Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема № 16

  • 47 986
  • 756
# 405
Момичета,а някоя от вас да страда от задух ,аз забелях от известно време нещо ми става,не ми стига въздуха и няма определен момент от деня различно е
На мен ми се случва при паникьосване.
Както и при вдигане на кръвно понякога, най-вече като ходя. Всъщност, така разбрах, че съм започнала да вдигам кръвно.
Виж целия пост
# 406
А защо кюртаж, а не хистероскопия?
Представа нямам, така каза доктора. Едва сега нагазвам в това, но като чета повечето момичета тук са минавали през махане на полипи и то не веднъж. Хич не ми се иска, ама ако няма как. Бих отлагала и аз махането като Галя Статева, но не знам дали е добре. Иначе аз нямам горещи вълни, нито качвам килограми. Но пък пия хапчета за кръвно,  имам завишен холестерол и триглицериди. Всичко май е от менопаузата.
Виж целия пост
# 407
Имаше период, през който се е случвало изведнъж да ми става топло и да имам чувството, че нямам въздух за дишане, и да отварям прозореца. Много странно усещане беше.
Сали, не зная какво да ти кажа, при първия полип отлагах няколко години, накрая се наложи, че цикъла ми не спря 20 дена.
Вторият беше по-изненадващ, видя се на профилактичен преглед, а аз ходех тогава на 6 месеца.
Хистероскопията се плаща от пациента, може би за това не го е споменал лекаря. По принцип се води по щадящ метод, изкоментирайте го с лекаря, ако искате.
Последно преди 2 години зная, че беше към 450 лв.
Виж целия пост
# 408
Момичета,а някоя от вас да страда от задух ,аз забелях от известно време нещо ми става,не ми стига въздуха и няма определен момент от деня различно е
На мен ми се случва при паникьосване.
Както и при вдигане на кръвно понякога, най-вече като ходя. Всъщност, така разбрах, че съм започнала да вдигам кръвно.
Точно така, подкрепям Перуника. А аз примерно имам задух и при аритмия. Консултация с кардиолог трябва.
Виж целия пост
# 409
Момичета,а някоя от вас да страда от задух ,аз забелях от известно време нещо ми става,не ми стига въздуха и няма определен момент от деня различно е
На мен ми се случва при паникьосване.
Както и при вдигане на кръвно понякога, най-вече като ходя. Всъщност, така разбрах, че съм започнала да вдигам кръвно.
Точно така, подкрепям Перуника. А аз примерно имам задух и при аритмия. Консултация с кардиолог трябва.
При мен е различно ,но предимно като съм в покой,седнала примерно,но започна доста често да се случва и е мн натоварващо ,иначе съм с ниско кръвно.
Виж целия пост
# 410
Стробъри
И аз БЯХ с много ниско. И докато се усетя, нещо ме стяга в гърдите, задух, меря кръвно - аритмия. А после изведнъж и хоп кръвното сутрин се оказа високо. А аз не съм го мерила сутрин на ставане защото не знаех че така трябва. И когато кръвното ми се качва (сърцето ми с брадикардия) И решава да прескача. Така се отказах хипертоник, доста неочаквано.
Виж целия пост
# 411
Сали, питай и за хистероскопия. По- лека манипулация е. Правили са ми я, сега имам втори полип.....уви.
Виж целия пост
# 412
Стробъри
И аз БЯХ с много ниско. И докато се усетя, нещо ме стяга в гърдите, задух, меря кръвно - аритмия. А после изведнъж и хоп кръвното сутрин се оказа високо. А аз не съм го мерила сутрин на ставане защото не знаех че така трябва. И когато кръвното ми се качва (сърцето ми с брадикардия) И решава да прескача. Така се отказах хипертоник, доста неочаквано.
+1
Само дето още не съм била на кардиолог, но ще трябва. Личната ме лекува. На хапчета съм.
От цял живот ниско , дори пиейки кафета, за да го вдигна, сега съм хипертоник.
Виж целия пост
# 413
И аз цял живот с ниско кръвно...
От 2 седмици вдигам....
Вчера лл ми изписа Небилет плюс, сутринта пих, но сега ми в 140/100
Скепоочията ми пулсират.
Запазих си час за кардиолог на 22.12.
Виж целия пост
# 414
Ясно,ами явно и аз трябва да си взема час за кардиолог и да си меря кръвното,но аз и пия доста кафе през деня.
Виж целия пост
# 415
Аз спрях кафето и цигарите, момичета. Много зле започнаха да ми се отразяват с тази пременопауза. А си пушех доволно и пиех по две-три кафета на ден. Сега си правя сутрин капучино и това е, но хубаво капучино - Caprimo Cappuccino Noisette
Виж целия пост
# 416
Сали, питай и за хистероскопия. По- лека манипулация е. Правили са ми я, сега имам втори полип.....уви.
Ако знаех че има и такава възможност бих питала веднага. Но да ви кажа този термин хистероскопия ми звучи страшно, като че нещо ще премахнат радикално. Мога да си позволя да си платя, стига лекаря ми да може да я направи. Наистина ли е по-щадящ метод? С пълна упойка ли е? Каква е разликата между хистероскопия и абразио? Впрочем трети ден на примолут-нор и все още мъничко кървя, но съвсем мъничко. Дали е нормално?
Коригирам се, прочетох какво значи и да, по-добре е. Абразиото се прави на сляпо. Но ми се ще да отлагам малко време, а не точно по празниците да се мотая по болници. Ама че късмет.
Виж целия пост
# 417
Хистероскопията е в пъти по-щадяща от кюртажа.Съвсем семпло казано-влиза се с камера и се маха самия полип.С краткотрайна упойка е ,спи се 15-тина мин. и си готов.Кюртажа остъргва цялата лигавица на матката ,а не конкретно полипа и е насляпо.По-евтин е и сигурно за това го правят.За мен хистерото е  по-добър метод.

По-скоро вижте лекар Simple Smile ."Мотаенето е 3-4 часа .Не се спи или нещо подобно. Simple Smile
Виж целия пост
# 418
Сали, радвам се, че е спрял големият "теч" и имаш вече някакъв ориентир в ситуацията.

Относно добавките - и на мен ми прави впечатление, че се взимат много и най-различни неща. И го казвам като човек, който като влезе в аптека, все разглежда добавки за това и онова Simple Smile От друга страна, разбирам, че когато оплакванията ти се неглижират и не търси работещо решение от лекарите, това е логичното следствие.
Виж целия пост
# 419
Тази вечер все пак отидох на преглед при моята гинеколожка. Реших, че вместо да го мисля и да влизам във филми е по-разумно да ме прегледа лекар и да ме посъветва какво да правя. Както и се очакваше, полипа ми прави проблем, съчетано с хормонален дисбаланс и навлизане в пременопауза. Всичко това при мен е гарнирано и с проблемите ми с щитовидната жлеза. Хубавото е, че се потвърди и становището на лекарката отпреди 1,5 година. Тя си ме беше предупредила, че полипа ми е тлъстичък и рано или късно ще създаде проблем. Макар, че при мен кървенето е много слабо и се търпи, но не е нормално де....Засега ми изписа 15 дни по 2 табл. Зафрила. Надявам се да подейства бързо и кървенето да спре. След това трябва да ми дойде цикъл и през януари трябва да се направи хистероскопия. Аз вече взех решение и няма да отлагам. Този метод е по-щадящ от абразиото със сигурност и по-скъп. Аз лично твърдо съм за хистероскопията и вярвам напълно на моята лекарка. Ще я правя в Токуда, със заплащане - около 700 лв. , без здравна каса. Правят я за половин час, после изчакваш 1-2 часа в болницата и си тръгваш.
Това е момичета от мен.
Ходете на лекари и не се самолекувайте!
А симптомите в периода на менопаузата няма как да се избегнат. Можем да си помагаме с добавки, със спорт, с положителни емоции и без стрес.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия