Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 16

  • 47 999
  • 756
# 315
Днес би трябвало да ми е последният прием на Примолут, обаче в неделя имам важен служебен ангажимент, свързан с пътуване, и ми се иска да не ми идва тогава. Мисля си дали може да взема две допълнителни хапчета утре, за да отложа цикъла за понеделник?
Виж целия пост
# 316
Може
Виж целия пост
# 317
Аз по-скоро се интересувам от биоидентичен прогестерон, но все още не съм се престрашила да го приемам. Ще съм благодарна, ако някой има повече информация по въпроса да я сподели.
Здравей,
Аз ползвам биоидентичен прогестерон от година може би. Не мога да кажа, че съм супер редовна.
Не знам защо не можеш да се престрашиш. Мисля, че ми помага да не се издувам преди цикъл, също и като цяло за настроенията и т.н
Здравей,
Кой точно биоидентичен прогестерон пиеш и по някаква схема ли?
Ами притеснявам се, защото не съм си изследвала хормоните, нямам представа от дозировката, знам ли... Нямам много време да седна и да чета задълбочено по въпроса, затова все отлагам, докато събера повече информация. Четох в една тема във фейсбук мацките го пият, но в началото докато си напаснат дозата имат някакви неразположения.
Да използвам, че така или иначе съм се записала в темата и да попитам Simple Smile - може ли да ми препоръчате нещо за тежко ПМС? Не е всеки месец - до лятото беше през месец. Лятото започнах една диета и поизчезна за няколко месеца, но миналия месец се появи с пълна сила - 10 дни болки в гърдите, подуване и задържане на вода, зверски глад за храна, особено сладко, горещи вълни, нощно изпотяване /всяка нощ по 2 - 4 пъти/. Беше ужас. Не ми се пият лекарства - нещо билково, ако може да препоръчате, ще съм безкрайно благодарна Simple Smile
Пробвай с Масло от вечерна иглика, пие се постоянно от М до М, няколко месеца, после  месец почивка. Другото е Витеск, той също се приема по същата схема. Аз пия също и Вит.А(бета каротен) от първия ден на цикъла докото ми спре и Вит. Е от М до М. Диета с ограничаване на въглехидратите, като Кето(ВМНВХ), също помага за подобряване на ПМС.
Виж целия пост
# 318
Снощи, понеже спя по очи, имах чувстовото, че гърбът ми ще се запали. Така ми топлеше одеялото. Викам си - явно това са вълните. После се усетих, че ми е 20-ти ден и скоро ще ми идва. Значи такова е старческото ПМС Simple Smile
Виж целия пост
# 319
[Здравей,
Кой точно биоидентичен прогестерон пиеш и по някаква схема ли?
Ами притеснявам се, защото не съм си изследвала хормоните, нямам представа от дозировката, знам ли... Нямам много време да седна и да чета задълбочено по въпроса, затова все отлагам, докато събера повече информация. Четох в една тема във фейсбук мацките го пият, но в началото докато си напаснат дозата имат някакви неразположения.
Здравей,
Ползвам този
https://xenobg.com/produkt/progestene/ , като се водя от тяхното упътване, че здрава жена произвежда около 20 мг прогестерон.  В началото слагах по 1-2 капки на слабините, понякога и на венците. Сега си слагам около 10 капки вечер/2 х5 от двете страни, то не винаги може точно /, както и по 1-2 от всяка страна сутрин като се сетя.
От 15 до 25 ден от цикъла или след овулация, ако си я усещаш.
Неразположения не съм усещала.
Виж целия пост
# 320
А някой пие ли див ям за прогестеронова поддръжка?

Аз направих някакъв бум с мака-та. Пих го 8 дни (от 7-ми ден на МЦ), като последните два дни щях да се пръсна. Отточност, подуване, тежест... ходих на преглед, в единия яйчник 3 фоликула, в другия също 2-3 броя Grinning
АГ-то каза да я спирам. Ако искам да я продължавам, по-добре да пия първите 7-8 дни от МЦ, спирам я и нещо прогестероново за втората половина на МЦ.
Той препоръчва продукт с аврамово дърво (Фемикур Н), ама мен ме тегли към дивия ям.
Виж целия пост
# 321
Да използвам, че така или иначе съм се записала в темата и да попитам Simple Smile - може ли да ми препоръчате нещо за тежко ПМС? Не е всеки месец - до лятото беше през месец. Лятото започнах една диета и поизчезна за няколко месеца, но миналия месец се появи с пълна сила - 10 дни болки в гърдите, подуване и задържане на вода, зверски глад за храна, особено сладко, горещи вълни, нощно изпотяване /всяка нощ по 2 - 4 пъти/. Беше ужас. Не ми се пият лекарства - нещо билково, ако може да препоръчате, ще съм безкрайно благодарна Simple Smile
Пробвай с Масло от вечерна иглика, пие се постоянно от М до М, няколко месеца, после  месец почивка. Другото е Витеск, той също се приема по същата схема. Аз пия също и Вит.А(бета каротен) от първия ден на цикъла докото ми спре и Вит. Е от М до М. Диета с ограничаване на въглехидратите, като Кето(ВМНВХ), също помага за подобряване на ПМС.

Много благодаря. Аз с моята диета /кисело мляко през ден/ сякаш направих някакво прочистване ли, не знам, обаче МЦ доста се промени - ПМС-то изчезна с всичките си симптоми, цикъла, който преди това ми идваше на 35 - 38 дни, започна да идва все по-редовно и предпоследния път дойде на 30-я ден, което не ми се е случвало сигурно повече от 20 години. Стана по-обилно /преди това едвам изкарваше по ден и половина, а последните месеци имаше нормално течение по 2 пълни дни и след това 3 по-слаби/. Като цяло нещата за три месеца доста се подобриха. И през последния месец, в който развалих диетата, ПМС-то направо ме разби - 10 дни брутални симптоми, МЦ дойде на 38 ден - стана си старата работа.
Та по този повод се чудя дали е възможно да е от храната. Дали да не пробвам с някакъв Детокс микс или да си взема антиоксиданти да пия
Виж целия пост
# 322
[Здравей,
Кой точно биоидентичен прогестерон пиеш и по някаква схема ли?
Ами притеснявам се, защото не съм си изследвала хормоните, нямам представа от дозировката, знам ли... Нямам много време да седна и да чета задълбочено по въпроса, затова все отлагам, докато събера повече информация. Четох в една тема във фейсбук мацките го пият, но в началото докато си напаснат дозата имат някакви неразположения.
Здравей,
Ползвам този
https://xenobg.com/produkt/progestene/ , като се водя от тяхното упътване, че здрава жена произвежда около 20 мг прогестерон.  В началото слагах по 1-2 капки на слабините, понякога и на венците. Сега си слагам около 10 капки вечер/2 х5 от двете страни, то не винаги може точно /, както и по 1-2 от всяка страна сутрин като се сетя.
От 15 до 25 ден от цикъла или след овулация, ако си я усещаш.
Неразположения не съм усещала.
И аз реших да пробвам тези капки, но още не съм ги получила. Да попитам дали повлияват на цикъла като количество и продължителност? Понеже при мен си е доста обилен и не ми се иска да става още по-зле.
Виж целия пост
# 323
Та по този повод се чудя дали е възможно да е от храната.
На мен не ми се е случвало.
Виж целия пост
# 324

И аз реших да пробвам тези капки, но още не съм ги получила. Да попитам дали повлияват на цикъла като количество и продължителност? Понеже при мен си е доста обилен и не ми се иска да става още по-зле.
Моят е оскъден по-скоро и затова не мога да ти кажа със сигурност. Но обилен цикъл обикновено е свързан с естрогенова доминантност, така че е по-скоро няма да ти стане по-зле поне.
Виж целия пост
# 325
Здравейте отново,аз вече втори месец нямам цикъл и се чувствам издута като плондир,съответно съм и +3кг,появиха ми се ужасни торбички под очите,запичнах да пия Дуфастон по предписание на моята гинеколожка вече 2 дни,дано да ми дойде и да източа тая вода..Тя каза,че при изледванията,които ми пусна преди 2 месеца яйчниковият резерв ми бил ок,явно от стрес,притеснение съм нямала цикъл нямало от какво др да е.
Виж целия пост
# 326
Здравейте мацки. Този месец пак съм точна като часовник-на 28 ден ми дойде. За разлика от друг път 5 дни беше слаб, с леки болки, без никакъв гаден ПМС. Викам си, чудно и бам. От вчера 6-ти ден се засили както си знае. Днес не ходих на работа. Адски световъртеж, гадене, главоболие и як теч. Реве ми се. Започнах калциум фосфо С  3*1 от днес. Утре ми е 8-ми ден , ако не намалее ще звъня на гинеколога. Вече наистина искам да ме оставя, колкото и да казват че било полезно да имаме цикъл по до късно. Уморих се.
Виж целия пост
# 327
Да се оплача и аз...
Дойде ми на 23 ден, но....
Сърцебиене, вдигам кръвно, главоболие, особено следобед в слепоочията.....
Страшно е....
Виж целия пост
# 328
И на мен тоя месец ми дойде на 24 ден. Тръгна изведнъж, без предизвестие, ярко червено. Кръвоизливи още нямам.. Но страшно главоболия 2 дни, имах чувството, че ми е отворена главата. Имах пак горещи и студени вълни, тръпки ме побиваха по цялото тяло. Прескачаше ми сърцето 2 дни, преди да ми дойде... Тоя път обаче, кръвното ми остана в диапазон 110/70,115/75. Друг път се, е вдигало до 130/80...Изобщо странни работи. Една седмица преди това редовно си масажирах врата със смес от сусамово и масло от салвия(то било вдигало естрогена) - ползвах го заради болките във врата и много ме облекчава.. Също така преоткрих балсама "Китайско чудо" 🤣🤣🤣🤣 пак за тая цел.
Виж целия пост
# 329
И аз бая салвия съм измазала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия