,че бебето е над 3кг,че ще стане много голямо, да не тръгне само и сума ти време преди термин ѝ назначиха дата-извадиха я 2460, та после драми,че била много малка ... Супер тъпо просто.
Виж целия пост
# 324
В Надеджа поне докторите, с които аз общувам и към ден днешен хич не са фенове на секциото. д-р Вецев ми предлагаше дати с 5-10 дена по-рано от тази дето ми записаха в Надежда, та сега аз се притеснявам, че ще тръгне само Simple Smile ма каквото такова.
Виж целия пост
# 325
Аз да ви кажа по това си избирах лекарка- върл привърженик на нормалното раждане, мога да разчитам, че ще ме среже само и единствено ако няма друг начин. Тя беше страхотна снощи, толкова мила, спокойна и окуражаваща, да не говорим как дофтаса за 5 минутки. За Боян Георгиев за съжаление вече доста чувам, че бута секцио, аз нали първото го раждах при жена му в Майчин дом Варна навремето и тогава я избрах, защото също е привърженик на нормалното. Той защо така се е обърнал- не знам. Иначе за мерките- при мен и с трите деца бяха абсолютно точни. Първото Георгиева го измери 3180 3 дена преди да родя, роди се 3250. Второто новата ми докторка (Анна Атанасова, да е жива и здрава) до последно казваше, че върви дребен и пих протеинче, на ехографа преди раждане каза, че съм успяла да го докарам малко над 3- роди се 3130. Принцес сега я измери преди две седмици 3030 и каза, че около днешната дата (утре щях да съм на преглед) ще е между 3300 и 3400 и се роди 3350 Simple Smile зависи да ви кажа и кой ги гледа тези ехографи. А Беба се роди с възел на пъпната връв, който не се е видял на ехото. Каза, че Господ я е пазил, защото ако се е бил пристегнал вътреутробно е щял да спре кръвотока от плацентата. А възелът го видях и беше доста стенат, направо голям късмет!
Виж целия пост
# 326
Как възел? За сефте чувам и за такова нещо. Слава богу, че не е станало нещо лошо.
А за лекарите и секциото - според мен в малките градове се прави по-често, защото нямат голяма практика с естествени раждания и така е по-сигурно за лекарите. Аз си избрах също за първото раждане АГ, който изражда близнаци, седалищно и какви ли не случаи естествено. От старата генерация и някак си знаех, че е видял всякакви случаи и няма да иска секцио без причина. Рамерът също беше горе долу точен. 4 дни преди раждане го бяха измерили 3550гр, а се роди 3500гр.
Виж целия пост
# 327
Еха, какъв разказ само, milk-choc!
Честито на цялото семейство! Flowers Bouquet

Nadeto!, благодаря за включването! Наистина много ме побъркват с тези измервания; мен поне никой не ме е подтиквал към секцио, но се шашнах малко като ми поднесоха информацията.

Снощи имах чувството че изпадам в паника. Сигурно е тотално смешно отстрани, но си поревах малко. Знам, че това е щастливо събитие (и отдавна чакано), но ме е страх - дали ще се справя, дали всичко ще бъде наред, дали бебка ще е здрава... Като чета тук имам чувството, че всички сте готови за раждане, а аз хич не се чувствам готова...
Виж целия пост
# 328
О, мила, Ikigai, не се връзвай на приказките, настройката и очакванията на другите. Гледай на теб да ти е спокойно и не се чувствай виновна нито за терзанията си, нито за чувствата си 🌸  Това е едно от хубавите неща, които може да научи човек ставайки майка - да гледа своя си и на детето интерес, да казва НЕ и тн и тн.
Няма за едно раждане как да си готов, ако ще и 10 деца да си родил. Както всяка бременност така и всяко раждане са различни. Единствено тези, които вече са раждали, имат представа какво ги очаква. Което само по себе си също нищо не значи, защо всичко може да се развива в позитивна и в негативна посока. Моето първо раждане, с индукция, цезарово и тн и тн беше мега травмиращо. Сегашното беше за мен като прераждане и намиране на себе си, която се бях разочаровала и изгубила след първото раждане. Първата ми акушерка винаги ми казваше - и когато си мислиш че не можеш повече, знай - винаги имаш сили за още една крачка напред. Пожелавам ти да намериш тази сила, а до тогава ограбичи контактите си, прави неща за себе си - вана, нокти, коса, седни на пейката в прка и дишай. Подари си време със себе си.
Виж целия пост
# 329
Ikigai, аз с третото бях най-неготова, а с първото най-готова, няма начин да не се справиш. Слушаш инструкциите, акушерките за това са там, толкова плавно ще ти мине всичко като първо раждане, нормално е да се притесняваш, но съм уверена, че всичко ще мине както трябва.
Възел на пъпната връв- истински възел, когато бебето е малко и се върти много се е усукало и е завързали връвта. После не се е развързало и после вече е нямало място
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия