Счетоводител в нужда се познава 18

  • 36 329
  • 784
# 435
Здравейте, работодателят ми ми бави заплатата. Интересува ме това дали значи, че и осигуровките ми не се внасят и за това не подлежи ли на глоба?
Също така осигуровките авансово ли се заплащат към съответните институции?
Виж целия пост
# 436
Може да е внесъл само осигуровките.
Виж целия пост
# 437
Здравейте лице на свободна професия съм. За първи път ми се налага да взимам болничен. Трябва ли веднага да уведомя счетоводителя? Или може в рамките на месеца, дали има значение датата на болничния.
Виж целия пост
# 438
Здравейте лице на свободна професия съм. За първи път ми се налага да взимам болничен. Трябва ли веднага да уведомя счетоводителя? Или може в рамките на месеца, дали има значение датата на болничния.

Зависи как се осигурявате, за колко дни е болничния, за кой месец е и т.н.
Говорете със счетоводителя си.
Виж целия пост
# 439
Здравейте лице на свободна професия съм. За първи път ми се налага да взимам болничен. Трябва ли веднага да уведомя счетоводителя? Или може в рамките на месеца, дали има значение датата на болничния.

Зависи как се осигурявате, за колко дни е болничния, за кой месец е и т.н.
Говорете със счетоводителя си.
Осигуреният е длъжен да представи болничния лист или да уведоми работодателя/осигурителя до два работни дни от издаването му.
Виж целия пост
# 440
Привет,
При подаването на ГДД с попълнени данни задължително ли е да се прикачат служебните бележки за удържания ДДФЛ?
Виж целия пост
# 441
Привет,
При подаването на ГДД с попълнени данни задължително ли е да се прикачат служебните бележки за удържания ДДФЛ?
Не.
Виж целия пост
# 442
Здравейте, работодателят ми ми бави заплатата. Интересува ме това дали значи, че и осигуровките ми не се внасят и за това не подлежи ли на глоба?
Също така осигуровките авансово ли се заплащат към съответните институции?
Виж целия пост
# 443
Слушам новините и размишлявам. От 01.04.22 освен минималната заплата се вдитат и заплатите на учителите, и здравните работници. Нямам нищо против тези професии, но моята заплата на счетоводител за последните няколко години се е вдигнала с под 100 лв. и вече е доста по-ниска от на един учител с 40 дни отпуска и от на една медицинска сестра. Аз ли нещо съм назад с размера на заплатите на счетоводителите? Не съм в София, може би и това има значение. Вашите заплати увеличени ли са последните месеци?
Виж целия пост
# 444
М не, не грешиш...това е най-неблагодарната работа.
Аз още си чакам моето...докато дойде май инфлацията ще ги е изяла тия 100лв, ако въобще са и толкова.
Виж целия пост
# 445
Заплатите на учителите се вдигат ежегодно, защото е заложено в КТД и държавата осигурява средства чрез единните разходни стандарти, т. нар. делегирани бюджети.
В здравеопазването до преди година също имаше действащ КТД с размери на заплатите за медицински специалисти, но здравните заведения не можеха да осигурят средства за тях. Единствено работещите медицински специалисти в детски ясли, градини и училища го достигаха, защото също се финансират чрез делегирани бюджети. Сега също ще приемат в КТД увеличение на заплатите в здравеопазването, но няма да има средства. Говорим за членове на синдикати, за които е валидно КТД.
Виж целия пост
# 446
И аз имах надежди за годишно увеличение покрай всичките покачени разходи, но не би...Радваме се и на това, което ни се дава.
Виж целия пост
# 447
Ако фирма от държава извън ЕС ни фактурира, но реално стоката я доставим от склад, който е в държава-членка, това внос ли е?
Виж целия пост
# 448
...Не съм в София, може би и това има значение. Вашите заплати увеличени ли са последните месеци?
Ммм не, няма никакво значение. Неблагодарна професия.
Виж целия пост
# 449
Същото мога да кажа за моята професия CryGrinning и като питам за по-голяма заплата ми казват, че от счетоводството са казали, че не може хаха, измиват си ръцете с вас.
Вие обаче сте с една мн голяма стъпка напред пред всички, ако се заемете с предприемачество, защото знаете правилата на играта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия