С каква храна храните котката си? - Тема 3

  • 44 164
  • 745
# 480
Наш'то британче Пърси хапва Wild Freedom
гранули всякакви вкусове(сменям ги на 2 кг), паучове и лакомства на Cosma и отскоро благодарение на пишещите тук поръчах и напитката на Carny (много му хареса).
Никога не съм давала храна за кастрирани котки,не е имал проблеми.( кастриран на 7 месеца ,сега е почти на 3 години) Теглото му е около 6кг.
Виж целия пост
# 481
Здравейте!

С 4 месечна британка сме. Чудя се дали да й сменя сухата храна Wild freedom Wide Country kitten с Carnilove (пак серията за котенца)?

Някой от вас хранил ли е с Carnilove?

Съставът много ме изкушава с тези над 70% протеин и повечето таурин... Чета за нея и много положителни мнения, и силно отрицателни (някои животни повръщали от нея, други изобщо не я докосвали, но предполагам е и до вкус)...
Виж целия пост
# 482
Моят също така много обича Роял Канин,но не отказва Брит за котки с чувствителни стомаси и уринарна грижа.Тази храна на Брит е и за капризни котки.Яде я,иначе,ако не я одобри,ми прави гладна стачка.
Роял Канин яде всякаква обаче.
Е,ял е kitten,sterilised  и похапва gastrointestinal при необходимост и явно усеща,че му помага
Виж целия пост
# 483
Здравейте!

С 4 месечна британка сме. Чудя се дали да й сменя сухата храна Wild freedom Wide Country kitten с Carnilove (пак серията за котенца)?

Някой от вас хранил ли е с Carnilove?

Съставът много ме изкушава с тези над 70% протеин и повечето таурин... Чета за нея и много положителни мнения, и силно отрицателни (някои животни повръщали от нея, други изобщо не я докосвали, но предполагам е и до вкус)...

Аз храня моята Бони с Carnilove, гранули, за сега ги хапва доста, даже когато мократа храна не й харесва налита на гранулите и за нула време ги изяжда. Храната ми допада, пробвали сме тази против косми и с пилешко за капризни котки. Между другото наистина нямаме проблем с космите, явно ги разгражда.  Мократа им храна също не е лоша, но Бони явно се пренасити и сега сме на Козма.
Виж целия пост
# 484
Много благодаря за включването и помощта! Simple Smile А гранулите Carnilove само онлайн ли ги намирате или ги има и по магазините на някои места (от Пловдив сме и много бих се радвала, ако мога да ги намеря направо на място)?

Здравейте!

С 4 месечна британка сме. Чудя се дали да й сменя сухата храна Wild freedom Wide Country kitten с Carnilove (пак серията за котенца)?

Някой от вас хранил ли е с Carnilove?

Съставът много ме изкушава с тези над 70% протеин и повечето таурин... Чета за нея и много положителни мнения, и силно отрицателни (някои животни повръщали от нея, други изобщо не я докосвали, но предполагам е и до вкус)...

Аз храня моята Бони с Carnilove, гранули, за сега ги хапва доста, даже когато мократа храна не й харесва налита на гранулите и за нула време ги изяжда. Храната ми допада, пробвали сме тази против косми и с пилешко за капризни котки. Между другото наистина нямаме проблем с космите, явно ги разгражда.  Мократа им храна също не е лоша, но Бони явно се пренасити и сега сме на Козма.
Виж целия пост
# 485
Единствено онлайн ги има, и аз съм от Пловдив и не съм ги виждала във физически магазин. Всъщност разбрах за гранулите от приюта от който взехме Бони, дадоха ми съвет да й взема тези гранули, както и за паучовете. Напоследък предпочитам онлайн да поръчвам, може би защото има по-голямо разнообразие, а и открих че ми е по-изгодно. В Пловдив например съм купувала от Стефанов, Зоомания на Баумакс, но имат само определени храни и ако котката не ги харесва е проблем. В някои по-малки магазини може да се намерят хубави гранули, но има вариант да спрат да ги поръчват и тогава тепърва да се търси вариант. На мен ми се случи с предната маца, тъкмо одобри Taste of the wild и спряха да ги продават.
Виж целия пост
# 486
CARNILOVE купих от магазин Макси пет, не зная в кои градове има обаче.
Взех варианта със сьомга и пуйка за малки котета и много мирише акото на котето с нея. Смесвам я с ND, че не мога да си позволя да я хвърля, но не бих повторила. Не зная дали заради рибата или заради марката е ситуацията при нас.
Виж целия пост
# 487
Аз давам пилешко и заек за капризни котки и другият вид е фазан и патешко. Акото не мирише повече от обикновено, но с риба не съм пробвала, а и предпочитам гранулите да не са й с риба. Макси пет не знам дали има в Пловдив, не съм чувала такъв магазин.Иначе   N&D е добра храна, не съм пробвала да давам на Бони, но съставът й е ок и се намира във физически магазини.
Виж целия пост
# 488
Пуризон според вас добре ли е като храна? Не съм взимала, ще ми е полезно да прочета мнения.
Аз преди доста купувах Purizon. Кот много я ядеше. НО пепелното съдържание ми се струва леко високо (8,7-8,9) и я смених.

Бих искала да помоля да ми кажете какво представляват консервите Feringa Classic Meat Menu https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/fering … ringa_duo/1243327
- дали са тип смляно месо или по-скоро късчета (както Schesir, Cosma например). Гледам опаковките има от по 400гр са на добра цена. И съставът ми се струва ок. Но домашният любимец хапва само консерви с накъсано месо.
Виж целия пост
# 489
Пуризон според вас добре ли е като храна? Не съм взимала, ще ми е полезно да прочета мнения.
Аз преди доста купувах Purizon. Кот много я ядеше. НО пепелното съдържание ми се струва леко високо (8,7-8,9) и я смених.

Бих искала да помоля да ми кажете какво представляват консервите Feringa Classic Meat Menu https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/fering … ringa_duo/1243327
- дали са тип смляно месо или по-скоро късчета (както Schesir, Cosma например). Гледам опаковките има от по 400гр са на добра цена. И съставът ми се струва ок. Но домашният любимец хапва само консерви с накъсано месо.
Аз бях качвала мисля снимки преди време. Моите ги харесват, само едно със сьомга не пожелаха да го подушат, ще го ядат уличните котки.
Скрит текст:




Скрит текст:




Вчера поръчах от тази суха два пакета, тъй като са намалени - https://www.zooplus.bg/shop/kotki/kotki_suha_hrana/wild_freedom/692530
Както и с точки купих от същата едни 400 грама допълнително. Страх е станал дебеличък и ми се иска да не давам много суха храна, но понякога си е улеснение.
В момента му размразявам от суровата храна.

Моите харесват на анимонда консервите, досега суха храна не съм поръчвала.
Загледах тази суха храна, изглежда ми добре, пепел 6 процента, някой има ли отзиви от нея, че са 10 кг и да знам дали да поръчам. В сайта отзивите са добри, но повечето други са изчерпани - https://www.zooplus.bg/shop/top_marki/animonda/animonda_suha_hrana/351520
Виж целия пост
# 490
Бих искала да помоля да ми кажете какво представляват консервите Feringa Classic Meat Menu https://www.zooplus.bg/shop/kotki/konservrana_hrana_kotki/fering … ringa_duo/1243327
- дали са тип смляно месо или по-скоро късчета (както Schesir, Cosma например). Гледам опаковките има от по 400гр са на добра цена. И съставът ми се струва ок. Но домашният любимец хапва само консерви с накъсано месо.
Мога да снимам, но като пристигне поръчката след 4-5 дни. Прилича на Анимонда, ако сте ползвали. Не е като Cosma, но не е и смляно на пастет. Нашият кот ги яде, но той е фен на Анимонда и до скоро мислех, на всяка мокра храна. Но по Коледа бях взела пробно Пуризон смесена опаковка - е тези, които са със сьомга не ги яде, а другите едва-едва изяде.
Айла, ме е изпреварила със снимките, та извинете за повторението...
Да кажа за сухата на Анимонда - доста добри показатели и за калций и фосфор (четох, че за мъжки кастрирани е добре да са по-ниски), но в състава има ориз, царевица и царевично нишесте и не пише колко като %. Аз също не бих посмяла с такава голяма опаковка. След кастрирането на нашия поръчвах пробни по 400 гр (Пуризон и Феринга), уж и двете ядеше. А сега като взех големи опаковки, хапва едва-едва... голяма мъка са ми тези гранули. От малък не им беше фен, но напоследък - никак. Докато беше на kitten храна взимах и N&D, но сега минах само на поръчки от зооплюс, а там предлагат само от вариантите със зърно. Чудя се защо?
Виж целия пост
# 491
Благодаря за отзивите за Пуризон, за сега оставам с Carnilove суха, щом съдържанието на пепел е доста, не ми се рискува на този етап. N&D е другата ми опция, ако реша да сменям.
Моята маца е скарана с консервите на Анимонда, не ги одобри и това е, Козма й харесва, защото са накъсани парчета месо, а паучовете с риба тон и сьомга омита за секунди, даже търси къде са, когато ги разделя на няколко части.  Обича и паучовете със сос, доста си е глезена тя.
Гранули взимам по 1,5 кг- 2 кг., по-голяма разфасовка не бих рискувала, има шанс да й омръзне, въпреки че за сега гранули хапва. А и когато се застои със сигурност променя вкуса си.

Ето и снимка, демонстрация как търси храната си, качена на горния рафт:
Скрит текст:
Виж целия пост
# 492
Замислих се за това в коя консерва има късчета месо. Струва ми се, че консервите, които са основна храна, не да с късчета месо. Каквито аз съм дкупувала от марките Аплаус и Косма. С късчета месо са такива консерви, като цитираните, когато са допълваща храна.
Виж целия пост
# 493
Да Косма са така, тези с риба, но и тези с пиле.
Скрит текст:


Парчета месо има и в домашно приготвената ми храна, смляно месо и замразено Simple Smile
Виж целия пост
# 494
Аз тъкмо поръчах такава Козма, за първи път, да видим как ще я приеме Бони. А досегашната й беше Козма в желе, която изглежда супер!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия