Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 35

  • 28 279
  • 740
# 210
Не много популярно, поостаряло, но отвреме на време се среща и името ЗахАри.
Виж целия пост
# 211
Явно зависи от региона, но Захари си е съвсем нормално име за мен. Познавам много и на различни възрасти. Обаче сега се сещам за леля Захарка, която работеше в сладкарницата до моето училище. Това преди 40 години, но и тогава си беше куриозно.
Виж целия пост
# 212
Захара познавам-малко дете.
Виж целия пост
# 213
В Русия се среща и името Макар - като форма на Макарий - име от православния календар, което означава "щастлив".

Захара ми харесва. Срещала съм името Захарина - възрастна жена.
Виж целия пост
# 214
Радомира - не бях го чувала като собствено име, само града.
Радмир
Макавей
Виж целия пост
# 215
Камен - мъж на около 60 години.
Виж целия пост
# 216
Какво му е на Камен?
Виж целия пост
# 217
Камен е едно супер често срещано име, не знам какво прави тук. Grinning
Красидара.
Виж целия пост
# 218
Аз го срещам за втори път в живота си, странно ми се струва.
Виж целия пост
# 219
Радомир/а и Камен не са често срещани, но са си съвсем нормални имена. Виж Красидара е някаква супер измислица. Смесица от дядо Красимир и баба Дарина, вероятно. Laughing

Йолинка
Айля
Синем
- жена
Марусенка
Чана
Дилена
Кевани
- жена
Виж целия пост
# 220
Айля и Синем са турски имена. Даже са често срещани.
Камен също е доста разпространено име, познавам от малки деца до дядовци.
За Негослав, Красиан и Стиван каквото и да кажа, ще е малко.
Виж целия пост
# 221
Бях чела в един Именник, че Негослав означава "да е Негова славата", т. е. - да е на Бога славата.

Преди няколко дни срещнах името Живелина - хареса ми.
Виж целия пост
# 222
Аз да не казвам голяма дума, но познавам сигурно 10-тина Каменовци, все едно Стоян да ми е странно. Grinning Но разбирам, че явно не сте срещали хора с това име в обкръжението си. Аз така реагирах за името Траян. Като се представи момчето, реших, че се шегува, никога не го бях чувала. После го срещнах и в женски вариант дори и вече грам не ми е странно.
Красидара забравих да допълня, че е млада жена. Много ми е странно и измислено.
Не знам дали съм споменавала в темата Огнезар - мъж на средна възраст. Харесва ми името. Simple Smile
Виж целия пост
# 223
А името Нягол какво означава или произход?
Виж целия пост
# 224
Златил,към 40год.,от тв репортаж
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия