Навън може да трещи и да вали, а ЯНУРЧЕТО на топло в мама сладко спи!

  • 48 372
  • 742
# 240
Аз планирах да изляза по-късно в болничен, но впоследствие реших, че няма смисъл, така или иначе би трябвало да си взема бонуса Simple Smile Та се интересувах по този повод, питах и следящата ме лекарка. Това, което научих от няколко независими източника е, че АГ може да ти поиска бележка от работодателя до коя точно дата си била на работа, за да бъде издаден коректно болничния лист.
Виж целия пост
# 241
Моят 45 ще започне след няколко дни. АГ ми каза, че ще го издаде по- късно със задна дата. Каза, че този болничен можел да се издаде с много задна дата, каквото и да значи това.
Виж целия пост
# 242
Моя започва след 9 дни, но аз ще си го ползвам и не знам как стоят нещата със забавянето му🙄
Ние сме се разчистили.. Украсявам.. Пера щори.. Прозорци чистя.. Общо взето лудница. Имам да гладя и бебешки дрехи🙈 И в последните дни в предвид случилите се събития напоследък, гледам да си запълвам времето постоянно с нещо..
На диета съм.. Защото имам леки завишения със захарта..Избягвам сладко, захар и всички готови въглехидрати 🤢
Общо взето ми идват в повече всички неща, но гледам да остана позитивна и да съм спокойна до колкото е възможно.
Виж целия пост
# 243
Моят 45 дневен започна на 19ти и не съм изобщо се замисляла да не го взимам, въпреки че това с бонуса не е зле като идея. В моята работа също дават по една заплата на края на годината, но едва ли ще взема като не съм била на работа от септември...

Мама, ние също сме се разчистири в нас яко, всичко основно, за да може като дойде момента мъжа ми да не се смазва от толкова чистене, а просто да почисти нормално. Разбутваме мебели, чистим прах зад тях, прозорци, шкафове вътре/вънка, майка му има рейнбол прахосмукачка и я взехме да изтупаме всички матраци и дивани с нея, направо сме лъснали цялата къща. Добре, че и детето, че иначе не мога да го накарам нищо по-необичайно да свършим 😀
Ще започвам и да пера от утре и да подреждам бебешките шкафове с дрехи и да ви кажа честно хич не ми се занимава с коледни украси. Като гледам повечето ми близки вече са украсили вкъщи. Аз само съм накупила подаръци за всички деца в семейството, че не знам дали ще имам възможност по натам.

Исках да ви питам, може да ви се стори глупав въпрос, но бебешките дрехи делят ли се на бяло и цветно като се перат?
За нашите деля всичко, но тея малки джвъчки, ако ги деля ще пускам общо взето празни перални🙄
Виж целия пост
# 244
Моят 45 дневен започна на 19ти и не съм изобщо се замисляла да не го взимам, въпреки че това с бонуса не е зле като идея. В моята работа също дават по една заплата на края на годината, но едва ли ще взема като не съм била на работа от септември...

Мама, ние също сме се разчистири в нас яко, всичко основно, за да може като дойде момента мъжа ми да не се смазва от толкова чистене, а просто да почисти нормално. Разбутваме мебели, чистим прах зад тях, прозорци, шкафове вътре/вънка, майка му има рейнбол прахосмукачка и я взехме да изтупаме всички матраци и дивани с нея, направо сме лъснали цялата къща. Добре, че и детето, че иначе не мога да го накарам нищо по-необичайно да свършим 😀
Ще започвам и да пера от утре и да подреждам бебешките шкафове с дрехи и да ви кажа честно хич не ми се занимава с коледни украси. Като гледам повечето ми близки вече са украсили вкъщи. Аз само съм накупила подаръци за всички деца в семейството, че не знам дали ще имам възможност по натам.

Исках да ви питам, може да ви се стори глупав въпрос, но бебешките дрехи делят ли се на бяло и цветно като се перат?
За нашите деля всичко, но тея малки джвъчки, ако ги деля ще пускам общо взето празни перални🙄
Аз не деля, нито нашите, нито бебешки те на блатото съм делила 😁 ако те притеснява, че нещо може да пусне боя има кърпички, които улавят цветовете 🤗
Виж целия пост
# 245
Аэ раэделих бебешките дрешки на бяло/роэово/синьо+эелено/бежаво+сиво  и принципно пера всичко по етикет. Тоест имах едни вълнени неща, които си прах на ръчна програма, а другите иэпрах на 30-40 градуса. Също отделно прах кърпите и чувалите, чаршафите, одеалцата. Нашите дрехи също си перем по цветове и по етикет. Някои неща иэгладих, эащото не са эа сушилня, но повечето стават.

Да ви кажа обаче внимавайте с препарата эа пране. Тоэи на дм ултра сенситив е супер силен и направи дрехите едни твърди,  а вълнените им прецака леко формата, та прах отново с Персил эа бебета и се оправиха. Не вярвах, но има раэлика...

При мен всичко е готово. Днес вэех обаче едно легълце, което става эа дневно легло в хола примерно, докато готвя или тренирам да си е до мен, но и эа първите седмици тип некст ту ми. Всъщност е до 9 месеца, но нашето бебе ще е само в началото (1 месец макс) в спалнята, после в кошарата в детската си. Към това легълце поръчах висококачествен матрак.

Виж целия пост
# 246
Аз излизам от петък в 45 дневен, но вероятно ще трябва да го удължавам, защото според док, при който ще раждам терминът ми е 2 седмици след определената от следящия АГ дата Rolling Eyes Та....ще видим какво ще стане накрая....Имате ли идея кой удължава въпросния болничен- лекарят, който го е издал или болницата, в която раждам?
Виж целия пост
# 247
И аз ги делих.. Бели.. Цветни(предимно розови 😁лилави, мента.. ). Отделно завивки и одеала. Прах със Сано и съм доволна. Дрехите са страхотно мекички ☺️ Остана да си изпера мойте нощници и кърпи за болницата 🤢🙄
И да стегна полека и тази чанта, че така седи всичко около нея..
От черния петък взехме 1 кашонче памперси на Памперс от тея новите и кърпи..Тях съм подготвила за родилното.. Едно пликче от кашона е 34 броя и 2 пакета мокри кърпи.
Имам и 1 кашон 2ка 😁 Та ако случайно са малки имам налични ☺️
Виж целия пост
# 248
Привет, момичета! Днес бях и аз на преглед , бебето го измериха около 1,800кг. Общия белтък ми е паднал и ми изписаха протеин. С предната бременност пак ми бяха изписали, много е гадно, но ми е изключително трудно с яденето на риба, месо и яйца. Говорихме си и за раждането, ще е секцио най-вероятно пак.
Не знам , но това с облъчването по телевизията само с лоши новини, ми влияе изключително негативно, направо депресивно. Може ли да се живее във вечен страх и притеснение, първо до раждането, после с бебето, после със задължителните ваксини, които трябва да му се поставят. Чувствам се изключително кофти. Мислех си да се ваксинирам след раждането, а сега все повече се замислям да е преди това.
Отделно се гледаме с голямото ми дете вкъщи, мъча се да я науча на самостоятелност, но ми е много трудно. От две седмици се каня да изчистя един шкаф, все не мога да смогна. Не знам хормони ли са , какво е , но въобще психически не се чувствам ок.
Виж целия пост
# 249
snowwhite12, много е хубаво легълцето bassinet. Каква е височината? Харесах в един сайт подобно и една люлка за първия месец, но понеже има вероятност да раждам със секцио (надявам се, че не), се питам дали в този случай човек може да се навежда, за да оставя и взема бебето, ако е на ниско (нали не се регулират нивата като на легълцата)?

За дрешките - не разделих бяло от бебешко синьо, защото бяха твърде малко като количество, и добре, че в последния момент реших да сложа от кърпичките, които улавят цветовете...като ги извадих бяха поели синьото, поне за дрешките нямаше проблем Grinning Относно препарата за пране - бих го препоръчвала, няма аромат, мекички са дрехите.

Виж целия пост
# 250
Леле snowwhite, голямо сортиране пада при теб. Аз също съм ентусиаст и обичам да правя нещата както си трябва по етикет, но много ще ме затормозява толкова стриктно да пера, но адмирации за теб!

Да ви споделя нещо, някои от вас може да решат да го правят..бях на зъболекар днес и ми даде зъболекарката съвети за бебето...каза, че в началото устичката на бебетата е стерилна и не е хубаво да се целуват по лицето и ръцете, които често си лапат, защото имало някакво влияние за в бъдеще да са му по-здрави зъбите като се запази по-дълго стерилна, също да не се оставя да спи с подпряна ръка на челюстта, защото се изкривявала така и пак за вбъдеще не е хубаво за зъбите и също каза, че е важно да се кърми и храни от шише, ако е в позицията за кърмене, нещо за правилното преглъщане ми обясни, но това не го запомних много добре 🙂

Друго нещо, което не помня са сме коментирали, аз ще разпитам и в болницата като ходя, но попаднах на някаква бебешка възглавница против задушаване по сайтовете. Придържа главата и вратлето в по-изпъната поза до колкото видях, какво ви е мнението за такова нещо, ще ползвате ле, въпреки че повечето не препоръчват възглавници?
Виж целия пост
# 251
Александра, мерси хаха :Д Не енужно естествено,но аэ така съм си свикнала и при моите дрехи. Имам и каприэни материи и се научих да пера точно както си пише. А най-много мраэя, когато цветовете се смесят и эасивеят или поемат друг цвят, эатова и не ми е стрес. Въэглавница мяма да полэвам. Само чувал, беэ эавивки.

Мълбери, пише, че е 135 см високо общо. Понеже го поръчах днес, ме энам точно как ще иэглежда. Аэ съм 171, но не мисля, че ще ми е проблем. Мнооого се чудих какво легло от тоэи тип да вэема-бейбибей ли да е, чико ли, тип кошница ли... Това по описание и вид най-много ме убеди. Иначе и другите некст ту ми не са особено високи. Нашата кошара се регулира, но мисля, че кошницата не се.
Виж целия пост
# 252
Аз мислех да взимам Denkmit ultrasensitive, но постът на Snowwhite май ме поразубеди. Може бо все пак ще ползвам Фрош.
Виж целия пост
# 253
Aleksandra618461, няма да използваме възглавница за бебето. Експертите от сериозните световни педиатрични организации не ги препоръчват и ще се доверя на тях. Освен възглавници има много красиви обиколници и други красоти, но и тях ще си спестя, за да съм спокойна за безопасността преди всичко.
Виж целия пост
# 254
Ние взехме такова легълце, също и заради люлката и ще го ползваме в началото до спалнята ни само през нощта, като през деня мисля да си спи в неговата стая в креватчето.
Ниско си е обаче, а мисля, че са стандартен размер, ако искате ще измеря.

Дразни ме обаче дантелата и ще го разшия в долния край, махнах му и сенника, та съвсем кошница ще остане Grin
Аз взех прах Фрош и пера нашите дрехи вече, за да не миришат силно като го гушкаме. Не мирише на нищо, след сушилня дрехите са си меки, та мисля него да си ползвам. Още не съм стигнала до чистене и пране, днес ми е последния работен ден (юхуу!) и след това се заемам с прозорци, шкафове и пране и сортиране на бебешки дрешки. И коледна украса.. до вчера още имаше инструменти и кашони по пода и някак не вървеше да изкарам и елхата на средата на цирка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия