Счетоводител в нужда се познава 18

  • 36 329
  • 784
# 285
Здравейте,
Нужно ли е физическо лице да се регистрира по ДДС, ако получава хонорар, който обаче идва от чуждестранна  банка ?
Здравейте, кой Ви плаща хонорара? Фирма или др. физическо лице? От къде е България, Европ. съюз, САЩ? За какво е хонорара?
Виж целия пост
# 286
Здравейте !
 
Ако една фирмаХ получи  фактура по ДДС трябва ли  тази  фирмаХ да е регистрирана по ДДС?
Ако фирма Х иска да си възстанови ДДС-то, да трябва.
Виж целия пост
# 287
Здравейте !
 
Ако една фирмаХ получи  фактура по ДДС трябва ли  тази  фирмаХ да е регистрирана по ДДС?
Ако фирма Х иска да си възстанови ДДС-то, да трябва.
Няма такъв термин "фактура по ДДС". И не, не е необходимо фирмата получател да е регистрирана по ЗДДС.
Тя дори и регистрирана, може на няма право на данъчен кредит по тази ф-ра.
Виж целия пост
# 288
Къде мога да видя кои сделки подлежат на митническо облагане?
Виж целия пост
# 289
Здравейте! Simple Smile

Извинявам се, ако вече подобна тема е обсъждана, но не успях да намеря информация! Simple Smile
Това лято мисля да наема СПА-център на морето, където да практикувам масажи и да наема още от 1 до 3-ма колеги,които да помагат. Тъй като до този момент не съм създавала фирма, въпросът ми е какви точно са стъпките и дали можете да ми препоръчате счетоводител, който да съдейства! Simple Smile

Благодаря!
Виж целия пост
# 290
Здравейте! Simple Smile
Извинявам се, ако вече подобна тема е обсъждана, но не успях да намеря информация! Simple Smile
Това лято мисля да наема СПА-център на морето, където да практикувам масажи и да наема още от 1 до 3-ма колеги,които да помагат. Тъй като до този момент не съм създавала фирма, въпросът ми е какви точно са стъпките и дали можете да ми препоръчате счетоводител, който да съдейства! Simple Smile
Благодаря!

Здравейте,
Може да регистрирате фирма /напр. ЕООД/.
Друг вариант понеже масажистите са на патент:
ЗМДТ 23. Масажистки и масажисти - данъкът се определя според местонахождението на обекта: от 500 до 1680 лв.
Да упражнявате дейността като свободна професия. По този начин може 2-3 масажисти заедно да наемете помещението.
Виж целия пост
# 291
Благодаря за информацията! Simple Smile

А кой вариант би бил най-изгоден, според Вас? Simple Smile

Здравейте! Simple Smile
Извинявам се, ако вече подобна тема е обсъждана, но не успях да намеря информация! Simple Smile
Това лято мисля да наема СПА-център на морето, където да практикувам масажи и да наема още от 1 до 3-ма колеги,които да помагат. Тъй като до този момент не съм създавала фирма, въпросът ми е какви точно са стъпките и дали можете да ми препоръчате счетоводител, който да съдейства! Simple Smile
Благодаря!

Здравейте,
Може да регистрирате фирма /напр. ЕООД/.
Друг вариант понеже масажистите са на патент:
ЗМДТ 23. Масажистки и масажисти - данъкът се определя според местонахождението на обекта: от 500 до 1680 лв.
Да упражнявате дейността като свободна професия. По този начин може 2-3 масажисти заедно да наемете помещението.
Виж целия пост
# 292
От гледна точка на осчетоводяване / счетоводство е по-лесно на патент. Но пък трябва да видите колко е размерът му и дали Ви устройва.
Ако ЕООД имате право да отчитате приходи/разходи, да формирате печалба и да я обложите нея, но пък колегите, които искате да наемате трябва да са на трудов договор и тогава става още по-сложно - има много изисквания, които трябва да спази един работодател.
Ако всеки е на патент Вие няма да имате ангажимент за тях, нито ще трябва да спазвате трудовото законодателство.
Виж целия пост
# 293
Също така зависи и колко ще е наема, колко работни места реално ще има.
Колко месеца / тримесечие ще се осъществява дейността. Дали ще е еднократно. Какво работите и през другото време на годината. и т.н.
При ЕООД имате първоначално разход за регистрацията на фирма.
Затова Ви копирах и Закона за местни данъци и такси - според общината е патента.
23. Масажистки и масажисти - данъкът се определя според местонахождението на обекта: от 500 до 1680 лв.
В Бургас е един, във Варна друг, дори София-Люлин е различно от София-Младост.
Т.е. проверете и според помещението, което наемете къде се намира - в общината колко е патента.
P.S. като свободна професия също може да наемате персонал.
Виж целия пост
# 294
На дамата с масажите - намерете счетоводител близо до постоянното ви местоживеене, може би познат на познат, на когото се доверявате и си направете консултация на живо. Търсете счетоводител, който евентуално би се заел с делата ви. Защото справките и справчиците са безброй, по-добре е тази работа да се подхване и върши от професионалист. Още повече, ако ще работите съвместно с други хора (дали като партньори или наети).
Виж целия пост
# 295
Благодаря много за информацията на всички! Simple Smile
Да, при всички положения ще потърся счетоводител, но все още се ориентирам кой да бъде той. 🙄
Благодаря отново за съдействието! 😊

Разбира се, ако някой познава счетоводител с опит в подобна сфера или пък може да препоръча добър такъв в София (Драгалевци, Витоша, Манастирски ливади, Борово и околността), ще съм благодарна! Simple Smile
Виж целия пост
# 296
Благодаря много за информацията на всички! Simple Smile
Да, при всички положения ще потърся счетоводител, но все още се ориентирам кой да бъде той. 🙄
Благодаря отново за съдействието! 😊
Разбира се, ако някой познава счетоводител с опит в подобна сфера или пък може да препоръча добър такъв в София (Драгалевци, Витоша, Манастирски ливади, Борово и околността), ще съм благодарна! Simple Smile

Мога да препоръчам себе си Simple Smile
P.S. Аз съм през булеварда до Витоша - Дианабад.
Виж целия пост
# 297
Благодаря много! 😊🙏

До няколко дни ще се ориентирам и ще пиша.


П. С. А дали някой е използвал тази услуга за отваряне на ЕООД:

https://registracia-na-firmi.com/%D1%80%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D1%81% … 0%B5%D0%BD%D0%B8/
Благодаря много за информацията на всички! Simple Smile
Да, при всички положения ще потърся счетоводител, но все още се ориентирам кой да бъде той. 🙄
Благодаря отново за съдействието! 😊
Разбира се, ако някой познава счетоводител с опит в подобна сфера или пък може да препоръча добър такъв в София (Драгалевци, Витоша, Манастирски ливади, Борово и околността), ще съм благодарна! Simple Smile

Мога да препоръчам себе си Simple Smile
P.S. Аз съм през булеварда до Витоша - Дианабад.
Виж целия пост
# 298
Еоод регистрирано по ДДС, но без дейност...подава нулеви декл. по ДДС и собственика като СОЛ само декл.1.
Не е ли като няма дейност да не възниква осигуряване? Т.е не следва ли да Не подава декл.1 или...?
И сега като е подавана всъщност, трябва ли да подаде годишна 6?
Виж целия пост
# 299
Здравейте, в момента съм на трудов договор и съм бременна, предстои ми да изляза в болничен до самото раждане(180дни+45). Професията ми е свободна, реално има ли техническа възможност да напусна и да се регистрирам като самоосигуряващо се лице и веднага да изляза в болничен?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия