Данъчно облекчение 2021

  • 20 974
  • 216
# 75
За дете с ТЕЛК максималният размер на данъчното облекчение тази година е 13500лв, т. е трябва да има поне такъв облагаем доход.
За 1 година на минимална заплата бяха го сметнали грубо 7800лв облагаем доход, а той ако има половин година работена само няма да може и облекчението за дете само да вземе цялото. Не може ли Вие да ползвате или двамата?
Виж целия пост
# 76
За дете с ТЕЛК максималният размер на данъчното облекчение тази година е 13500лв, т. е трябва да има поне такъв облагаем доход.
За 1 година на минимална заплата бяха го сметнали грубо 7800лв облагаем доход, а той ако има половин година работена само няма да може и облекчението за дете само да вземе цялото. Не може ли Вие да ползвате или двамата?
За съжаление няма как,аз не работя.
Виж целия пост
# 77
За дете с ТЕЛК максималният размер на данъчното облекчение тази година е 13500лв, т. е трябва да има поне такъв облагаем доход.
За 1 година на минимална заплата бяха го сметнали грубо 7800лв облагаем доход, а той ако има половин година работена само няма да може и облекчението за дете само да вземе цялото. Не може ли Вие да ползвате или двамата?
Дъщеря ми е с Телк.Колко грубо трябва да ми е облагаемия минимум, за да мога да взема максималния размер? Гледах си вноските в НОИ , но още не са внесени сумите за 11 и 12 месец.Няма да подаваме през работодател. Много ми е объркано ...
Виж целия пост
# 78
За дете с ТЕЛК имате право на две облекчения 4500 и 9000лв, т.е трябва да имате поне 13500лв облагаем доход/ данъчна основа, за да Ви приспаднат за двете 13500лв и да Ви върнат съответно 1350лв, защото това е данъкът, който сте внесла за 13500лв. Това прави средно нетно възнаграждение на месец около 1100-1200лв.
Виж целия пост
# 79
За дете с ТЕЛК имате право на две облекчения 4500 и 9000лв, т.е трябва да имате поне 13500лв облагаем доход/ данъчна основа, за да Ви приспаднат за двете 13500лв и да Ви върнат съответно 1350лв, защото това е данъкът, който сте внесла за 13500лв. Това прави средно нетно възнаграждение на месец около 1100-1200лв.
Благодаря!От 1-10 месец ги сметнах около 10200 лв.Ако добавим грубо 2200 стават облагаем доход 12400, т.е не стигат.Ще ми изплатят до 12400 ли?
Виж целия пост
# 80
Точно така, да. Ще ви изплатят цялата сума. Ако Вие имате някакъв облагаем доход може да подадете за разликата до 13500лв.
Виж целия пост
# 81
Здравейте, ако имам неплатени стари осигуровки ще получа ли данъчно облекчение?Имам две деца Благодаря!
Виж целия пост
# 82
Здравейте, ако имам неплатени стари осигуровки ще получа ли данъчно облекчение?Имам две деца Благодаря!
Трябва всичко дължимо към държавата да е платено.
Виж целия пост
# 83
Не разбрах,ако имам неплатени здравни осигуровки през изминалите години и съм с прекъснати здравни права,но  от юни 2020 редовно са плащани,ще имам ли право на тези пари.
Виж целия пост
# 84
А, за догодина казаха ли въобще дали ще гласуват някакви облекчения или ще си останат по 20 лева на дете годишно?
Виж целия пост
# 85
Здравейте, изчетох всичко, но искам да попитам, заплатата ми е около 1000-1200 на месец, имам 2 деца. Каква ще е сумата на облекчението което ще имам и тези пари превеждат ли се по сметка?Също така имам неплатен данък на колата за тази година, това влияе ли? Благодаря предварително
Виж целия пост
# 86
Здравейте! Аз съм в майчинство с второто си дете. Декларация за него подаде съпругът ми. Имам по-голямо дете от предишен брак, родителските права са мои. Може ли за него декларация да подаде бившият ми съпруг?
Виж целия пост
# 87
Извинявам се, сигурно въпросът ми е много лаишки -  данъчното облекчение важи ли за допълнителна здравна застраховка, каквато се прави от работодателя? За какъв % облекчение става въпрос и до какъв лимит е?
Виж целия пост
# 88
Здравейте! Аз съм в майчинство с второто си дете. Декларация за него подаде съпругът ми. Имам по-голямо дете от предишен брак, родителските права са мои. Може ли за него декларация да подаде бившият ми съпруг?

Да, може да го подаде бившия съпруг.
Ползва се от 1 от родителите.
Копирам от ЗДДФЛ:
Данъчното облекчение може да се ползва и от родител, на когото не е предоставено упражняването на родителските права в случаите на развод, когато за него са налице условията по чл. 22в, ал. 1-3 от ЗДДФЛ.
Виж целия пост
# 89
Здравейте, изчетох всичко, но искам да попитам, заплатата ми е около 1000-1200 на месец, имам 2 деца. Каква ще е сумата на облекчението което ще имам и тези пари превеждат ли се по сметка?Също така имам неплатен данък на колата за тази година, това влияе ли? Благодаря предварително
За две деца облекчението е 9000лв, но трябва да подадете декларация, за да си го получите. Ще Ви преведат към заплатата (през работодател) или по сметка (през НОИ) 900лв общо за двете деца, ако доходът Ви стигне, но мисля че ще покриете.
Относно неплатеният данък на колата мисля, че влияе. Платете си го.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия