Коледа наближава, а коремчето вече ни издава, каква ще е нашата Новогодишна изненада! 💙❤ Тема 5

  • 38 587
  • 712
# 225
Аз съм с прищипан нерв. Освен че тормозя ММ да ми прави масажи, правя и гимнастика с две шишенца минерална вода от 500мл. В интернет има много упражнения. Преди време ходих при един рехабилитатор и той ми каза, че за тази болка препоръчва движение. Показа ми няколко упражнения и се подобриха в рамките на два дни. Сега не мога да правя всичките, но тези с ръце си ги правя и помага малко. Със сигурност, обаче, ще отида и на масаж.

Моят нерв е ниско под кръста, буквално на дясната част на дупето 😂 Като ставам и лягам се търкалям, за да не боли. При повече ходене , много започва да боли и куцам чак.
Ако можеш да ми пратиш или напишеш на лично какви са упраженията, за да ги пробвам … ако не стане ще търся масажист.
Виж целия пост
# 226
Хайде, да се разпиша и аз в новата тема. Потвърден е термина за 12.03. Таня, може да ме запишеш на първа страница, когато имаш възможност Blush първа бременност, на 30 г. От София  Heartpulse

По темата с имената, няма да влизам в полемиката, че колкото хора, толкова и имена, нооооо за движението: на последната ЖК, АГ ми каза, че ако не ми се ходи на йога и подобни, и се прибирам да работя хоум офис с ограничено движение, да помисля за водна гимнастика за бременни - мн щадяща за ставите (за дебелички като мен), добре раздвижва всички мускулни групи, помага при болки в гърба иииии може да се ходи по време на цялата бременност. Ако някоя от вас е ходила вече, моля да сподели опит. Аз ще проуча басейна на аквапарк Възраждане, там уж имало, а е и близо до вкъщи.
Виж целия пост
# 227
Здравейте момичета;)
Вчера мина ФМ в 20.5 г.с. Бебока е на 100 % мъж и отговаря на 22.2 г.с. 512 грама. Шийка 66мм. След Ковид Ддимера ми е над норма.Също утайката и нисък Хемоглобин. Увеличи ми приема на аспирин , като добави и Натаспин. Също и Магнерот. Демек....снеК;)
Та ...днес забелязах нещо странно, сега вечерта като се прибрах от работа. Краката от коляното надолу са подути доста, като глезените са плачевни. Вие имате ли ги тези проблеми....или пак от Ковида да си ги сложа;)
Виж целия пост
# 228
Моят нерв е на гърба, горе-долу над закопчалката на сутиена Joy
За кръста нямам идея какви упражнения се правят, но със сигурност ще бъдат трудни или невъзможни заради коремчето. По-добре отиди на масаж, докато не стане късно.

Аз съм с прищипан нерв. Освен че тормозя ММ да ми прави масажи, правя и гимнастика с две шишенца минерална вода от 500мл. В интернет има много упражнения. Преди време ходих при един рехабилитатор и той ми каза, че за тази болка препоръчва движение. Показа ми няколко упражнения и се подобриха в рамките на два дни. Сега не мога да правя всичките, но тези с ръце си ги правя и помага малко. Със сигурност, обаче, ще отида и на масаж.

Моят нерв е ниско под кръста, буквално на дясната част на дупето 😂 Като ставам и лягам се търкалям, за да не боли. При повече ходене , много започва да боли и куцам чак.
Ако можеш да ми пратиш или напишеш на лично какви са упраженията, за да ги пробвам … ако не стане ще търся масажист.
Виж целия пост
# 229
Моят нерв е на гърба, горе-долу над закопчалката на сутиена Joy
За кръста нямам идея какви упражнения се правят, но със сигурност ще бъдат трудни или невъзможни заради коремчето. По-добре отиди на масаж, докато не стане късно.

Аз съм с прищипан нерв. Освен че тормозя ММ да ми прави масажи, правя и гимнастика с две шишенца минерална вода от 500мл. В интернет има много упражнения. Преди време ходих при един рехабилитатор и той ми каза, че за тази болка препоръчва движение. Показа ми няколко упражнения и се подобриха в рамките на два дни. Сега не мога да правя всичките, но тези с ръце си ги правя и помага малко. Със сигурност, обаче, ще отида и на масаж.

Моят нерв е ниско под кръста, буквално на дясната част на дупето 😂 Като ставам и лягам се търкалям, за да не боли. При повече ходене , много започва да боли и куцам чак.
Ако можеш да ми пратиш или напишеш на лично какви са упраженията, за да ги пробвам … ако не стане ще търся масажист.

Докторката ме успокои като ми каза, че имало мами които стигали до патерици …
Виж целия пост
# 230
Фри, подутите крака са най-нормалното нещо при бременност, пише го навсякъде, не го мисли. Задържа се вода
Виж целия пост
# 231
Фри, ако кръвното не е високи е нормално да имаш подувания.

Аз имам прищипан бедрен нерв (и двата). Не мога да дам съвет, защото болката е на епизоди. Понякога минава с движение, понякога с лежане...
Виж целия пост
# 232
Йоана, и аз имам рожден ден на 24ти ноември ☺

Таня, много кофти, желая ти много бързо и безпроблемно възстановяване, но все пак обмисли да пуснеш урокултура и в друга лаборатория. Знам, че тази бактерия се хваща най-често от замърсена вода. Можеш да попиташ АГ дали можеш да пиеш Уринал Акут заедно с лечението. На мен ми го изписаха да го пия 1 месец заедно с полижинакс заради е.коли в микробиологията. Вярвам, че всичко ще е наред и ти стискам палци. 🤞🏻 Аз бях много паникьосана като видях, че имам бактерия без грам симптом.

Относно имената, ние си имаме име от преди да забременея. Обсъждахме го вечерта преди да разбера, че съм бременна. Аз имах някакво чувство, че първото ми дете ще е момче. Не сме казали името на никого и си му казваме на име, когато сме двамата. Ако бебчо се беше оказал момиче щеше да е голяма драма с името 😃
Виж целия пост
# 233
Фри, ако кръвното не е високи е нормално да имаш подувания.

Аз имам прищипан бедрен нерв (и двата). Не мога да дам съвет, защото болката е на епизоди. Понякога минава с движение, понякога с лежане...

При мен е същото и АГ казва, че по-зле ще става и това е. Понякога едва ходя. Днес се насилих да се прибера пеш след АГ и сега ме боли ужасно, така че този път сигурно от лежане ще мине, а друг път от ходене минава. Имам близък рехабилитатор и ще взема да го питам, но ако каже нещо нереално за изпълнение с този корем, просто ще си приема болката мълчаливо.
Виж целия пост
# 234
Кое е галеното на Йоан? Аз не се сещам нищо освен...Йоан. Иначе и на мен ми харесва Simple Smile
Йоли казвахме на една съученичка
Виж целия пост
# 235
Кое е галеното на Йоан? Аз не се сещам нищо освен...Йоан. Иначе и на мен ми харесва Simple Smile
Йони например. То и мен не ми харесва Йони за момче. Мисля си за Йо или даже Джони 😃 засега не ми идват отвътре, но и с големия (Христо) в началото нищо не ми идваше. Даже докато лежах в болница 3-те дни след раждането и не знаех как да му говоря, как да го наричам 😂 наричах го малчо сигурно 1 месец след като се роди, преди да почна да му казвам Ицко. И до ден днешен му казвам малчо понякога 😃 така че предполагам, че и с Йоан ще стане нещо такова. Не го мисля сега 😁
Иначе и аз съм с прищипан нерв на врата, едното ми рамо направо много ме мъчи. Мислех да отида на Боуен или някакъв масаж за отщипване, че не се трае на моменти. Ту намаля болката, ту пак се възпалява, така съм от няколко месеца...
Виж целия пост
# 236
Аз искам да изстрелям едно женско име за чудещите се още Wink Защото чакаме момче , а името наистина е хубаво;)
Жаклин-Жаки🥰
Виж целия пост
# 237
Мамите с прищипан нерв, препоръчвам ви Боуен терапия.
Аз още в средата на 3ти месец бях с ужасни болки в кръста, понеже имам дългогодишно изкривяване на гръбнака.
Ходих 4/5 пъти на Боуен и сега няма болка, като даже още след първата процедура имаше подобрение.
Отделно всяка сутрин правя 10 мин. йога за бременни.
Дано съм била полезна
Виж целия пост
# 238
Здравейте момичета;)
Вчера мина ФМ в 20.5 г.с. Бебока е на 100 % мъж и отговаря на 22.2 г.с. 512 грама. Шийка 66мм. След Ковид Ддимера ми е над норма.Също утайката и нисък Хемоглобин. Увеличи ми приема на аспирин , като добави и Натаспин. Също и Магнерот. Демек....снеК;)
Та ...днес забелязах нещо странно, сега вечерта като се прибрах от работа. Краката от коляното надолу са подути доста, като глезените са плачевни. Вие имате ли ги тези проблеми....или пак от Ковида да си ги сложа;)
И аз тъкмо започнах да задържам вода. Вмомента съм 20+2. Нямам подуване на краката на този етап, но усещам че на моменти мн ми се подува корема чак започва да ми се гади и на следващия ден се оправя. Мерих си кръвното- ниско ми е. И аз доколкото знам е напълно нормално през бременноста. Аз лично го очаквах по към края на бременноста.

И един страничен въпрос- знаете ли дали наистина в болница Надежда, ако раждаш естествено, раждаш при лекаря, който е на смяна. Тъкмо се бях ориентирала към тази болница и това много ме изненада. Няма ли възможност за избор на екип?
Виж целия пост
# 239
Йоанна5687, няма избор на екип в Надежда. Ако решиш да раждаш там със секцио, може предварително да се разбереш с лекаря кога е на смяна. В противен случай отиваш и който се падне.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия