Счетоводител в нужда се познава 18

  • 36 329
  • 784
# 270
Някой има ли идея как се изчислява заплатата на държ. служител - с определен ранг в ДХ, посочен е и широк диапазон в конкурса ? Искам да се ориентирам /мотивирам/ преди подготовката за изпита. Още чакам решение дали съм допуснат.

 При единствения ми опит си спомням че ми показаха едни таблици, но беше в ЧР отдела им...
Виж целия пост
# 271
Самоосигуряващ, избрал да подаде еднократно декларация образец 1 за 2022, само за инвалидност поради общо заболяване, старост и смърт- с код 22. Декларира осигурителен доход 650 лв. Проблемът е, че от април може би ще се промени осигурителният доход на 710 лв. Два варианта за подаване на образец 1- подава със 650 лв., после пуска нов образец 1 с" К"- корекция. Или пуска за първите три месеца с 650, после пуска друга декларация със 710. Как според Вас ще е по-добре?
Виж целия пост
# 272
Физическо лице от мес. 01 до мес. 05.2021 е безработно. Внасяло е като безработен по 26лв. на месец здравни.
От 01.06.2021 се регистрира като лице упражняващо свободна професия и започва да се самоосигурява.
При попълване на Приложение 3 от ГДД, за определяне на годишната данъчна основа: нали има право здравните вноски като безработен да ги извади от годишния облагаем доход?
Т.е годишната данъчна основа ще е по-малка с 130 лв. (26 лв. * 5 мес.)
Благодаря предварително!

Според мен се приспадат от общата сума на дължимите ЗО. Мисля, че някъде съм го чела, но вчера търсих и не намерих.
Виж целия пост
# 273
Тук има отговор на този въпрос, но искат регистрация
https://www.portalschetovodstvo.bg/prispadane-na-zdravni-osiguro … ot-zdds-22617.htm
и тук
ЗДДФЛ
Годишна данъчна основа
Чл. 32. (Доп. - ДВ, бр. 99 от 2011 г., в сила от 01.01.2012 г., доп. - ДВ, бр. 95 от 2015 г., в сила от 01.01.2016 г.) Годишната данъчна основа на местни физически лица от наем или от друго възмездно предоставяне за ползване на права и имущество се определя, като облагаемият доход по чл. 31, придобит през данъчната година, се намалява с вноските, които лицето е задължено да прави за данъчната година за своя сметка по реда на чл. 40, ал. 5 от Закона за здравното осигуряване, когато облагаемият доход по чл. 31 се включва при годишното изравняване на осигурителния доход.
Виж целия пост
# 274
"При попълване на Приложение 3 от ГДД, за определяне на годишната данъчна основа: нали има право здравните вноски като безработен да ги извади от годишния облагаем доход?"

Да пише го в указанията  на Приложение № 3 доходи от друга стопанска дейност
От указанията
На ред 7 ...и
На ред 8 ...
Виж целия пост
# 275
Здравейте!

Имам нужда от помощ и малко разяснение. От Декември 2021 съм СОЛ като се осигурявам за всички рискове. Подавам до 25 число Декларация образец 1, плащам осигуровките, сега в рамките на срока на Годишната данъчна декларация ще подам Декларация 6 (за нея не ми стана ясно трябва ли да подам за 2021 след като за Декември нямам никакъв доход), това ли е всичко? Моля, кажете дали пропускам подаване на някоя декларация.

Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 276
Здравейте!
Имам нужда от помощ и малко разяснение. От Декември 2021 съм СОЛ като се осигурявам за всички рискове. Подавам до 25 число Декларация образец 1, плащам осигуровките, сега в рамките на срока на Годишната данъчна декларация ще подам Декларация 6 (за нея не ми стана ясно трябва ли да подам за 2021 след като за Декември нямам никакъв доход), това ли е всичко? Моля, кажете дали пропускам подаване на някоя декларация.
Благодаря Ви!
Ако сте внесли осигуровки за декември 2021 и сте подали Декл.обр.1 за декември трябва да подадете годишна декл.обр.6 за 2021г. до 30 април 2022г.
Говорете със счетоводителя си за всички декларации, които трябва да подавате; все пак той е човекът, който знае каква дейност осъществявате (може да сте свободна професия, да сте на патент и т.н.).
Виж целия пост
# 277
Здравейте!
Имам нужда от помощ и малко разяснение. От Декември 2021 съм СОЛ като се осигурявам за всички рискове. Подавам до 25 число Декларация образец 1, плащам осигуровките, сега в рамките на срока на Годишната данъчна декларация ще подам Декларация 6 (за нея не ми стана ясно трябва ли да подам за 2021 след като за Декември нямам никакъв доход), това ли е всичко? Моля, кажете дали пропускам подаване на някоя декларация.
Благодаря Ви!
Ако сте внесли осигуровки за декември 2021 и сте подали Декл.обр.1 за декември трябва да подадете годишна декл.обр.6 за 2021г. до 30 април 2022г.
Говорете със счетоводителя си за всички декларации, които трябва да подавате; все пак той е човекът, който знае каква дейност осъществявате (може да сте свободна професия, да сте на патент и т.н.).

Благодаря Ви за бързия отговор.

На свободна професия съм, без патент. Нямам счетоводител, чета и се оправям сама. Да, балгодаря, предвидила съм скоро да подам и Декларация 6, просто не бях сигурна.
Виж целия пост
# 278
Сега на 15.02 почнах на нова работа от кога мога да си ползвам платения отпуск.
Колко дни ще ми се полагат за тази година? 18 нали. Питам информативно.
Виж целия пост
# 279
Кажете информативно и колко дни имате по ТД.
Виж целия пост
# 280
20 дни
Виж целия пост
# 281
Здравейте,имате ли представа дали само на съпруга,който подава декларация за данъчното облекчение му гледат задълженията към държавата или и на съпругата?
Виж целия пост
# 282
Здравейте,имате ли представа дали само на съпруга,който подава декларация за данъчното облекчение му гледат задълженията към държавата или и на съпругата?

Само на лицето, което ползва данъчното облекчение.

kikair, 18 дни ще бъде платеният отпуск за тази година, който може да ползвате. А от кога - от когато Ви бъде разрешен от работодателя.
Виж целия пост
# 283
Здравейте,
Нужно ли е физическо лице да се регистрира по ДДС, ако получава хонорар, който обаче идва от чуждестранна  банка ?
Виж целия пост
# 284
Здравейте !
 
Ако една фирмаХ получи  фактура по ДДС трябва ли  тази  фирмаХ да е регистрирана по ДДС?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия