Ежедневните ни кулинарни вдъхновения - снимки и коментари - 41

  • 76 893
  • 769
# 225
Ориз с праз и моркови

Джоланчета
Виж целия пост
# 226
Днес за обяд Ризото с гъби, много любимо у нас, както и паста с гъби. Simple Smile
Със също толкова любима салата от кореноплодни и ябълка със страхотен дресинг от семена.




Виж целия пост
# 227
Morena, много апетитно, както винаги. Fork And Knife
Къде може да се намерят манатарки по това време?
Виж целия пост
# 228
Лита, благодаря, манатарките при мен обичайно са сушени...  и прекрасни. Simple Smile
Виж целия пост
# 229
Мили момичета, сърдечни благодарности за топлите пожелания! ♥️ Желая на всички ви много здраве и семейно щастие!


Гофрета-омлет с шунка


Баница с киселец


Джолан с картофи, моркови, горчица и мед


Краставица, домат, лук, пипер и авокадо


Палачинки от яйца, фъстъчено масло и сусамов тахан с мед


Принцеси с кайма, яйце и кашкавал


Пилешко филе с гъбен сос от ММ


Овесени ядки с кисело мляко, банан, ягоди и къпини


Мляко с ориз + сметана
Скрит текст:
Ето малко Мони и Боги. Много мило ми става като пишете, че чакате да ги видите. А на мен ми е приятно да ви ги показвам, защото всички сте много добрички. ♥️ Сега Монка е малко на гости при свеки, да отпочина, доколкото е възможно и ходя на рехабилитация за гърдите, че си докарах мастит, въпреки всички бабини илачи, зелеви листа, изцеждане до облекчаване и т.н. А по-полезно от майчиното мляко няма и правя всичко възможно и него да си го храня, както храних Монито.




Виж целия пост
# 230
Деспи, прекрасни дечица! Такова блаженство излъчва Богито...  
Скрит текст:
Пожелавам ви кърменето да продължи толкова колкото вие двамата желаете!
Щерката е много дълго кърмена и естествено отбила се, захаранена по ЗВБ и ако трбява да се върна - всичко бих повторила, защото виждам ефекта. Simple Smile

Ааа, Джасте, какъв срам, на кой му влиза в работата...
Виж целия пост
# 231
Morena, много ти благодаря! ♥️
Скрит текст:
Неведнъж си споделяла, че е захранена по ЗВБ и аз много се възхищавам на разнообразието, с което се храни. Монка също е захранена по ЗВБ и с две ръце подкрепям метода, това е най-лесното, приятно и забавно хранене. Определно отново ще заложим на него, защото плюсовете са много.


Коледната паста на Монката, толкова много обича всякакви макаронени изделия, че може да ги яде напълно чисти без сос и добавки.
Виж целия пост
# 232
Sütlü Biber Kavurması Tarifi. Аз и чесън сложих.





Скрит текст:


Виж целия пост
# 233
Пиле със картофи,таратор и спагети Болонезе 🍝🍴🍗🥔


Виж целия пост
# 234
Morena, много апетитно, както винаги. Fork And Knife
Къде може да се намерят манатарки по това време?

На женския пазар вчера гледах, но цената им беше покъртителна. Понякога и в Кауфланд пускат замразени , за около 12 лв мисля бяха, но малък грамаж, не помня точно, но мисля 300гр май.
Най-добре да ги търсиш в гората. Береш докато напълниш багажника и после всичко нарязано на филийки и във фризера. Grin

Иланг-иланг, може ли рецепта за сладкиша? У нас на почит са и кафето и шоколада, та и портокалите също! Още сега бих го спретнала..
Виж целия пост
# 235
Дес, а пила ли си Лецитин за проблемите с гърдите?
 И за да не е спам- някакъв чийз десер от брат ми.
Виж целия пост
# 236
... Къде може да се намерят манатарки по това време?
... На женския пазар вчера гледах, но цената им беше покъртителна. ...
Най-добре да ги търсиш в гората. Береш докато напълниш багажника и после всичко нарязано на филийки и във фризера. ...
Цената по принцип им е висока.  Simple Smile
А в гората... ако не си добър познавач на гъбите...
И ако не са пресни, за мен най-добри са сушените гъби. Simple Smile
Виж целия пост
# 237
Деспи, и аз имах много проблеми с гърдите само лецитин, суров картоф и кърмене по посока на бучката ме оправяше.
Последните дни съм само по лекари, та по рядко готвя:
Салата от моркови, цвекло, ябълка и орехи

Супа от лапад

Пиле със зеле

Запеканка с картофи и бекон

Кюфтета със сос

Пилешка супа

Печен пипер с доматен сос
Виж целия пост
# 238

Кнедли от сладък картоф и леща по списание кулинариум

Спаначени кюфтенца

Доматен и чеснов сос

Пържолки
Виж целия пост
# 239
Присъединявам се към джоланената групичка Grinning

Печен джолан в бира , грах и моркови + варен ориз за гарнитура


Скрит текст:

Мм взел няколко белгийски бири, обаче едната беше много гурме...ужасно кисела, почти кoлкото балсамов оцет. Първо решихме, че е развалена, после разбрахме, че такъв и бил фасона...та първата отиде при джоланчето. Малиии чуден стана с тая киселата бира. Joy


Цървулки от тесто с кашкавал и шунка


Скрит текст:
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия