С каква храна храните котката си? - Тема 3

  • 44 165
  • 745
# 495
Виждам, че в някои от мокрите храни на Феринга има котешка мента. Пробвали ли сте? Дали ги ядат повече от другите варианти? Напоследък са станали много капризни. Sad
Виж целия пост
# 496
Допреди месец нашата Лиска хапваше доста настървено от Феринга с въпросната котешка мента...

Не знам дали да го отдам на възрастта й (сега е на 4 месеца), или на ментата в храната (за която четох разнопосочни мнения: на едни котки действала като седатив, други ги избивало на страшна екзалтация), но малкото наистина побесняваше след хранене и ни правеше диви калинки, може би "пощръкляваше" е най-точната дума. Sweat Smile Буквално бягаше като ненормално, блъскаше си главата в стените, съскаше на всички живи и неодушевени предмети, а след това изведнъж ставаше отново себе си, изтощено и изцедено (и имам голямо съмнение, че това далеч не са въпросните котешки zoomies, дето котките класически си полудяват за пет минути и после се оправят, защото това го правеше точно след хранене, хапне малко и откача).

Сменихме я с Wild Freedom и рязко, с едно щракване на пръстите, това хайванче се успокои осезаемо. Буквално за една нощ. Не, че все още не е бебе и не, че не си играе, но нищо общо с онова обладаване, което я правеше неадекватна... Уж котешката мента в състава не ми изглежда толкова много, че да събуди такава реакция, но говорейки за малко коте, а и действието на билките си е с натрупване, а тя изяде доста... Може би е от ментата, завинаги ще остана с това съмнение.

Ако човек търси потенциална храна, от която по-възрастно или лениво хайванче да се раздвижи, предполагам, че ако му действа както на нашата, това е формулата. Sweat Smile (Иначе на вкус определено я одобри, така че +1 за вкуса).
Виж целия пост
# 497
Имате ли случайно представа защо храната на снимката не иска да я докосне нашият котан? Някаква конкретна съставка ли е проблема, виждам, че тук има хора, които са доста компетентни. Питам просто от любопитство преди да я подаря. Упорствах 2 дни и го чаках да се накани, а той реве и умира от глад, но не хапва и гранулка. Досега само на гранули Purison и Hill's е бил 3 г и си ги хапваше безпроблемно. Докато не реших за разнообразя с този Ownat, голяма грешка
Виж целия пост
# 498
Скрит текст:
Допреди месец нашата Лиска хапваше доста настървено от Феринга с въпросната котешка мента...

Не знам дали да го отдам на възрастта й (сега е на 4 месеца), или на ментата в храната (за която четох разнопосочни мнения: на едни котки действала като седатив, други ги избивало на страшна екзалтация), но малкото наистина побесняваше след хранене и ни правеше диви калинки, може би "пощръкляваше" е най-точната дума. Sweat Smile Буквално бягаше като ненормално, блъскаше си главата в стените, съскаше на всички живи и неодушевени предмети, а след това изведнъж ставаше отново себе си, изтощено и изцедено (и имам голямо съмнение, че това далеч не са въпросните котешки zoomies, дето котките класически си полудяват за пет минути и после се оправят, защото това го правеше точно след хранене, хапне малко и откача).

Сменихме я с Wild Freedom и рязко, с едно щракване на пръстите, това хайванче се успокои осезаемо. Буквално за една нощ. Не, че все още не е бебе и не, че не си играе, но нищо общо с онова обладаване, което я правеше неадекватна... Уж котешката мента в състава не ми изглежда толкова много, че да събуди такава реакция, но говорейки за малко коте, а и действието на билките си е с натрупване, а тя изяде доста... Може би е от ментата, завинаги ще остана с това съмнение.

Ако човек търси потенциална храна, от която по-възрастно или лениво хайванче да се раздвижи, предполагам, че ако му действа както на нашата, това е формулата. Sweat Smile (Иначе на вкус определено я одобри, така че +1 за вкуса).
Благодаря, incandescence! Май ще се откажа. Simple Smile И за подобно действие си помислих, а при нас ще се изрази в бой между всички (5 броя).
Виж целия пост
# 499
Имате ли случайно представа защо храната на снимката не иска да я докосне нашият котан? Някаква конкретна съставка ли е проблема, виждам, че тук има хора, които са доста компетентни. Питам просто от любопитство преди да я подаря. Упорствах 2 дни и го чаках да се накани, а той реве и умира от глад, но не хапва и гранулка. Досега само на гранули Purison и Hill's е бил 3 г и си ги хапваше безпроблемно. Докато не реших за разнообразя с този Ownat, голяма грешка

На пръв поглед виждам много причини изброени на опаковката: ароматни растения, бобови храни, свежи плодове... Направо "манджа с грозде" си му предложила. Simple Smile
Остава да погледнеш и дали е описана добавката анти-хеърбол...
Купи му Шезир монопротеин на момчето да видим пак ли няма да одобри. Wink

Другото, за което се сещам е големината и формата на гранулите. На Ownat гранулите са някакви ситни и сплескани.
Виж целия пост
# 500
Харко умира за Ownat,но друг вид.
И съответно много не му понася...

Линк към Шезир монопротеин?
Виж целия пост
# 501

Линк към Шезир монопротеин?

https://www.zoostrast.com/kotki/hrana/suhi-hrani/schesir.html

В Зооплюс, в Емаг, в Петмол я има в различните ѝ разновидности (пиле, агне, прошуто, риба...)
Наскоро пробвах и паучовете Био на Шезир. Одобриха се. На мен не ми харесаха на вид, обаче. Като смачкана каша от създърма излезе телешкия пауч. Със белите му мазнини, дето ги има в създърмата. Миришеше на царевица, но пък на вкус явно е супер, щом се омете веднага. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 502
Мога да му взема за проба.
Brit яде,нали е добра храна?
Вече не иска да яде мокра храна.
Дъвче си гранулите и нищо друго(е,един паяк от преди малко не знам брои ли се),към нашата храна няма интерес.
Виж целия пост
# 503
На Schesir, като им гледам състава, половината е ориз и зърнени. Иначе консервите и паучовете много се одобравят от нашия котак. Но суха храна на тази марка не съм предлагала, именно заради съдържанието.
Виж целия пост
# 504
Пристигна ми и на мен поръчката днес от зооплюс, утре очаквам още една. Пуснах още една, защото бяха намалили сумата за безплатна доставка, а малката 400 грама храна беше изгодна с точки и се възползвах да пусна още веднъж с точки от нея. Дотук се одобрява, но те моите като цяло всичко ядат, макар че котките на село ядат с такова удоволствие и апетит, което няма нищо общо с домашните капризи. Гранулите са от малкият пакет с точки.

Виж целия пост
# 505
Пристигнаха ми последните две поръчки от зооплюс. БД до 25 лв и от точките сухата храна.
Поръчах този път от най-големите консерви на анимонда 800 грама, тъй като излиза малко над 5 лв кг така. Поне на селските котки като давам да е хубава, а те ядат много. Предполагам че ако я съхранявам в хладилника ще си я изяждат и моите, тъй като 400 грама консервите не са им проблем откакто са две.
Скрит текст:


Виж целия пост
# 506
Здравейте отново, прекрасни!

Проблем. Детето (британка на 4.5 месеца) от около месец насам все повече се глези на яденето. Първо отказа консервите Анимонда, които обожаваше до степен на безсъзнание, после се лигавеше и на хубави, качествени паучове с цели филета вътре, днес опитах да направя смяна от Wild freedom на Carnilove полека-лека, заради повечето таурин, но нещо не е впечатлена, да не кажа хич. Иска си фрийдъма и с това се изчепва всичко. Друго не ще.

Клиент, с когото работя, и който има пребогат опит с всякакви котки, спомена да очаквам интересни моменти в храненето (по посока на капризи и прочие) в подрастващия период, и май се оказва прав този човек. Каза го, минаха няколко седмици, и откакто влезе в четвъртия месец, започнаха изпълненията, а винаги е била апетитна и не се е мръщила на нищо.

При вашите подрастващи котанки и котаранковци имало ли го е този момент?
Виж целия пост
# 507
Моето бившо улично котараче Харко си прояви капризи още в началото,бързо забрави,че е нямал храна и свикна всеки ден да му се поднася пауч,месец,гранули да си има винаги...
Уискас взех гранули по едно време(не знаех,че са гадни,от паучовете не му се разстройва стомаха,с тях го спасих+Роял Канин гастроинтестинал),та малката тогава бяла гад ми тръсна възмутено лапа и не подуши повече храната.
Сега не иска никакви паучове,нищо не яде освен гранули,но не какви да е.Роял Канин/Брит и Ownat.
Hills може да пробвам за чувствителни стомаси на котки,но доколкото видях,си прилича по състав с Брит,от която е добре и козинката е блестяща и копринена.
Виж целия пост
# 508
Храни ли някой с Brit Care kitten?
Търся дозичка от нея за проба, но не я открих никъде насипно в Пловдив или онлайн...
Виж целия пост
# 509
Здравейте
Колко пишкат котките ви като количество ,в бентонитна тоалетна(1-2-3 буци) за 24 часа?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия